منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قبل از رفتن به یک محیط چند ابری باید این کار را انجام دهید

قبل از رفتن به یک محیط چند ابری باید این کار را انجام دهید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قبل از رفتن به یک محیط چند ابری باید این کار را انجام دهید

مراکز داده قبل از ظهور چند ابری مد بودند. امروزه، شرکت های بیشتری به جای اتکا به مراکز داده گران قیمت، تنظیمات چند ابری را اتخاذ می کنند. طبق آمار چند ابری، 78% شرکت ها قبلاً یک محیط چند ابری را اتخاذ کرده اند و این تعداد افزایش خواهد یافت 90% در سال 2022

این به وضوح رشد تصاعدی پذیرش چند ابری توسط شرکت ها را نشان می دهد. آنچه بیشتر سازمان ها تمایل دارند نادیده بگیرند، چالش هایی است که ممکن است در طول سفر خود برای دریافت ابرهای زیاد و حتی پس از پذیرش با آن مواجه شوند. در نتیجه، آن‌ها برای رویارویی با این چالش‌ها آمادگی لازم را ندارند، که در درازمدت مشکلات بیشتری را برای آنها ایجاد می‌کند.

اگر سازمان شما هنوز به محیط چند ابری منتقل نشده است و قصد دارید در آینده این کار را انجام دهید، این مقاله برای شما مناسب است. در این مقاله با هفت کار مهمی که باید قبل از مهاجرت به محیط چند ابری انجام دهید آشنا خواهید شد.

7 کار مهم که قبل از رفتن به چند ابری باید انجام دهید

در اینجا هفت مرحله کلیدی وجود دارد که باید برای رفتن به تنظیمات چند ابری انجام دهید.

1. یک استراتژی چند ابری ایجاد کنید

اگرچه اکثر شرکت‌هایی که از ابر ترکیبی استفاده کرده‌اند، استراتژی چند ابری دارند، اما اگر کسب‌وکار شما این استراتژی را ندارد، باید آن را ایجاد کنید. یک استراتژی چند ابری ایجاد کنید که بر نجات شما از مسدود کردن فروشندگان و به حداقل رساندن خطر شکست تمرکز دارد. همچنین باید به شما کمک کند سیلوهای تیم خود را از بین ببرید و کار گروهی را تشویق کنید.

شما باید طرز فکر خود را در مورد فضای ابری تغییر دهید و بر این تمرکز کنید که چگونه ابر می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد. بدانید که اهداف شما چیست و سازمان شما امروز کجاست. سپس مشخص کنید که به چه نوع سرویس ابری نیاز دارید و کدام مدل ابری برای پاسخگویی به نیازهای تجاری شما مناسب تر است. هنگامی که پاسخ همه این سوالات را دریافت کردید، می توانید به راحتی یک استراتژی برای چند ابر ایجاد کنید.

2. فروشگاه خود را برای هویت بهینه کنید

تصمیم مدیریت هویت و دسترسی شما مسئول اطمینان از این است که فقط افراد مجاز به داده های شما دسترسی دارند. این می تواند در یک محیط پیچیده IT یک چالش باشد، به همین دلیل است که برای کسب و کارها ضروری است که یک فروشگاه شناسایی داشته باشند. فروشگاه احراز هویت به شما کمک می کند دسترسی به بهترین سرورهای اختصاصی داخلی و دسترسی به خدمات ابری را به طور مؤثر مدیریت کنید. این کمک می کند مطمئن شوید که فقط افراد مجاز به سرورهای ابری و محلی شما دسترسی دارند. به این ترتیب، لازم نیست نگران دسترسی مهمانان ناخواسته به داده های شما باشید. با مسدود کردن شرکت‌کنندگان تهدیدکننده، داده‌های شما، چه در فضای ابری یا در سرورهای محلی ذخیره شده باشند، می‌توانند امن باقی بمانند.

3. اکتیو دایرکتوری را کنار بگذارید

بسیاری از سازمان ها هنوز هم تنها به Microsoft Active Directory به عنوان تنها منبع حقیقت برای خدمات فناوری اطلاعات متکی هستند. مشکل مایکروسافت اکتیو دایرکتوری این است که به اندازه کافی انعطاف پذیر نیست تا نیازهای چند ابری را برآورده کند و در مقابله با تهدیدات نوظهور ناتوان است. در واقع، حتی نمی تواند هویت فعلی و تصمیم کنترل دسترسی شما را حفظ کند. باید از شر آن خلاص شوید و به سراغ جایگزین بهتری بروید. اگر نمی خواهید فوراً از شر آن خلاص شوید، از آن فقط به عنوان یک راه حل موقت، به خصوص برای محیط های چند ابری استفاده کنید.

