منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • ما سرور NVMe را به همراه نکاتی برای خرید این سرویس به شما معرفی می کنیم

ما سرور NVMe را به همراه نکاتی برای خرید این سرویس به شما معرفی می کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ما سرور NVMe را به همراه نکاتی برای خرید این سرویس به شما معرفی می کنیم

سرور NVMe چیست؟ اگر به دنبال خرید سرور مناسب برای سایت خود هستید، قطعا با سرورهایی مواجه خواهید شد که دارای انواع حافظه هستند. برخی از حافظه NVMe استفاده می کنند، برخی دیگر می توانند از حافظه SSD استفاده کنند و انواع قدیمی تر از حافظه معمولی HDD استفاده می کنند.

سرورهایی که از حافظه NVMe استفاده می کنند از جمله پیشرفته ترین سرورهایی هستند که سرعت بسیار بالاتر و فناوری پیشرفته تری نسبت به سایر انواع حافظه ذخیره سازی دارند. در این مقاله به مشکلات سرور NVMe چیست؟ چگونه کار می کند؟ و چه ویژگی هایی ممکن است شما را به خرید وادار کند؟ همچنین شما را با انواع مختلف سرورهایی که از این حافظه استفاده می کنند آشنا می کنیم.

حافظه سرور NVMe چیست؟

NVMe مخفف Non-Volatile Express Memory است. این نوع حافظه یکی از به روزترین و پیشرفته ترین انواع هاردهای تولید شده در دنیا می باشد که به دلیل معماری خاص خود از سرعت بالایی برخوردار بوده و می توانید در استفاده از این نوع هارد تجربه بسیار سریعی داشته باشید. راندن. NVMe تا 4 برابر سریعتر از SSD های معمولی است و بنابراین یکی از اولین انتخاب ها برای شرکت ها و افرادی است که نیاز به سرعت بخشیدن به تجارت و وب سایت خود دارند.

یکی از مواردی که سرعت هارد NVMe شما را نسبت به هاردهای دیگر افزایش می دهد این است که هارد NVMe مستقیماً به مادربرد سیستم متصل می شود و همچنین از پورت اتصال هارد NVME PCIe استفاده می کند.

خرید سرور nvme

مزایای خرید سرور nvme سریعترین سرور با هارد بالا

مزایای خرید سرور NVMe

1. مصرف کم انرژی

NVMe به دلیل ساختار مدرن و فناوری های جدید در ساخت، مصرف برق بسیار پایینی دارد. پس این دو سرور یکی هستند، یکی که از یک هارد NVMe استفاده می کند و دیگری انواع مختلف هارد، تفاوت در مصرف برق آنها بسیار زیاد است.

2. سرعت بسیار بالا

همانطور که گفته شد این نوع دستگاه مستقیما به مادربرد متصل می شود و همچنین از پورت های اتصال PCIe استفاده می کند. سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بسیار بالایی دارد.

3. امکان انجام فعالیت های سنگین بر روی سرور NVMe

اگر کسب و کار یا وب سایت شما به گونه ای است که دارای کارهای سنگین و حجم زیادی از اطلاعات است. توصیه می کنیم از سرور NVMe استفاده کنید زیرا فعالیت های سنگین را با حجم زیادی از اطلاعات مدیریت می کند.

4. کش پیشرفته

در حافظه NVMe یکی از مدرن ترین سیستم های کش دنیا را مشاهده می کنید.

nvme چگونه کار می کند

در سرورهایی که از حافظه NVMe استفاده می کنند، روش تبادل اطلاعات بین سرور و حافظه به این صورت است که سرور ابتدا دستورات خود را به صف های دستور I/O تبدیل می کند و سپس این دستورات توسط زنگ ضبط و آماده می شوند. در حال پردازش است.

در مرحله بعد، کنترلر در حافظه NVMe به طور مرتب بررسی می کند که آیا یک دستورالعمل پردازشی خاص برای اجرای آن ثبت شده است یا خیر. روال به این صورت است که کنترلر NVMe دستوراتی را برای صف های فرمان I/O دریافت می کند.

