منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مزایای تغییر به سرورهای خصوصی مجازی لینوکس (VPS)

مزایای تغییر به سرورهای خصوصی مجازی لینوکس (VPS)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مزایای تغییر به سرورهای خصوصی مجازی لینوکس (VPS)

13 فوریه 2022 توسط تانیا آکینو

مرد کارگر

آیا سایت شما ترافیک زیادی ایجاد می کند یا انتظار می رود به دلیل تلاش های بازاریابی یا استارت آپ ها، ترافیک زیادی داشته باشد؟ ممکن است به نفع شما باشد که یک بسته میزبانی VPS لینوکس را در نظر بگیرید.

این بسته های میزبانی VPS به شما کنترل بهتری از سرور می دهد که برای وب سایت های پر ترافیک ایده آل است.

این مقاله شما را با همه چیزهایی که باید در مورد میزبانی VPS لینوکس بدانید و اینکه چرا یکی از بهترین انتخاب های شماست، آشنا می کند.

چه مفهومی داره؟

VPS مخفف Virtual Private Server است و Linux VPS بر روی یک سیستم لینوکس اجرا می شود. این یک نوع میزبانی وب است که به شما امکان دسترسی به یک سرور مجازی را می دهد که بر روی یک سرور فیزیکی میزبانی می شود. این سرور مجازی در حافظه کامپیوتر میزبان اجرا می شود. کامپیوتر میزبان همچنین می تواند چندین سرور مجازی را اجرا کند.

Linux VPS برای عملکرد بالاتر در لینوکس بهینه شده است. VPS روی یک سیستم عامل مجزا اجرا می شود که سفارشی سازی بهتری را برای سرور شما ارائه می دهد. اگر سایت شما ترافیک زیادی دارد یا به دنبال راه حل هاست مقرون به صرفه برای وبلاگ خود هستید، این گزینه آن را ایده آل می کند.

آیا نیاز به اشتراک گذاری سرور دارید؟

در بیشتر موارد، سرور را با دیگران به اشتراک می گذارید. همچنین به همین دلیل است که هزینه های عملیاتی کمتری از جانب شما وجود دارد. با این حال، این به معنای زمان توقف بیشتر یا کاهش بهره وری نیست.

هر VPS بر روی سیستم عامل خود اجرا می شود که می تواند مستقل از سرورهای دیگر اداره شود. یک سیستم عامل، داده ها و برنامه های کاربردی جداگانه وجود دارد. شما فقط سرور فیزیکی را به اشتراک می گذارید، اما هنوز یک سرور اختصاصی مجازی با کسری از قیمت دریافت می کنید.

چرا سرور اختصاصی دریافت نمی کنید؟

اجرای یک سرور فیزیکی اختصاصی گران است. اگر فقط می خواهید یک وبلاگ ساده یا سایت تجارت الکترونیکی را میزبانی کنید، این احتمالاً کاربردی ترین گزینه نیست. یک VPS یک سرور فیزیکی را به سرورهای مجازی تقسیم می کند، به این معنی که شما سربار کمتری دارید. هزینه ها بین VPS میزبانی شده روی سرور فیزیکی واحد تقسیم می شود.

لینوکس VPS همچنین بر روی کامپیوترهای میزبانی که قدرتمندتر از سرورهای اختصاصی هستند اجرا می شود. این کارایی و ظرفیت بهتری نسبت به سرور اختصاصی ارائه می دهد.

مزایای میزبانی VPS لینوکس

میزبانی VPS لینوکس مزایای زیادی دارد. به عنوان یک گزینه امن VPS شناخته شده است، اما دلیل اصلی روی آوردن بسیاری از کاربران به این گزینه، انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن آن است.

از آنجایی که هر VPS با سیستم عامل خاص خود ایزوله است، شما می توانید به سرعت سیستم عامل مورد نیاز یا ترجیح خود را نصب کنید. هر زمان که بخواهید می توانید برنامه های نرم افزاری را حذف یا اضافه کنید.

علاوه بر این، برای بهبود تجربه بازدیدکنندگان در سایت خود، کنترل بهتری بر VPS به دست می آورید. بر خلاف ویندوز، لینوکس یک سیستم عامل متن باز است که استفاده از آن رایگان است. هنگام استفاده از این سیستم عامل نگرانی کمتری در مورد هزینه های مجوز دارید. در عوض، به خصوص اگر بودجه محدودی دارید، گزینه های بیشتری دریافت می کنید.

نتیجه

اگر وب سایتی با ترافیک بالا دارید، میزبانی VPS لینوکس یک گزینه عالی است. شما کنترل بیشتری روی سرور خود خواهید داشت زیرا می توانید برنامه ها را نصب کنید و از سیستم عامل مورد نظر خود استفاده کنید. شما بدون صرف هزینه زیاد یک سرور اختصاصی مجازی دریافت می کنید.

شما به دنبال میزبانی VPS آتلانتا? IO Zoom میزبانی VPS با کارایی بالا، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه را ارائه می دهد. امروز بسته های میزبانی ما را بررسی کنید!