منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ما یک سرور برزیلی و 3 دلیل مهم برای استفاده از آن را به شما معرفی می کنیم

ما یک سرور برزیلی و 3 دلیل مهم برای استفاده از آن را به شما معرفی می کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ما یک سرور برزیلی و 3 دلیل مهم برای استفاده از آن را به شما معرفی می کنیم

سرور برزیلی چیست؟

سرور برزیلی یکی از مهم ترین زیرساخت های تجارت امروزی محسوب می شود. از میزبانی اطلاعات و فایل‌های مربوط به وب‌سایت‌ها گرفته تا بازی‌های آنلاین، تجارت و غیره، همه موارد استفاده از سرورها محسوب می‌شوند. هنگام انتخاب سرور مناسب باید به نکات مختلفی توجه کرد که یکی از مهمترین آنها محل قرارگیری سرور است. برزیل یکی از کشورهایی است که سرورهای آن در بین کاربران بسیار محبوب است. به همین دلیل در این مقاله از وبلاگ پارس پاک در مورد سرور برزیلی صحبت می کنیم و به نکاتی اشاره می کنیم که در طول سرور بخر شما باید به آنها توجه کنید.

سرور برزیلی چیست؟

در ساده ترین تعریف، سرورها کامپیوترهای قدرتمندی هستند که همیشه روشن و همیشه در دسترس هستند. بر این اساس هر رایانه ای که این دو قابلیت را داشته باشد با انجام تنظیمات می تواند به عنوان سرور مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، سرورهای محلی سرورهایی هستند که برای اتصال کامپیوترهای یک شرکت و در محل همان شرکت ایجاد می شوند. در این سرورها با استفاده از تنظیمات فنی و تنظیمات شبکه می توان چندین کامپیوتر را به یکدیگر متصل کرد و بدین ترتیب از سیستم اتوماسیون اداری که برای آنها در نظر گرفته شده است استفاده کرد.

با توجه به توضیحات ارائه شده، نتیجه می گیریم که سرورها وجود فیزیکی دارند. بنابراین، آنها را می توان در هر نقطه از جهان قرار داد. بنابراین اگر سروری با عناوینی مانند سرور ایران و سرور برزیلی شما هم با چنین مواردی مواجه شده اید. سرور برزیلی به معنای سرویسی با سخت افزار قدرتمند و به روز است که مرکز داده آن در شهرهای برزیل مانند ریودوژانیرو و سائوپائولو قرار دارد. با این حال، اگر هنوز دقیقاً نمی دانید سرورها برای چه مواردی استفاده می شوند، در ادامه به برخی از کاربردهای سرورها اشاره می کنیم.

سرور بخر

استفاده های مختلف سرور برزیلی

طبق تعریف سرور، سرور در یکی از شهرهای برزیل مانند ریودوژانیرو و سائوپائولو قرار دارد. سرور برزیلی تحت عنوان. البته سرورها را می توان با نام شهری که در آن قرار دارند نیز شناخت. در این حالت سروری که در شهر سائوپائولو قرار دارد سرور سائوپائولو نامیده می شود.

سرورهای برزیل برای کارهای مختلفی استفاده می شوند که در زیر مهمترین آنها را معرفی می کنیم:

1. استفاده از سرور برزیلی برای بازی های آنلاین

امروزه بازی های رایانه ای بیشتر و بیشتر در بین افراد مختلف رایج شده است. اکنون نه تنها کودکان، بلکه بزرگسالان نیز از طرفداران پر و پا قرص بازی های رایانه ای هستند. فناوری اینترنت و امکان بازی آنلاین افراد با یکدیگر باعث شده تا محبوبیت این بازی ها نسبت به گذشته بسیار بیشتر شود.

در این میان مشکل گیمرهای مقیم ایران محدود بودن دسترسی آنها به بازی های آنلاین است. به عبارت دیگر نمی توانند از خدمات بازی آنلاین با آی پی ایرانی استفاده کنند. به همین دلیل لازم است IP خود را به طور موقت تغییر دهید تا بتوانید از امکانات بازی آنلاین استفاده کنید. یکی از راه حل های اصلی این مشکل، خرید می کند سرور برزیلی خوب؛ زیرا با استفاده از این سرور آی پی شما به آی پی برزیل تغییر می کند.