شما همچنین می توانید یک فهرست فعال را با یک هویت ادغام کنید، و راه حل مدیریت دسترسی ممکن است برای مدتی کار کند، اما باید یک راه حل دائمی پیدا کنید. مشکلات واقعی زمانی به وجود می‌آیند که گذرواژه‌های کاربری و نقش‌های دسترسی شما هم در تنظیمات ابری و هم در تنظیمات محلی توزیع می‌شوند. این می تواند عوارض و سردرگمی ایجاد کند، مهم نیست که تیم های IT شما چقدر ماهر، آموزش دیده و ماهر هستند.

4. به Azure Active Directory گسترش دهید

اگر قصد دارید به Active Directory پایبند باشید، می توانید عملکرد آن را با ادغام Azure Active Directory گسترش دهید. این یک سرویس مدیریت دایرکتوری و هویت مبتنی بر چندین مستأجر مایکروسافت است. دارای برخی از ویژگی های مفید مانند ورود یکباره، دسترسی به برنامه های محلی و ابری است. این می تواند اطمینان حاصل کند که تنها شخص مناسب به داده های شما دسترسی دارد و از فرآیند احراز هویت منحصر به فرد آن بهره می برد. این فرآیند احراز هویت و تأیید چند عاملی را در دو مرحله ترکیب کنید و می‌تواند لایه‌های امنیتی بیشتری را به زیرساخت امنیتی فعلی شما اضافه کند.

5. روی تاب آوری تمرکز کنید

ابر کامل نیست و شما باید این را درک کنید. می تواند توسط پیکربندی نامناسب ابر، مسائل امنیتی و حریم خصوصی، خطاها و فرسایش ها تحت الشعاع قرار گیرد. پذیرش تنظیمات چند ابری بدون در نظر گرفتن این موارد می تواند تأثیر معکوس داشته باشد. هنگام ایجاد استراتژی ابری خود باید روی پایداری تمرکز کنید و راه هایی برای به حداقل رساندن این مسائل بیابید. تنها در صورتی می‌توانید از پاداش‌های غنی استفاده از چند ابر بهره ببرید که بتوانید این مشکلات را برطرف کنید یا حداقل آنها را به حداقل برسانید. هرچه محیط چند ابری شما پایدارتر باشد، بهتر است.

6. رویکردی با اعتماد صفر داشته باشید

اعتماد صفر مدت زیادی است که وجود داشته است، اما توجهی را که شایسته آن است از سوی کسب و کار دریافت نکرده است. از آنجایی که حملات امنیت سایبری و نقض داده‌ها هر روز بیشتر و پیچیده‌تر می‌شوند، زمان آن رسیده است که رویکردی با اطمینان صفر در پیش بگیرید.

سطح رو به رشد تهدیدات ناشی از افزایش تعداد دستگاه‌ها، کسب‌وکارها را وادار کرده است که در مورد اعتماد صفر تجدید نظر کنند. اتخاذ یک مدل اعتماد صفر به شما کمک می کند تا طرز فکر خود را در مورد دسترسی کاربران به منابع تغییر دهید. شما نمی خواهید مجرمان سایبری به حساب ها و شبکه شما دسترسی پیدا کنند، زیرا در این صورت آسیب واقعی وارد می کنند. تنها راه برای جلوگیری از این امر، اتخاذ رویکرد اعتماد صفر است.

7. استفاده از رمزهای عبور را متوقف کنید

رمز عبور امن ترین روش احراز هویت کاربر نیست و اکثر ما این را می دانیم. با این حال، اکثر مشاغل هنوز از رمز عبور استفاده می کنند. این باعث می شود آنها در برابر حملات امنیتی ابری و نقض داده ها آسیب پذیرتر شوند. گذرواژه‌ها را دور بیندازید و روش‌های ایمن‌تری برای احراز هویت کاربر، مانند اسکن بیومتریک، اسکن چهره، یا باز کردن قفل اثر انگشت انتخاب کنید. اگر همچنان از گذرواژه‌های ورود کاربر استفاده می‌کنید، از احراز هویت چند عاملی استفاده کنید. این امر مانع از دسترسی هکرها به داده های شما می شود، حتی اگر بتوانند رمز عبور شما را حدس بزنند. سیاست های رمز عبور قوی ایجاد و اجرا کنید و کارمندان را تشویق کنید تا از بهترین شیوه های رمز عبور برای جلوگیری از سرقت رمز عبور استفاده کنند.

قبل از مهاجرت به محیط ابری muti چه اقداماتی انجام می دهید و چرا؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.