منو سایت

معرفی GitHub Copilot شگفت انگیز!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی GitHub Copilot شگفت انگیز!

GitHub اخیراً فناوری GitHub Copilot را در 21 ژوئن 2022، حدود یک سال پس از معرفی اولیه آن، منتشر کرد. GitHub Copilot یک دستیار توسعه دهنده مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کاربران خود کمک می کند سریعتر و با تلاش کمتر کدنویسی کنند. این ابزار قابلیت پیشنهاد و تکمیل قسمت های مختلف یک برنامه از نظرات و کدهای کوچک گرفته تا کدها و توابع چند خطی را دارد. در ادامه این مقاله با این فناوری جذاب بیشتر آشنا خواهیم شد.

چگونه از GitHub Copilot استفاده کنم؟

GitHub Copilot با ورود به github.com/features/copilot و استفاده از نسخه آزمایشی قابل آزمایش است و در صورتی که این فناوری نظر شما را جلب کند، امکان خرید اشتراک ماهیانه 10 دلار یا سالیانه 100 دلار وجود دارد. البته GitHub اشاره کرد که استفاده از این ابزار برای دانشجویان تایید شده و نگهبانان پروژه های منبع باز محبوب رایگان است. GitHub Pilot Assistant می تواند به عنوان یک افزونه یا افزونه برای IDE های مختلف مانند Visual Studio Code، Visual Studio، Neovim و JetBrains استفاده شود.
GitHub پیشنهاد می کند که این ابزار به طور بهینه برای نوشتن کد در قالب توابع کوچک به جای توابع بزرگ استفاده می شود. استفاده از نام های معنی دار برای پارامترها در توابع و نوشتن نظرات مناسب به زبان انگلیسی از دیگر مواردی است که این ابزار را به عملکرد بهینه نزدیک می کند.

Copilot در GitHub

GitHub Copilot چگونه کار می کند؟

این ابزار با استفاده از یک مدل زبانی از پیش آموزش دیده و خلاقانه به نام Codex که محصول OpenAI است، طراحی شده است. این زبان مطابق با کد منبع قابل دسترس و زبان انسانی توسعه یافته است و بنابراین با هر دو زبان برنامه نویسی و زبان انسانی سازگار است. افزونه GitHub Copilot کد کاربر و نظرات را به سرویس Copilot ارسال می کند. در این مرحله کدهای فایل در حال ویرایش و فایل های مجاور پروژه، مخازن و مسیرهای مرتبط توسط Codex برای شناسایی محتوای مرتبط بررسی می شوند. در نهایت، بر این اساس، بخشی یا تمام یک خط کد یا تابع توسط Copilot پیشنهاد می شود.

آیا کدهای کمکی GitHub قابل اعتماد هستند؟

طبق تحقیقات GitHub، کاربران به طور متوسط ​​26٪ از کد تکمیل شده توسط GitHub Copilot را تایید کردند تا در کد خود گنجانده شود. این عدد برای برخی از زبان ها مانند پایتون بیش از 40 درصد است. طبق این آمار، خود گیت هاب اعتراف می کند که کمک خلبانش هنوز نمی تواند کدهای کامل بنویسد. در واقع، این ابزار فقط برای ارائه کدها است. از آنجایی که موارد پیشنهادی قبل از پروپوزال تست نمی شوند، همیشه این احتمال وجود دارد که پیشنهادات نادرست و حتی غیر منطقی باشند. علاوه بر این، GitHub Copilot توانایی بررسی مقدار محدودی از محتوا را دارد. به همین دلیل نمی تواند فوراً به تمام قسمت های کد برسد که منجر به نقص در پروپوزال ها می شود.
همچنین عملکرد این ابزار در کامنت های غیر انگلیسی به خوبی کامنت های انگلیسی نیست. همچنین خروجی آن در برخی از زبان های برنامه نویسی مانند Python، JavaScript و Go بهتر از زبان های دیگر است.

نتیجه

ممکن است پس از خواندن آخرین پاراگراف کمی در مورد GitHub Copilot دلسرد شوید. اما به یاد داشته باشید که در زمان نگارش این مقاله، کمتر از یک ماه از انتشار عمومی آن می گذرد و با این حال، نظرات مثبت بسیاری را دریافت کرده است. دومین آزمایش GitHub قطعا گام بزرگی در توسعه فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی است. بدون شک این ابزار نه تنها کمک شایانی به برنامه نویسان خواهد کرد، بلکه نقش مهمی در گسترش حوزه هوش مصنوعی خواهد داشت. قلمرویی که اگرچه برخی آن را تهدیدی برای بشریت می دانند، اما آینده درخشانی در پیش رو دارد.

 

پست آشنایی با GitHub Copilot شگفت انگیز است! اولین بار در Server.ir پدیدار شد | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.