2. استفاده از سرور برزیلی برای تجارت

افرادی که در زمینه تجارت و ارزهای دیجیتال و بورس در خارج از کشور فعالیت می کنند به دلیل محدودیت هایی که در صرافی های خارجی برای کاربران ایرانی اعمال می شود، باید IP خود را تغییر دهند. ثبات IP برای این گروه از افراد بسیار مهم است. زیرا در صورت تغییر آی پی، سیستم های امنیتی طراحی شده برای صرافی ها می توانند حساب آن ها را برای همیشه مسدود کنند. به همین دلیل یکی از گزینه های پیشنهادی برای فعالان این حوزه ها استفاده از آن است برزیل IP ثابت و خرید IP اختصاصی برزیل خوب.

برای آشنایی بیشتر با مفهوم سرور به زبان ساده، انواع، ویژگی ها و قابلیت های آن می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

سرور چیست؟

3. استفاده از سرور برزیلی برای تحقیقات علمی

پژوهشگران و دانشجویان برای انجام تحقیقات خود باید به انواع منابع علمی و نتایج تحقیقات قبلی مرتبط با موضوعات خود دسترسی داشته باشند. با این حال، آنها همچنین نمی توانند با نهادهای تحقیقاتی مهم جهانی با IP ایران تماس بگیرند. با استفاده از راه حل تغییر IP، امکان دسترسی محققین به منابع مختلف و انجام تحقیقات خود فراهم می شود. یکی از تصمیمات مهم در این زمینه استفاده از انواع سرورهای کشورهای مختلف مانند VPS برزیل خوب.

4. سرور برزیلی برای استفاده در وب سایت ها

یکی دیگر از کاربردهای مهم سرورهای خارج از کشور، میزبانی اطلاعات وب سایت بر روی آنها است. تمام اطلاعات مربوط به یک وب سایت یا برنامه وب باید بر روی سرور قرار گیرد. در واقع کاربران پس از وارد کردن آدرس وب سایت در مرورگر دستگاه خود به سرور وب سایت متصل شده و می توانند به وب سایت مورد نظر دسترسی داشته باشند. بنابراین کلیه اطلاعات اعم از فایل های کدگذاری شده برای قسمت Front-End و Back-End وب سایت و فایل های مربوط به محتوا باید در سرورها ذخیره شوند.

باید گفت که توسعه دهندگان وب ممکن است به دلایل مختلفی تصمیم به استفاده از سرورهای خارج از کشور بگیرند. به این منظور، خرید سرور مجازی برزیلی می تواند یکی از گزینه های ایده آل باشد.

خرید سرور برزیلی

مزیت سرور برزیلی چیست؟

انواع سرور برزیلی (برزیل)

اکنون که با کاربردهای مختلف سرورها آشنا شدیم، بهتر است در مورد سرورهای مختلف موجود در برزیل اطلاعاتی کسب کنیم. مهمترین سرورها در برزیل عبارتند از:

1. سرور اختصاصی برزیل

هر سرور منابع خاصی دارد که بسته به نوع پنل انتخابی شما می تواند به یک یا چند نفر اختصاص داده شود. اگر این منابع فقط در اختیار یک شخص یا سازمان باشد، به آن سرور اختصاصی می گویند. بر این اساس سرور اختصاصی برزیل سروری است که اولاً در یکی از شهرهای برزیل قرار دارد و ثانیاً منابع آن بین چند نفر به اشتراک گذاشته نمی شود.

از این تعریف می توان نتیجه گرفت که این نوع سرورها اولاً گرانتر از سایر سرورها هستند و ثانیاً زمانی استفاده می شوند که اطلاعات زیادی روی سرور قرار می گیرد یا به دلیل درخواست های زیادی که به سرور ارسال می شود. در هر زمان، یک پردازنده قدرتمند که فقط از طریق یک سرور اختصاصی در دسترس است.

