منو سایت

مقایسه TLS فرصت طلب با TLS اجباری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مقایسه TLS فرصت طلب با TLS اجباری

مقایسه TLS فرصت‌طلب با TLS اجباری نشان می‌دهد که TLS فرصت‌طلب (Opportunities TLS) عملکرد متفاوتی در برقراری یک اتصال امن سرور-مشتری در مقایسه با TLS Forced (TLS Forced) دارد. در ژانویه 1999، TLS برای اولین بار به عنوان یک نسخه پیشرفته از گواهی امنیتی SSL معرفی شد. بدون TLS یا گواهی های امنیتی لایه حمل و نقل، اطلاعات در حال حرکت در اینترنت در معرض سرقت قرار دارند. TLS با ارائه رمزگذاری قوی آن اطلاعات در حال انتقال به محافظت از داده ها کمک می کند. در این مقاله وبلاگ پارس پاک قصد داریم شما را با عملکرد دو مدل TLS آشنا کنیم. مدل فرصت طلب و اجباری با خواندن این مقاله به درک کاملی از مقایسه Opportunities TLS و Forced TLS خواهید رسید.

Opportunity TLS چیست؟

بیایید TDL فرصت طلب را با ذکر مثال تعریف کنیم. ایمیلی را در نظر بگیرید که از علی به آدرس [email protected] برای احمد به آدرس [email protected] با TLS فرصت طلبانه ارسال شده است. زمانی که سرور ارسال ایمیل درخواستی را به سرور دریافت کننده ایمیل ارسال می کند، مراحلی مانند انتخاب نوع پروتکل و شماره پورت و شناسه آن ایمیل ایجاد می شود.

پس از این مرحله امکان دریافت ایمیل علی برای احمد فراهم می شود. این ایمیل با TLS اختیاری ارسال شده است. در نتیجه، با استفاده از گواهی امنیتی یا بدون TLS، ایمیل در نهایت به احمد می رسد. اگرچه گواهی امنیتی تونل انتقال تضمین می کند که ایمیل به صورت رمزگذاری شده و کاملاً ایمن برای احمد ارسال می شود، اما اگر در طی این فرآیند خطایی رخ دهد، از ارسال ایمیل جلوگیری نمی شود و متن ایمیل به وضوح ارسال می شود و بدون ابهام .

چگونه TLS برای قابلیت ها کار می کند. حمل و نقل را بر حفظ امنیت اولویت دهید

فرض کنید قصد دارید برای یک شخص یا سازمان ایمیلی ارسال کنید. پروتکل TLS فرصت طلب یا اختیاری به سرور ایمیل می گوید که شما (کارفرما) قصد دارید اتصال موجود را به یک اتصال TLS امن برای ارسال ایمیل تبدیل کنید.

پس از این دستور، TLS فرآیند دست دادن را برای ایجاد یک تونل امن آغاز می کند. این فرآیند مجموعه ای از مراحل است که با رمزگذاری و تنظیمات امنیتی سرور ایمیل و مشتری شروع می شود. اگر سرور ایمیل از TLS فرصت طلب پشتیبانی نمی کند، مشتری به جای فرآیند دست دادن از یک اتصال متنی استفاده می کند. در این مورد، TLS ایمیل های رمزگذاری نشده را از طریق یک اتصال متن ساده ارسال می کند.

این نوع TLS به عنوان یک روش رمزگذاری ایمیل مناسب است که در آن اولویت کاربر ارسال و دریافت ایمیل در هر شرایطی است نه امنیتی. این بدان معناست که در Opportunities TLS، تحویل و دریافت ایمیل مهمتر از حفظ امنیت اطلاعات موجود در آن است.

گواهی TLS چیست و چگونه کار می کند؟ انواع گواهی های احراز هویت TLS چیست؟ در مقاله زیر بخوانید.

TLS چیست؟

TLS اجباری چیست؟

برای اجرای TLS همه ایمیل‌ها باید از طریق گواهی امنیتی TLS عبور کنند. اگر ایمیلی نتواند به صورت ایمن و رمزگذاری شده به سرور برسد، کل ارسال متوقف می شود و هیچ ایمیلی ارسال نمی شود. با این نوع TLS، ایمیل ارسال نمی شود تا زمانی که گیرنده ایمیل احراز هویت و اتصال ایمن ایجاد کند.

TLS اجباری برای کاربرانی که اولویت آنها هنگام ارسال ایمیل محافظت از اطلاعات ایمیل است مناسب است. این بدان معناست که کاربر موافقت می کند در صورت بروز مشکل امنیتی، ارسال ایمیل را لغو کند. به طور خلاصه، با TLS اجباری، امنیت مهمتر از دریافت ایمیل است.

نحوه عملکرد TLS اجباری؛ امنیت را بر ارسال ایمیل در اولویت قرار دهید

تفاوت های کوچکی در ارسال ایمیل با اجرای TLS در مقابل قابلیت ها وجود دارد. در ادامه به بررسی این نوع TLS هنگام ارسال ایمیل از احمد به امیر می پردازیم. احمد با آدرس ایمیل [email protected] ایمیلی حاوی اطلاعات حساس با آدرس ایمیل [email protected] برای امیر ارسال می کند. با توجه به حساسیت هر دو سازمان، لازم است بخش فناوری اطلاعات برای کار با TLS در هر دو آدرس فرستنده و گیرنده اقدامات لازم را انجام دهد.

