منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مصاحبه با گرگ جاربو، رئیس و یکی از بنیانگذاران SEO-PR

مصاحبه با گرگ جاربو، رئیس و یکی از بنیانگذاران SEO-PR

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مصاحبه با گرگ جاربو، رئیس و یکی از بنیانگذاران SEO-PR

سلام به همه و به NOCvoiz خوش آمدید. در این مصاحبه، یک مربی یوتیوب، کارشناس بازاریابی ویدئویی و رئیس و یکی از بنیانگذاران را معرفی می کنیم SEO-PR آژانس بازاریابی محتوا برنده جایزه Gerg بینش خود را در مورد اهمیت بازاریابی ویدیویی و چگونگی سودمندی آن برای تجارت به اشتراک می گذارد.

1: به NOCvoiz خوش آمدید، به ما بگویید چگونه چنین حرفه موفقی را در صنعت دیجیتال شروع کردید؟ چگونه به این ایده رسیدید که “SEO-PR”؟

GJ: در سپتامبر 2002، گوگل نسخه بتا Google News را منتشر کرد. در آن زمان، من معاون و مدیر ارشد بازاریابی Backbone Media، یک آژانس SEO بودم. من شروع به انجام چند جستجو کردم و از دیدن اینکه Google News عناوین مطبوعات اصلی را به همراه بیش از 4500 منبع خبری انگلیسی زبان در سراسر جهان خلاصه می کند شگفت زده شدم.

من به استفان تورکات، رئیس و مدیر عامل شرکت Backbone Media، گفتم که “روابط عمومی در اینترنت” یک فرصت مهم برای آژانس سئو او است. اما تورکات گفت: «این کار شماست. من به توسعه طراحی وب سایت فکر می کنم. این چیز من است.”

چند هفته به آن فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که این کار اوست. بنابراین، من اخطار خود را دادم و سپس با جیمی اودانل، که دوست قدیمی یکی از همکاران سابق بود، تماس گرفتم. او سپس رئیس IDM Partners، یک آژانس بازاریابی مستقیم آنلاین بود.

من گفتم: “سال گذشته را صرف یادگیری نحوه بهینه سازی یک صفحه وب برای بهبود رتبه آن در گوگل کردم. شرط می بندم می توانیم جزو اولین کسانی باشیم که نحوه بهینه سازی یک بیانیه مطبوعاتی را برای بهبود رتبه آن در Google News درک می کنیم.

پاسخ جیمی این بود: “این خوب است، اما من سه سال گذشته را صرف یادگیری نحوه اضافه کردن پارامترهای کمپین به URL ها کرده ام تا بتوانید کمپین های بازاریابی ایمیلی را در تجزیه و تحلیل وب دنبال کنید.” اکنون، اگر بتوانیم لینک‌های ردیابی را به انتشارات مطبوعاتی بهینه‌سازی شده اضافه کنیم، چیزی خواهیم داشت.”

من و جیمی با متقاعد شدن به اینکه می‌توانیم یک سرویس منحصربه‌فرد و ارزشمند ایجاد کنیم که می‌تواند روابط عمومی را با پول سخت و سنگین اندازه‌گیری کند، SEO-PR را در اوایل سال 2003 تأسیس کردیم.

2: آیا فکر می کنید محتوای ویدیویی به بهبود ارزش سئو کمک می کند؟

GJ: بله، درست است، اما اغلب به روش هایی که سئو از آن استفاده نمی کند.

طبق Searchmetrics، یوتیوب به طور پیوسته (و مخفیانه) دید ارگانیک خود را در SERP های گوگل در چند سال گذشته افزایش داده است و در پایان سال 2019 از ویکی پدیا برای شماره 1 پیشی گرفته است.

تجزیه و تحلیل نتایج جستجوی جهانی گوگل از Searchmetrics در مارس 2018 نشان داد که حداقل یک ادغام ویدیو برای 22٪ از دسکتاپ و 23٪ از نتایج جستجوی تلفن همراه نشان داده شده است. یوتیوب 92 درصد ادغام های ویدیویی را داشت.