2. سرور مجازی برزیل

سرورهای مجازی سرورهایی هستند که منابع آنها با استفاده از روش های مجازی سازی بین دو یا چند کاربر به اشتراک گذاشته می شود. به این سرورها VPS (سرور خصوصی مجازی) نیز گفته می شود.

نکته مهم برای سرور مجازی برزیل لازم به ذکر است که با توجه به اینکه هزینه سرورهای مجازی بسیار ارزانتر از سرورهای اختصاصی است، در صورتی که وب سایت شما به منابع قدرتمند زیادی نیاز نداشته باشد، با خرید VPS برزیل شما می توانید به هدف خود برسید و مبلغ کمی را صرف خرید سرور کنید.

کاربران این نوع سرورها را برای اهداف مختلف انتخاب می کنند. برای مثال همانطور که گفتیم خرید سرور تجارت مجازی در برزیل مناسب فعالان این حوزه است. اگر قصد دارید یک سرور مجازی بگیرید، سرور مجازی پارس پک برزیل این یک گزینه عالی برای شما خواهد بود.

3. سرور ابری برزیل

فناوری ابری یکی از فناوری هایی است که با ورود خود توانسته تحول عظیمی در بسیاری از حوزه های مرتبط با فناوری اطلاعات از جمله شبکه و سرور ایجاد کند. سرورهای مبتنی بر ابر برای ارائه عملکردهای یکسان و پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف مانند پنجره ها و لینوکس و برای ارائه عملکردهای مشابه با سرورهای فیزیکی و مجازی سنتی که در یک مرکز داده محلی اجرا می شوند، طراحی شده اند. استفاده از سرورهای ابری مزایای بسیاری دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به سازگاری قابل توجه و قیمت مقرون به صرفه اشاره کرد.

4. در برزیل است

نام های هاست برای بسیاری از توسعه دهندگان و صاحبان وب سایت، به خصوص کسانی که از وردپرس برای طراحی وب سایت خود استفاده می کنند، کاملاً آشنا هستند. در یک تعریف ساده می توان هاست را مشابه سروری دانست که فایل های وب سایت وردپرس در آن قرار می گیرند. ناگفته نماند که هاست و سرورها تفاوت های فنی دارند. اما عملکرد آنها حداقل در زمینه وب سایت ها مشابه است.

مانند سرورها، هاست کامپیوتری است که در یک منطقه جغرافیایی خاص قرار دارد. بنابراین، اگر هنگام خرید میزبانی با عناوین میزبانی برزیل مواجه شدید، به معنای میزبانی در یکی از شهرهای برزیل است. ریودوژانیرو و سائو پائولو قرار داده شده

سرور مدیریت شده چیست و برای چه کسانی مناسب است؟ وظایف مدیریت سرور چیست؟ در مقاله زیر بخوانید.

مدیریت سرور چیست؟

چرا استفاده کنید سرور برزیلی آیا این یک انتخاب بهینه است؟

دلایل مختلفی برای استفاده از سرورهای برزیلی وجود دارد. در زیر به مهمترین این دلایل اشاره خواهیم کرد.

1. قیمت مقرون به صرفه

همه انواع سرورهای برزیلی در مقایسه با سایر سرورهای خارجی در دسترس تر هستند. به همین دلیل این سرورها برای افرادی است که جستجو می کنند vps ارزان هستند، انتخاب مناسبی است.

2. پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف

پشتیبانی سرور برای سیستم عامل های مختلف برای توسعه دهندگان بسیار مهم است. سرورهای برزیلی از سیستم عامل پنجره ها و از سیستم عامل لینوکس آنها پشتیبانی می کنند بنابراین، علاوه بر توسعه دهندگانی که از سرورهای مبتنی بر لینوکس استفاده می کنند، توسعه دهندگان Net Core که به دنبال آن هستند خرید سرور مجازی ویندوز ارزان قیمت هستند، آنها می توانند از سرورهای آن کشور استفاده کنند.

