منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فناوری ابری جدید مایکروسافت؛ پایان محاسبات رومیزی؟

فناوری ابری جدید مایکروسافت؛ پایان محاسبات رومیزی؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فناوری ابری جدید مایکروسافت؛ پایان محاسبات رومیزی؟

شایعه شده است که آنها ویندوز 365 را بر اساس تقاضای مصرف کننده ارائه می دهند و یکی از اشتراک هایی که ارائه می دهند اشتراک “خانوادگی” است که ما در مورد قیمت احتمالی آن زیاد شنیده ایم.

ویندوز 365 یک نسخه ابری ویندوز 11 است. یعنی به جای اینکه آن را روی رایانه شما نصب کنند، این سیستم عامل را بین شما توزیع می کنند. وقتی می گوییم سیستم عامل “استریم” است، به این معنی است که به جای اینکه روی رایانه شما نصب و اجرا شود، روی یک سرور ابری اجرا می شود و نتایج اجرای آن (مانند اسکرین شات) از طریق سیستم عامل به دستگاه شما منتقل می شود. اینترنت. یعنی از هر دستگاهی که به اینترنت متصل است می توانید به سیستم عامل و برنامه های آن دسترسی داشته باشید. به این فرآیند «استریمینگ» می گویند.

این نسخه از ویندوز در حال حاضر در سه سطح مختلف برای مشاغل قابل استفاده است. محصولات دیگری برای سرمایه گذاران وجود دارد که با برنامه های Office کار می کنند.

طبق آخرین اخباری که از Windows Latest شنیده ایم، ویندوز 365 قصد دارد برای کاربرانی که همیشه از خدمات آنها استفاده می کنند یک اشتراک شخصی و خانوادگی ایجاد کند که برای چندین کاربر قابل استفاده بوده و البته قیمت کمتری نیز دارد. در مورد قیمت گذاری، هنوز چیزی مشخص نشده است، اما شنیده ایم که مایکروسافت قصد دارد حداقل 10 دلار در ماه برای ارزان ترین محصولات ویندوز 365 و شاید 20 دلار برای اولین اشتراک هزینه کند.

به ما گفته شده است که قیمت گذاری در این مرحله خیلی مشخص نیست، اما ما انتظار داریم که برنامه های مصرف کننده به احتمال زیاد ارزان تر از طرح های تجاری باشد. با توجه به اینکه Windows Latest قصد دارد نسخه ابری ویندوز 11 را در پاییز امسال منتشر کند، حدس می زنیم تا عرضه نسخه مصرف کننده ویندوز 365 زمان زیادی طول بکشد.

آینده کاربران ابری

ما مطمئن نیستیم که مایکروسافت محصول یا خدمات جدیدی را به زودی عرضه خواهد کرد یا خیر. به نظر می رسد خیلی سریع اتفاق بیفتد، اما بر اساس اطلاعاتی که اخیراً در شکایت مایکروسافت علیه FTC به دست آمده است، به نظر می رسد که مایکروسافت قصد دارد در آینده به سمت ارائه خدمات ابری بیشتر حرکت کند. این اطلاعات نشان می دهد که مایکروسافت برنامه های بزرگی برای فضای ابری دارد.

مایکروسافت معتقد است که آینده کاربران انتقال ویندوز 11 به فضای ابری و نصب سیستم عامل بر روی سرورهای راه دور است. این شایعات به ما نشان می دهد که این آینده ممکن است زودتر از آنچه فکر می کردیم فرا برسد.

اما قبل از اینکه مایکروسافت به طور کامل به محاسبات ابری حرکت کند و نصب های فعلی را به طور کامل کنار بگذارد، ممکن است ابتدا از روشی برای کاربران ویندوز 11 استفاده کند که شامل یک سیستم بوت دوگانه است که می تواند به صورت محلی یا به عنوان یک رایانه ابری اجرا شود.

بوت دوگانه انتخاب خوبی برای افرادی است که نگران انتقال کامپیوتر خود به فضای ابری هستند. اکنون آنها در حال آزمایش بوت ویندوز 365 برای ویندوز 11 هستند که به شما امکان می دهد وارد یک نمونه رایانش ابری شوید یا ویندوز را روی رایانه شخصی خود نصب کنید.

ما واقعا نمی دانیم که مایکروسافت چگونه به ایده رایانش ابری در میان مصرف کنندگان نزدیک می شود، اما فکر می کنیم آنها باید بسیار مراقب باشند زیرا این یک تغییر بزرگ است. ما می دانیم که زمان زیادی نمی گذرد تا این ایده شناخته شود و مطمئناً شاهد شایعات بیشتری خواهیم بود. ایده دیگری که مایکروسافت ممکن است در نظر بگیرد، رایانه های اشتراکی کم هزینه، متصل به ابر و پشتیبانی از تبلیغات است.