بنابراین، اگرچه ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، بهترین استراتژی شما برای بهبود رتبه محتوای ویدیوی خود در نتایج جستجوی جهانی Google اغلب شامل بهبود رتبه ویدیوهای خود در YouTube است – و سپس با جاسازی ویدیو یا لیست پخش خود را به وب سایت یا وبلاگ خود به YouTube اضافه کنید. آی تی.

3: یوتیوب “شورت” را ارائه کرد، اینستاگرام “قرقره” را ارائه کرد. به نظر شما برندها چه مزایایی از آنها می گیرند؟

GJ: من اخیراً از Google Trends برای مقایسه علاقه جستجوی وب در سراسر جهان در “ویدیوهای TikTok”، “Instagram Reels” و “YouTube Shorts” استفاده کردم.

بنابراین، بسته به منطقه ای که در آن قرار دارند، برندها ممکن است بخواهند روی یک یا دو پلتفرم از این پلتفرم ها تمرکز کنند تا ببینند آیا مزیتی نسبت به ویدیوهای کوتاه دارند یا خیر. بر اساس آنچه تا به حال دیده‌ام، اجازه دهید بینش استراتژیک و ضد شهودی را به اشتراک بگذارم: بهره‌وری خلاق، قدرتمندترین ضریب افزایش قدرت در زرادخانه شماست. چرا؟ زیرا سهم موفقیت شما را کیفیت محتوای شما تعیین می کند.

بنابراین باید دو برابر بیشتر از زمان، استعداد و گنج خود سرمایه گذاری کنید، جریانی ثابت از محتوای ارزشمند، مرتبط، جذاب و به اشتراک گذاشته شده ایجاد کنید و سپس برای توزیع آن در کانال های بیشتر یا قالب های مختلف سرمایه گذاری کنید.

و اگر برندها به طور فزاینده ای برای جلب توجه مخاطبان خود مشکل پیدا می کنند، باید شرکای مناسبی را شناسایی کنند که می توانند. برندها احتمالاً بیشتر از یک برنامه بازاریابی تأثیرگذار خوب سود می برند تا از ایجاد یک تجربه ویدیویی کوتاه بد که سعی می کند ویدیوهای کوتاه و بازیگوشی را با استفاده از هیچ چیز جز تلفن همراه خود ضبط کند.

4: در مصاحبه ای گفتید که از طریق بخش “ویدیو پیوند شده” می توانیم 7 برابر بیشتر بازدید از یک ویدیو در یوتیوب داشته باشیم. برای رفتن به بخش ویدیوهای مرتبط چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

GJ: فکر می‌کنم این مصاحبه را در سال 2014 انجام دادم. و یوتیوب هر 18 ماه با نرخ 50 درصد تغییر می‌کند، بنابراین من روی مزرعه “ویدیوهای پیشنهادی” شرط می‌بندم که امروز 7 برابر بیشتر از جستجوی YouTube بازدید داشته است. با این حال، اگر ویدیوهای پیشنهادی درصد قابل توجهی از بازدیدهای شما را ایجاد کنند، تعجب نخواهم کرد. امروزه، ویدیوهای خانگی و پیشنهادی اغلب بازدیدهای بیشتری نسبت به جستجوی YouTube دارند. چرا؟ زیرا بسیاری از بینندگان سال‌هاست که از یوتیوب استفاده می‌کنند و کانال‌ها و ژانرهای خاصی را برای تماشا در «پرایم تایم شخصی» انتخاب کرده‌اند. بله، آنها هنوز هم گاهی به دنبال ویدیویی هستند که درباره آن شنیده‌اند یا ویدیوهایی در مورد یک موضوع جدید. اما عادات کاربران تغییر کرده است – و الگوریتم های یوتیوب کاربران را دنبال کرده است.