3. زمان کار مداوم

Uptime مدت زمانی است که سرور در دسترس است. قبل از این کلمه عبارت Down Time آمده است. Downtime زمانی است که سرور به هر دلیلی در دسترس نیست. بنابراین در زمان خرابی، مردم نمی توانند به وب سایت شما دسترسی داشته باشند. به همین دلیل بالا بودن آپتایم یکی از نکات مهمی است که در انتخاب سرور باید به آن توجه کرد. سرور ریودوژانیرو یا سایر سرورهای واقع در برزیل دارای آپتایم قابل توجهی هستند، به این معنی که کاربران می توانند تقریباً در تمام طول روز از خدمات وب سایت شما استفاده کنند.

دامنه برزیل

برای اینکه یک وب سایت در دسترس و کاربردی باشد، علاوه بر سرور، به یک دامنه نیز نیاز دارد. دامنه ها یا آدرس های وب سایت قسمت های مختلفی دارند. یکی از مهم ترین بخش های دامنه ها پسوند آنهاست. در دنیای وب افزونه های مختلفی با اهداف خاصی طراحی می شوند و قطعا شما با بسیاری از آنها آشنا هستید. به عنوان مثال، پسوند .com، یکی از معروف ترین پسوندهای بین المللی، برای دامنه های تجاری استفاده می شود.

علاوه بر پسوندهای بین المللی، انواع دیگری از پسوندهای دامنه وجود دارند که برای یک کشور خاص رزرو شده اند. برای مثال پسوند انحصاری دامنه های ایرانی ir و پسوند انحصاری دامنه های برزیل .br است. بنابراین اگر در جستجوهای اینترنتی خود با وب سایتی با پسوند br مواجه شدید، به این معنی است که یک وب سایت برزیلی است.

پیکربندی سرور چیست و چگونه انجام می شود؟ سرور پیکربندی شامل چه خدماتی است؟ در مقاله زیر بخوانید.

پیکربندی سرور چیست؟

نتیجه

سرور برزیلی به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را در مسیر رشد و موفقیت قرار دهید. امروزه استفاده از سرورها به وب سایت ها محدود نمی شود و برای تجارت، بازی های آنلاین و … کاملاً کاربردی است. هنگام خرید سرور باید به چند نکته توجه کرد که یکی از مهمترین آنها کشوری است که سرور در آن قرار دارد. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله وبلاگ پارس پاک، سرور برزیلی نکات مهم مربوط به انواع سرورهای برزیلی و مزایا و تفاوت های آنها را توضیح داده و به آنها اشاره کرده ایم.

سوالات متداول

1. سرور برزیلی چیست؟

به سروری که مراکز داده آن در یکی از شهرهای برزیل مانند ریودوژانیرو و سائوپائولو قرار دارد، سرور برزیلی تحت عنوان.

2. استفاده از سرور برزیلی چه مزایایی دارد؟

هزینه کم همراه با آپ تایم چشمگیر از مهمترین مزایای استفاده از سرورهای برزیلی است.

3. آپ تایم سرور چیست؟

Uptime مقدار زمانی است که یک سرور برای یک دوره زمانی معین (مثلاً یک روز) در دسترس است.

4-منظور از قطع شدن سرور چیست؟

Downtime برعکس uptime است و زمانی است که سرور به هر دلیلی در دسترس نیست.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “سرور برزیل چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “به سروری که دیتاسنترهای آن در یکی از شهرهای برزیل مانند ریودوژانیرو و سائوپائولو قرار دارد، سرور برزیل گفته می‌شود.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “استفاده از سرور Brazil چه مزایایی دارد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “قیمت ارزان در‌کنار آپ‌تایم چشمگیر ازجمله مزایای بسیار مهم استفاده از سرورهای برزیل است.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “منظور از آپ‌تایم (Uptime) سرور چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “آپ‌تایم به مدت‌زمان در‌دسترس‌بودن سرور در بازه زمانی مشخص (مثلاً یک روز) گفته می‌شود.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “منظور از داون‌تایم (Down-Time) سرور چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “داون‌تایم در نقطه مقابل آپ‌تایم قرار دارد و به مدت‌زمانی گفته می‌شود که سرور به هر دلیل در‌دسترس قرار ندارد.”
}
}]
}

در مقاله به معرفی سرور برزیلی و 3 دلیل مهم برای استفاده از آن برای اولین بار در پارس پک می پردازیم. به نظر می رسد.