منو سایت

معرفی مرکز داده Hetzner

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی مرکز داده Hetzner

امروزه مراکز داده در ابعاد مختلف و به طور گسترده در جهان برای پاسخگویی به نیازهای کاربران به عنوان بخش مهمی از دنیای وابسته به فناوری ایجاد می شوند. بر اساس آخرین آمار از سال 2022، آمریکا با 2701 مرکز داده و آلمان با 487 مرکز داده بیشترین سهم را از نظر تعداد مراکز داده به خود اختصاص دادند. در انتخاب دیتاسنتر علاوه بر قیمت و کیفیت خدمات، فاکتور فاصله جغرافیایی نیز بسیار مهم است که باعث می شود 2701 مرکز داده آمریکا از گزینه های یک ایرانی به دنبال سرور خارجی حذف شوند. بهترین مکان سرور در خارج از ایران برای یک ایرانی ممکن است اروپا باشد. دلیل این امر این است که مراکز داده زیادی در این منطقه نزدیک ایران وجود دارد که کیفیت بالایی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند. در ادامه این مقاله به معرفی مرکز داده هتزنر به عنوان یکی از مراکز داده محبوب ایرانیان می پردازیم.

مرکز داده هتزنر آلمان

Hetzner یا به طور کامل Hetzner Online GmbH یک مرکز داده و ارائه دهنده خدمات میزبانی وب با منشاء آلمانی است. این شرکت در سال 1376 با نام خدمات آنلاین Hetzner شروع به کار کرد. نام این شرکت از موسس مجموعه، مارتین هتزنر گرفته شده است. مرکز داده Hetzner دارای 4 مرکز داده در آلمان (نورنبرگ و وگتلند)، فنلاند و آمریکا است. دیتاسنترهای آلمانی و فنلاندی این مجموعه با اتصال پرسرعت از طریق کابل زیردریایی هزار متری که طی پروژه ای بین دو کشور کشیده شده است به یکدیگر متصل می شوند.

مرکز داده هتزنر

خدمات مرکز داده هتزنر

Hetzner طیف گسترده ای از خدمات میزبانی را به کاربران خود در سراسر جهان ارائه می دهد. تمرکز اصلی این مجموعه بر روی خدمات سرور اختصاصی و ابری است. اکثر کاربران ایرانی Hetzner مشترک این دو سرویس هستند. خدمات هاست اشتراکی، کولوکیشن و فضای ذخیره سازی از دیگر خدمات مرکز داده Hetzner است.

این شرکت همچنین خدماتی مانند ثبت دامنه، تعادل بار و گواهینامه SSL را ارائه می دهد. البته نرخ ها در این موارد مناسب نیستند و نسبت به بازار در دسته بندی گران قیمت قرار می گیرند.

چرا هتسنر؟

مرکز داده هتزنر در مقایسه با سایر رقبا، سرورهایی را با نرخ کمتری به کاربران خود ارائه می دهد. کیفیت خوب خدمات و زمان طولانی کار یکی دیگر از دلایلی است که در کنار تعرفه مناسب آن را به یک انتخاب خوب تبدیل می کند.

در رده سرورهای اختصاصی، Hetzner علاوه بر سرورهای واقعی خود، سرورهای حراجی دارد که با استفاده از سخت افزاری که قبلاً در دسترس سایر کاربران قرار گرفته است، ارائه می دهد. مزیت این خدمات جدای از داشتن نرخ بسیار مناسب، نداشتن هزینه نصب است. هزینه راه‌اندازی مبلغی است که اکثر شرکت‌های هاستینگ در جهان هنگام ارائه خدمات سرور اختصاصی، بدون احتساب هزینه‌های تکراری سرور، به صورت‌حساب اولین سرور اضافه می‌کنند. این آیتم فقط برای دوره ماهانه در یک مجموعه قابل محاسبه و برای تمام دوره ها در مجموعه دیگر قابل محاسبه است و معمولاً برابر با نرخ یک دوره سرور است.

یکی دیگر از مزایای Hetzner که آن را به ارائه دهنده خدمات محبوب برای ایرانیان تبدیل می کند، ایجاد و تایید آسان منطقه کاربری است که با توجه به تحریم ها علیه ایران، گزینه مهمی محسوب می شود.

 

پست معرفی مرکز داده هتزنر اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.