5: به نظر شما چه چیزی محدوده محتوا را در بین مخاطبان تعیین می کند؟

GJ: اگر به من بستگی داشت، صنعت تعریف «حوزه» پیشنهاد شده توسط اتحاد جهانی اندازه‌گیری ویدیو (GVMA) را می‌پذیرفت، هیئتی مستقل از اعضایی که نماینده برندها، آژانس‌ها، پلتفرم‌های رسانه‌ای و سازندگانی هستند که با هم برای تعریف صنعت جدید کار می‌کنند. استاندارد برای اندازه گیری ویدئوهای اجتماعی آنها اکنون می توانند بینندگان منحصر به فرد را با حذف موارد تکراری و مشاهده دقیقه در فیس بوک و یوتیوب تجزیه و تحلیل کنند. و در طی اقدامات اولیه در سال 2021، آنها اعلام کردند که ویدئوهای اجتماعی در ایالات متحده جمعیت جوانتر را جذب می کند، بینندگان را با سرعت بالا درگیر می کند، در مقایسه با تلویزیون خطی به سرعت در حال رشد است و مکمل مهمی برای تلویزیون خطی است.

6: اینفلوئنسر چه کاری انجام می دهد؟ آیا فرآیندی وجود دارد که کسی بتواند آن را دنبال کند یا این یک بازی شانسی است؟

GJ: خوب، معمولاً با این تصمیم شروع می شود که می خواهید یک تأثیرگذار شوید. به ندرت اتفاقی رخ می دهد. اما فرآیند تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر به همان اندازه که افراد تأثیرگذار وجود دارند منحصر به فرد است. بنابراین، روی کارهایی که به خوبی انجام می دهید یا آنچه شما را از سایر افراد در حوزه کاری خود متمایز می کند تمرکز کنید. سلام، اگر یک فرآیند استاندارد وجود داشت، آنگاه افراد مبتدی با نفوذ مشتاقانه منتظر دریافت حداقل دستمزد بودند.

7: بالاخره یک فرد تأثیرگذار باشید. چه توصیه ای به مبتدیانی دارید که می خواهند در صنعت بازاریابی دیجیتال رشد کنند؟

GJ: خوب، من به آنها توصیه می کنم که کتاب جذابیت: هنر تغییر قلب، ذهن و اعمال گای کاوازاکی را بخوانند. در پایان سال 2010، او از من خواست که در حدود چهار صفحه به کتابش کمک کنم. او می خواست به او کمک کند تا توضیح دهد که چگونه از YouTube برای مسحور کردن مردم استفاده کند.

بلافاصله گفتم: بله. و بعد مجبور شدم از او بپرسم منظورت از افسون چیست؟ آیا این فقط مترادف نامزدی است؟ در واقع، گای چیز بسیار متفاوتی در ذهن داشت.

همانطور که توسط یکی از دوستان قدیمی و همکار سابق من تعریف شده است، “جذابیت در مورد دستکاری مردم نیست. موقعیت ها و روابط را تغییر می دهد. دشمنی را به ادب و ادب را به خویشاوندی تبدیل می کند. این باعث می‌شود افراد بدبین و بدبین مؤمن باشند و افراد حل نشده وفادار شوند.»

وی افزود: این جذابیت می تواند در طی یک معامله خرده فروشی، مذاکرات شرکت های سطح بالا یا به روز رسانی فیس بوک اتفاق بیفتد. و وقتی به درستی انجام شود، از روش‌های متقاعدسازی، نفوذ یا بازاریابی سنتی قدرتمندتر است.»

وی در پایان گفت: در تعاملات تجاری و شخصی، هدف شما فقط رسیدن به خواسته هایتان نیست، بلکه ایجاد تغییرات داوطلبانه، پایدار و تحسین برانگیز در افراد دیگر است. با گنجاندن اهداف و خواسته های خود، با همدردی و قابل اعتماد بودن، و با ایجاد هدفی که دیگران بتوانند از آن استقبال کنند، می توانید قلب، ذهن و اعمال خود را تغییر دهید.»