ارسال ایمیل با TLS اجباری یک تفاوت اساسی با TLS فرصت طلب دارد: در هر بخشی از فرآیند ارسال ایمیل، اگر یک خطای امنیتی لایه انتقال رخ دهد، ایمیل نمی تواند ارسال شود. در نتیجه، احمد با پیام «ایمن نشدن» مواجه خواهد شد. در این نوع ارسال ایمیل، امنیت مهمتر از دریافت اطلاعات است و در صورت وجود مشکل امنیتی، ارسال ایمیل با شکست مواجه می شود.

TLS اجباری چیست؟

TLS اجباری چگونه کار می کند؟

مقایسه TLS فرصت طلب با TLS اجباری. کی بهتره؟

هر دو نوع TLS مزایای زیادی در به اشتراک گذاری اطلاعات دارند. گاهی اوقات یک کاربر نیازی به اعمال تدابیر امنیتی اضافی برای ارسال ایمیل ندارد (مانند ارسال ایمیل برای موقعیت تحصیلی یا ایمیل با اخبار جزئی). در این شرایط با TLS اختیاری یا فرصت طلب، کاربر مطمئن است که حتی در صورت بروز خطای امنیتی، ایمیل او در هر شرایطی ارسال خواهد شد.

اگرچه TLS فرصت طلب امنیت انتقال داده ها را فراهم می کند، اما اولویت با ارسال ایمیل است. با این حال، اطلاعات ممکن است در معرض سوء استفاده هکرهای سایبری قرار گیرد. زیرا با هک سرور، هکرها می توانند ترافیک ایمیل را رصد کنند.

ناگفته نماند که سازمان های بزرگی که امنیت و حریم خصوصی انتقال اطلاعات برای آنها اهمیت بیشتری دارد، می توانند اطلاعات را با TLS اجباری به اشتراک بگذارند. تنها تفاوت دو پروتکل Opportunities و Forced مربوط به تحویل اطلاعات است. فرآیند رمزگذاری و حفاظت از لایه انتقال داده در هر دو نوع TLS انجام می شود. با این حال، اگر امنیت انتقال داده در سازمان شما مهم است، باید TLS اجباری را فعال کنید. اگر نیازی به حفظ امنیت و رمزگذاری در پیام یا ایمیل ارسالی نباشد، TLS فرصت طلب کافی خواهد بود.

تفاوت بین SSL و TLS چیست؟ چرا باید از گواهی SSL و TLS استفاده کنیم؟ در مقاله زیر بخوانید.

تفاوت بین SSL و TLS چیست؟

نتیجه

مقایسه TLS فرصت طلب با TLS Forced نشان می دهد که می توانید از داده های خود به روش های مختلف محافظت کنید. TLS پروتکل امنیتی لایه انتقال در مرورگر و سرور ایمیل و داده های پیام رسان است. وقتی می‌خواهید ایمیلی ارسال کنید، Opportunities TLS به‌طور خودکار برای محافظت از داده‌ها فعال می‌شود و رمزگذاری شروع می‌شود. در این پروتکل در صورت وجود خطای امنیتی، فرآیند ایمیل ادامه خواهد یافت. در این شرایط، مجرمان سایبری و هکرها می توانند اطلاعات شما را بدزدند.

اگر امنیت اطلاعات ایمیل برای کاربر مهمتر از دریافت آن است، با فعال کردن اجباری رمزگذاری TLS و احراز هویت در طول فرآیند به طور جدی انجام می شود. در این فرآیند در صورت وجود خطای امنیتی و یا مشکل در احراز هویت ایمیل گیرنده، ارسال ایمیل متوقف شده و پیام Failed to send the email برای فرستنده ظاهر می شود.

مقایسه TLS فرصت طلب با TLS اجباری مانند مقایسه چمدان های قفل شده و باز است. فرض کنید برای کیفی که محتویات مهم تری دارد (مثلاً کیف حاوی اشیاء قیمتی یا پول یا اسناد) از قفل چمدان استفاده می کنید و سایر کیف ها را بدون قفل در قسمت بار هواپیما رها می کنید. قابلیت ها TLS مانند چمدان بدون قفل است، با قفل یا بدون قفل، در انتها آن را در کابین بار می کنیم. TLS اجباری یک چمدان مهم تری است که بدون الزامات امنیتی مانند وجود قفل یا پوشش چمدان، آن را از خود جدا نمی کنیم. اگر در مورد TLS فرصت طلبانه و اجباری سؤال یا ابهامی دارید، آن را در نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1. تفاوت بین TLS فرصت طلب و TLS اجباری چیست؟

در TLS فرصت طلبانه، ارسال ایمیل و انتقال اطلاعات مهمتر از حفظ امنیت آن است. اما با TLS اجباری، ایمن نگه داشتن اطلاعات مهمتر از ارسال آن است.

2. کدام نوع پروتکل TLS مفیدتر است؟

هر دو نوع پروتکل فرصت و اجرایی دارای مزایای ویژه ای هستند. با توجه به اهمیت حفظ امنیت در مقابل اهمیت انتقال اطلاعات، پروتکل مورد نظر را با توجه به عملکرد مورد انتظار خود انتخاب کنید.

3. چگونه TLS فرصت طلب را فعال کنم؟

هنگام ارسال ایمیل و پیام، قابلیت TLS به طور خودکار برای ایمیل های خروجی و دریافتی فعال می شود.