در مرحله بعد، کنترلر دستورات دریافتی را به همراه یک دستور توقف کوتاه یا وقفه به صف تکمیل I/O ارسال می کند. در نهایت سرور باید دستورات صف موجود را برای تکمیل I/O دریافت و ثبت کند.

انواع سرورهای NVMe

 1. سرور مجازی NVMe
 2. سرور اختصاصی NVMe
 3. سرور ابری NVMe
 4. سرور NVMe Iran
 5. سرور خارج از NVMe

چندین سرور وجود دارند که از حافظه NVMe استفاده می کنند. در زیر شما را با انواع سرورهای NVMe آشنا می کنیم.

سرور مجازی Nvme

چه نوع سرورهای NVMe موجود است؟

1. سرور مجازی NVMe

یکی از رایج ترین سرورهایی که از هارد دیسک های NVMe استفاده می کنند سرورهای مجازی هستند که به عنوان سرور مجازی VPS نیز شناخته می شوند. سرورهای مجازی NVMe چندین نسخه مجازی از یک سرور واقعی می‌سازند، سرور اصلی با استفاده از هارد دیسک NVMe. در واقع در یک سرور واقعی و فیزیکی می توانید چندین سرور مجزا داشته باشید که هر کدام دارای منابع جداگانه و با استفاده از سیستم عامل خاصی هستند.

مزایای سرور مجازی NVMe

 • کنترل کامل سرور و دسترسی روت
 • از تسهیلاتی که دریافت می کنید هزینه های مقرون به صرفه تری دریافت خواهید کرد.
 • شما به راحتی می توانید منابع مورد نظر خود را ارتقا دهید.

معایب سرور مجازی NVMe

 • برای نگهداری و مدیریت آن به دانش اولیه نیاز دارید.
 • این هزینه بیشتر از خدمات مشترک است.

2. سرور اختصاصی NVMe

سرورهای اختصاصی نیز از حافظه NVMe استفاده می کنند که می تواند تجربه ای با سرعت بالا را برای شما فراهم کند. سرورهای اختصاصی یک سرور فیزیکی با تمامی امکانات و سخت افزار در اختیار شما قرار می دهند.

به بیان ساده، ظرفیت کامل یک سرور فیزیکی واقعی فقط برای یک نفر است و منابع او با شخص دیگری به اشتراک گذاشته نمی شود و یا با سرور دیگری به اشتراک گذاشته نمی شود. در سرور اختصاصی خود می توانید به طور کامل هر تغییری را که می خواهید انجام دهید و هر سیستم عامل یا سروری را که نیاز دارید بر روی سرور خود نصب کنید.

مزایای سرور اختصاصی NVMe

 • سرعت بسیار بالا: از آنجایی که این نوع سرورها منابع کاملی را در اختیار شما قرار می دهند و همچنین از حافظه NVMe استفاده می کنند، سرعت بسیار بالایی را تجربه خواهید کرد.
 • دسترسی کامل به سرور: شما کنترل کامل سرور خود را دارید و اطلاعات و منابع روی سرور شما به هیچ وجه با هیچ شخص یا سرور دیگری به اشتراک گذاشته نخواهد شد.

سریعترین سرور مجازی

مزایای خرید سرور مجازی NVMe

3. سرور ابری NVMe

در سرورهای ابری نیز شاهد استفاده از حافظه NVMe هستیم. یکی از جالب ترین مفاهیمی که اخیراً مطرح شده است، فناوری ابری است که توسط سرورهای ابری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در سرورهای ابری، بخشی از یک سرور فیزیکی به اشتراک گذاشته می شود و مشتریان بسته به نیاز خود می توانند منابع خاصی از آن سرور فیزیکی داشته باشند.

مزایای NVMe Cloud Server

 • کاهش هزینه: در این سرورها، به دلیل اینکه شما منابع را در یک سرور به اشتراک می گذارید و همچنین از این منابع به اندازه نیاز خود استفاده می کنید، این باعث کاهش هزینه های شما می شود.
 • آسان برای استفاده: برای استفاده از آن در سرورهای ابری نیازی به دانش خاصی ندارید.
 • کاهش زمان: سرویس های ابری عموما سرعت دسترسی به اطلاعات را افزایش می دهند و از طرفی در سرور ابری NVMe به دلیل استفاده از هارد NVMe سرعت دو برابر می شود.