این یک ایده عالی است. بنابراین به جای اینکه چند نمونه از نسخه اول کتابم، یوتیوب و بازاریابی ویدئویی: یک ساعت در روز را برای او بفرستم، مدتی را به این فکر کردم که این استاد پرفروش تجارت واقعاً می خواهد بیان کند. برای کمک به این روند، یک پیاده روی طولانی رفتم، یک حمام آب گرم گرفتم و یک لیوان جانی واکر بلک نوشیدم.

وقتی به گای برگشتم، این بینش استراتژیک را به اشتراک گذاشتم: «محتوای ویدیویی که می‌تواند افراد را مجذوب خود کند، باید ارزش ذاتی را برای بینندگان شما فراهم کند.» این ارزش به چهار شکل است:

  • الهام گرفتن: یوتیوب هزاران داستان الهام بخش از شجاعت و شجاعت را فاش کرده است. به عنوان مثال، استیو جابز در سال 2005 آدرس شروع در استنفورد را ببینید. جابز، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران استودیوی انیمیشن سازی پیکسار و رایانه اپل، بر اساس برخی از نکات برجسته زندگی خود، از فارغ التحصیلان خواست تا به دنبال رویاهای خود بروند و فرصت هایی را در شکست های زندگی – از جمله خود مرگ – ببینند تا شروع به کار کنند. 12 ژوئن 2005
  • سرگرم کننده: برخی ویدیوها ساده و به سادگی خنده دار هستند. به عنوان مثال، United Breaks Guitars را تماشا کنید. در بهار 2008، گروه راک Sons of Maxwell برای یک تور یک هفته ای به نبراسکا سفر کرد و کارکنان United Airlines در شیکاگو شاهد پرتاب گیتار تیلور دیو کارول و پرتاب پرتاب توسط کارکنان United Airlines در شیکاگو بودند. او بعداً متوجه شد که گیتار 3500 دلاری به شدت آسیب دیده است. یونایتد وقوع این حادثه را انکار نکرده است، اما به مدت 9 ماه، افراد مختلفی که کارول مسئولیت آنها را بر عهده داشته، مسئول رسیدگی به خسارات وارده به همه به جز خودشان هستند و در نهایت اعلام کردند که هیچ کاری برای جبران خسارت او انجام نمی دهند. بنابراین کارول به آخرین نفری که در نهایت به غرامت نه می‌گوید (خانم Irlweg) قول داد که سه آهنگ درباره تجربه‌اش با United Airlines بنویسد و تولید کند و برای هر یک ویدیو بسازد. این اولین آهنگ از این دست است.
  • روشنگری: اینها مستندهایی مشابه آنچه در PBS یا کانال دیسکاوری می بینید هستند. برای مثال، Genocide: Worse Than War را ببینید مستند بلند PBS.” مستند پیشگامانه دانیل جونا گلداگن در 14 آوریل 2010 در PBS به نمایش درآمد. این مستند سفرها، آموزه ها و مصاحبه های او در 9 کشور در سراسر جهان را مستند می کند. در فیلمی بسیار سینمایی و هیجان‌انگیز، گلدهاگن با قربانیان، مجرمان، شاهدان، سیاستمداران، دیپلمات‌ها، مورخان، امدادگران و روزنامه‌نگاران صحبت می‌کند تا ویژگی‌های حیاتی نسل‌کشی و چگونگی توقف نهایی آن را توضیح دهد و درک کند.
  • تحصیلات: فیلم های آموزشی نحوه انجام کارها و استفاده از محصولات را به شما نشان می دهد. به عنوان مثال، دو دقیقه و 12 ثانیه برای نگاه کردن به “چگونه یک تی شرت را در 2 ثانیه تا کنیم” وقت بگذارید. VideoJug یک راهنمای مفید برای کاهش زمان تا شدن تقریباً به هر چیزی ارائه می دهد!

این هنوز توصیه ای است که من به مبتدیانی که می خواهند در صنعت بازاریابی دیجیتال رشد کنند، می کنم.