منو سایت

محبوب ترین کنترل پنل در سایت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
محبوب ترین کنترل پنل در سایت

مدیریت فضای میزبانی از طریق دستورات و دستورات به خودی خود کار ساده ای نیست و کاری سخت و زمان بر به حساب می آید. از سوی دیگر، بخش قابل توجهی از کاربران سرویس هاست دانش فنی کافی برای این امر ندارند. اینجاست که کنترل پنل ها وارد می شوند تا این کار را برای ما سریعتر و آسان تر کنند. کنترل پنل هاست به همراه رابط کاربری گرافیکی که ارائه می کند، ابزارهای کاربردی مختلفی را نیز در اختیار ما قرار می دهد. آپلود فایل ها، مدیریت دامنه ها، ایجاد و مدیریت حساب های ایمیل و نصب برنامه ها تنها بخشی از امکاناتی است که کنترل پنل سایت ما ارائه می دهد. در این مقاله به معرفی بهترین کنترل پنل های میزبانی وب موجود در ایران می پردازیم تا نگران انتخاب گزینه مناسب نباشید.

سی پنل – سی پنل

cPanel را می توان محبوب ترین کنترل پنل هاست دانست. سی پنل فقط در سیستم عامل لینوکس قابل استفاده است. این کنترل پنل با ابزارهای کامل و رابط کاربری ساده انتخاب خوبی هم برای افراد مبتدی و هم برای افراد با تجربه است. اعمال تغییرات در تنظیمات دامنه، داشتن سرویس ایمیل وب، ایجاد فیلتر هرزنامه، مدیریت پایگاه داده، سیستم مسدودسازی IP، ایجاد دایرکتوری های رمزگذاری شده و نظارت بر عملکرد سرور و منابع از جمله قابلیت های سی پنل است.

متاسفانه کنترل پنل این وبسایت رایگان نیست و در ایران در دو نسخه اصلی و اشتراکی موجود می باشد. نسخه اصلی بسته به تعداد حساب ها دارای نرخ های متفاوتی است، اما نسخه اشتراک فقط در یک نسخه نامحدود با حداقل نرخ یک دهم سی پنل اصلی ارائه می شود. سی پنل در هر دو نسخه فقط به صورت ماهانه در دسترس است. در نسخه اشتراک در ماه اول علاوه بر تعرفه پایه، هزینه اولیه نیز از کاربران دریافت می شود. همچنین در تهیه سی پنل به این نکته توجه داشته باشید که نسخه قابل نصب بر روی سرورهای مجازی و سرورهای اختصاصی از نظر نوع و نرخ متفاوت است.

کنترل پنل سایت

دایرکت ادمین – مدیر مستقیم

دایرکت ادمین یکی دیگر از پنل های لینوکس است که به خصوص در ایران طرفداران خود را دارد. اولین اصل در طراحی این کنترل پنل سادگی است اما در عمل می توان گفت که چیزی از سایر کنترل پنل ها کم نمی شود. نسخه اصلی این کنترل پنل قیمت بسیار مناسب تری نسبت به سی پنل دارد. این امر مدیریت مستقیم را به گزینه ای پرکاربرد به خصوص در هاست ایرانی و به ویژه در سرویس های هاست اشتراکی تبدیل کرده است.

این پنل دارای دو نسخه اشتراکی و اصلی می باشد. نسخه اشتراک نامحدود است و برخلاف سی پنل در ماه اول هیچ هزینه اولیه ای دریافت نمی شود. نسخه سرور مجازی و سرور اختصاصی در این گواهی تفاوتی ندارد.

پلسک – پلسک

پلسک به عنوان پرکاربردترین کنترل پنل در سایت شناخته می شود که قابل نصب بر روی هر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس است. البته از آنجایی که کنترل پنل های ویندوز بسیار محدود است، دلیل اصلی محبوبیت پلسک، امکان استفاده از آن در ویندوز است. پلسک محیطی ساده و ابزاری مفید در خود دارد و قابلیت مدیریت همزمان چند سرور در یک پنل را فراهم می کند.

پلسک یک کنترل پنل رایگان نیست و مانند رقیب لینوکس خود دارای دو نسخه اشتراکی و اصلی است. همچنین نسخه سرور مجازی و اختصاصی در این کنترل پنل متفاوت است.

کنترل پنل سایت رایگان

Webmain یک کنترل پنل قابل نصب بر روی سیستم های یونیکس و کاملا رایگان است. اگر یک سری از ویژگی ها را تنظیم کنید، وبمین حتی می تواند روی ویندوز نصب شود. کار با این پنل کمی پیچیده تر از پنل ارائه شده قبلی است.

اگر به دنبال کنترل پنل رایگان سایت دیگری هستید، Sentora نیز گزینه خوبی است. این پنل لینوکس رایگان و متن باز است و رابط کاربری ساده تری نسبت به Webmain دارد.

 

خرید کنترل پنل سایت

مهم ترین کنترل پنل های سایتی که می توانید در ایران استفاده کنید را ارائه کرده ایم. به خاطر داشته باشید که وقتی می خواهید پنل مناسبی را انتخاب کنید، اولین عامل مهم سیستم عامل شما است. اگر اهل ویندوز باشید، گزینه ای بهتر از Plesk پیدا نخواهید کرد. اگر سیستم عامل شما لینوکس است، هم کنترل پنل سی پنل و هم دایرکت ادمین گزینه های خوبی هستند، البته پیشنهاد می کنم به دلیل امنیت بالاتر و رابط کاربری جذاب تر، سی پنل را انتخاب کنید.

در مورد دو نوع اورجینال و اشتراکی البته اگر از نظر قیمت مشکلی ندارید نسخه اصلی پنل را به شما پیشنهاد می کنیم. با توجه به ارز این پنل ها، اگر نمی خواهید برای نسخه اصلی هزینه کنید، می توانید نسخه اشتراک پنل را دریافت کنید.

برای آشنایی با سایر افزونه های قابل استفاده در فضای میزبانی که مدیریت آن را آسان تر می کند، می توانید این لینک را بررسی کنید.

The post محبوب ترین کنترل پنل سایت اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.