منو سایت

معرفی OVH Data Center

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی OVH Data Center

امروزه بسیاری از مراکز داده در سراسر جهان میزبان هزاران سرور هستند که نقش مهمی در دنیای تکنولوژیکی ما دارند. یکی از این مراکز داده، مرکز داده فرانسوی OVH است. OVH یکی از بزرگترین مراکز داده در جهان و نامی آشنا برای کاربران میزبانی وب است. در این مقاله با این مجموعه بیشتر آشنا می‌شویم و متوجه می‌شویم که چرا OVH یکی از محبوب‌ترین هاست‌های جهانی برای کاربران ایرانی است.

مرکز داده OVH

OVH یک گروه فرانسوی است که خدمات خود را در بازار میزبانی وب به کاربران ارائه می دهد. این شرکت در اواخر سال 1999 توسط یک خانواده فرانسوی تاسیس شد. در سال 2016، OVH با صرف 250 میلیون دلار گام بزرگی در جهت گسترش تجارت خود و افزایش سهم بازار خود برداشت. این مرحله در نهایت منجر به ثبت دو رکورد برای این شرکت شد. امسال OVH به عنوان مالک بزرگترین مرکز داده تخت جهان معرفی شد. علاوه بر این، OVH Datacenter در سال 2019 به عنوان بزرگترین ارائه دهنده خدمات میزبانی در اروپا و سومین در جهان از نظر تعداد سرورهای فیزیکی شناخته شد.

خدمات OVH

مرکز داده OVH طیف گسترده ای از خدمات میزبانی را به کاربران خود ارائه می دهد. در حال حاضر این گروه حدود 400000 سرور در 33 مرکز داده واقع در چهار قاره جهان دارد و به بیش از 1.6 میلیون کاربر خدمات رسانی می کند. سرورهای ابری، انواع سرورهای اختصاصی و هاست اشتراکی از جمله خدمات این مجموعه می باشد. این شرکت همچنین خدمات جانبی دیگری مانند ثبت دامنه را برای رفع نیاز کاربران ارائه می دهد.

چرا مرکز داده OVH فرانسه

دلایل متعددی باعث می شود که OVH انتخابی مطمئن برای میزبانی سرویس شما باشد. اولین و مهمترین عامل کیفیت بالای خدمات این مرکز داده است. این مرکز داده با استفاده از آخرین فناوری های سخت افزاری و نرم افزاری خدمات خود را در زمینه های مختلف راه اندازی کرده و در اختیار کاربران قرار می دهد.

یکی دیگر از دلایلی که یکی از نقاط قوت مرکز داده OVH محسوب می شود، گسترش جغرافیایی خدمات این مجموعه است. موقعیت فیزیکی یک فاکتور مهم هنگام انتخاب سرور است. خدمات OVH از سراسر جهان و از کشورهای فرانسه، انگلستان، آلمان، لهستان، آمریکا، کانادا، استرالیا و سنگاپور قابل ارائه است. این به کاربران امکان می دهد هنگام انتخاب یک سرویس، بین چندین کشور یکی را انتخاب کنند.

دلیل مهم دیگر تنوع خدمات OVH است. OVH خدمات خود را از نظر کیفیت سخت افزار و تکنولوژی نرم افزاری در بازه های مختلف ارائه می دهد. این امر باعث می شود خدمات این مرکز داده با هزینه کم در دسترس باشد. به عنوان مثال در دسته خدمات سرور اختصاصی اکسترنال، این مجموعه 3 نوع سرویس ارائه می دهد. دسته اول مجموعه کیم سوفی است که شامل سخت افزارهای قدیمی با منابع کمتر با قیمت بسیار مناسب است. این محدوده گزینه ای برای ثبت IP اضافی ندارد و پهنای باند آن 100 مگابیت بر ثانیه است.

مرکز داده OVH

پست معرفی مرکز داده OVH اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.