4. سرور NVMe در ایران و خارج از کشور

سرورهای حافظه NVMe را می توان در ایران یا خارج از کشور قرار داد. یکی از مهمترین فاکتورهای دسترسی به اطلاعات فاصله تا سرور است. سرور NVMe ایرانی در داخل کشور قرار دارد و افرادی که می خواهند از داخل کشور به این سرورها متصل شوند زمان کمتری را منتظر می مانند و از طرفی استفاده از حافظه NVMe به دریافت و خواندن اطلاعات بسیار سریع کمک می کند. سرور خارجی NVMe برای وب سایت هایی با مخاطب خارجی مناسب است.

نتایجی که اظهار شده

سرورهای NVMe برای کسانی که به دنبال میزبانی سریع هستند مناسب هستند. حافظه معمولی سرور می تواند هنگام تلاش برای دسترسی به حجم زیادی از داده ها مشکلاتی ایجاد کند، اما می توانید با خرید یک هارد دیسک NVMe سرعت خواندن سرور را افزایش دهید. امروزه استفاده از دستگاه های NVMe در خدمات میزبانی رو به افزایش است.

در این قسمت سعی کرده ایم سرور NVMe را به شما معرفی کنیم و همچنین انواع سرورهایی که از این نوع حافظه استفاده می کنند را به شما معرفی کنیم تا در صورت خرید آن بهترین انتخاب را داشته باشید.

سوالات متداول

1. سرور NVMe چیست؟

سرورها همیشه شامل رایانه هایی هستند که سخت افزاری مشابه رایانه های خانگی دارند. یکی از این سخت افزارهای مورد استفاده در سرورها، هارد دیسک است. یکی از جدیدترین انواع هارد دیسک هارد NVMe است. سرور NVMe سروری است که از هارد دیسک های مختلف NVMe برای سخت افزار هارد دیسک شما استفاده می کند.

2. چه نوع سرورهای NVMe موجود است؟

انواع مختلفی از سرورها وجود دارند که از هارد دیسک های NVMe استفاده می کنند. سرور مجازی NVMe، سرور اختصاصی NVMe، سرور ابری NVMe و سرور NVMe ایران و خارج از کشور از جمله آنها هستند.

3. خرید سرور NVMe چه مزایایی دارد؟

استفاده از سرورهای NVMe دارای مزایایی مانند مصرف انرژی کم، سرعت بالا، توانایی انجام فعالیت های سنگین، فعالیت های موازی و حافظه کش پیشرفته می باشد.

{“@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور NVMe چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرورها کامپیوتر های همیشه روشن هستند که مانند کامپیوترهای خانگی دارای سخت افزار مشابه هستند. یکی از این سخت افزارهای مورد استفاده در سرور ها، هارد می باشد. یکی از جدیدترین انواع هارد، هارد NVMe می باشد. منظور از سرور NVMe سروری است که برای سخت افزار هارد خود از انواع هارد NVMe استفاده کرده باشد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور NVMe در چه انواعی ارائه می شود؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “سرورهایی که از هارد NVMe استفاده می کنند دارای انواع مختلفی هستند. سرور مجازی NVMe ، سرور اختصاصی NVMe ، سرور ابری NVMe و سرور ایران و خارج  NVMe جزء این موارد می باشند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “مزایای خرید سرور NVMe چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “استفاده کردن از سرورهای NVMe دارای مزایایی همچون مصرف انرژی پایین، سرعت بالا، توانایی انجام فعالیت های سنگین، انجام فعالیت های موازی و درا بودن حافظه کش پیشرفته است.”
}
}]
}

سرور NVMe را همراه با نکاتی برای خرید این سرویس برای اولین بار در پارسوپک به شما تقدیم می کنیم. به نظر می رسد.