منو سایت

نحوه دسترسی به گزارش خطای وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه دسترسی به گزارش خطای وردپرس

دسترسی به گزارش های خطای وردپرس به مدیریت بهتر و کارآمدتر این سیستم مدیریت محتوا کمک می کند. وردپرس دارای قابلیتی است که تمام خطاهای ایجاد شده در وب سایت شما را به همراه تاریخ و زمان دقیق آنها ثبت می کند. این ویژگی به مدیران کمک می کند تا خطاها را در اسرع وقت شناسایی و رفع کنند. در این آموزش وردپرس، نحوه یافتن و دسترسی به لاگ های خطای وردپرس را توضیح خواهیم داد. پس تا انتها همراه ما باشید.

گزارش خطای وردپرس چیست و چگونه به ما کمک می کند؟

گزارش خطای وردپرس (Error Log) گزارشی است که پیام‌های خطا ایجاد شده در افزونه‌ها، قالب‌ها و موارد دیگر را شرح می‌دهد. هنگامی که مدیر وب سایت حالت اشکال زدایی را فعال کرد، پلت فرم وردپرس پیام ها را در یک فایل ذخیره می کند تا بعداً به آنها رسیدگی شود. بنابراین هر زمان که فرصتی داشتید، می توانید به فایل log مراجعه کنید و برای خطاهای پیش آمده راه حل پیدا کنید.

یک وبلاگ وردپرس

لاگ وردپرس چیست؟

1. حالت اشکال زدایی را با افزونه WP Debugging فعال کنید

به طور پیش فرض، حالت اشکال زدایی وردپرس خاموش است و خطاها را ثبت نمی کند. برای این منظور می توانید افزونه WP Debugging را برای ثبت حالت اشکال زدایی نصب کنید. پس از نصب و فعال سازی، این افزونه پیام های خطا را در وب سایت شما نظارت و ثبت می کند.

یک گزارش وردپرس را فعال کنید

چگونه لاگ های وردپرس را با افزونه فعال کنم؟

2. حالت اشکال زدایی کد را فعال کنید (بدون استفاده از افزونه)

به این ترتیب شما نیازی به نصب افزونه ندارید. برای فعال کردن حالت اشکال زدایی کد بدون استفاده از افزونه، از طریق یک سرویس گیرنده FTP یا با ورود به کنترل پنل میزبان وب سایت خود، به بخش مدیریت فایل وردپرس بروید. سپس فایل wp-config.php را پیدا کرده و آن را ویرایش کنید.

فایل لاگ وردپرس را بررسی کنید

ورود خطا در وردپرس را فعال کنید

سپس عبارت “همین است، ویرایش را متوقف کنید!” “Happy Blogging” را پیدا کنید و به خط قبل از آن بروید و قطعه کد زیر را جایگذاری کنید:

define( 'WP_DEBUG', true );
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

فراموش نکنید که تغییرات خود را در پایان ذخیره کنید.

نحوه دسترسی به گزارش های خطای وردپرس

تا اینجا ما دو راه برای فعال کردن حالت اشکال زدایی یاد گرفتیم. از این پس پیام های خطای وب سایت وردپرس در لاگ های خطای وردپرس ذخیره می شود. برای دسترسی به گزارش های خطا، وارد کنترل پنل میزبانی وردپرس خود شوید. شما می توانید این کار را با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP انجام دهید.

سپس به مسیر /wp-content/ بروید. در این پوشه فایلی به نام debug.log وجود دارد. وجود دارد. این فایل همان فایلی است که گزارش های خطای وردپرس در آن ذخیره می شود. می توانید فایل دیباگ را دانلود، ویرایش و مشاهده کنید. پس از تجزیه و تحلیل خطاها و زمان بروز آنها، می توانید راه حل هایی برای مشکلات وب سایت خود بیابید.

چگونه با وردپرس سایت طراحی کنیم؟ آموزش کامل را در مقاله زیر بخوانید.

طراحی سایت با وردپرس

نحوه رفع مشکلات خطای وردپرس

همانطور که گفتیم فایل دیباگ خطاها و زمان وقوع آنها را ثبت می کند. اما توجه داشته باشید که زمان جهانی در این فایل نشان داده شده است نه زمان محلی شما. وقتی برای اولین بار این فایل را باز می کنید، ممکن است متوجه منظور خطاها نشوید. پس بهتر است آنها را ذخیره کنید و بعداً به دنبال آنها بگردید. اگر با جستجو در گوگل روش رفع خطا را پیدا نکردید، از انجمن ها و انجمن های اینترنتی کمک بگیرید و خطای موجود را ذکر کنید. همچنین می توانید از شرکت پشتیبانی هاست خود یا از پشتیبانی قالب و افزونه خود کمک بگیرید.

خطای افزونه وردپرس

چگونه لاگ وردپرس را حل کنیم؟

حالت Debug را در وردپرس غیرفعال کنید

توصیه می کنیم پس از رفع خطاها، حالت اشکال زدایی را غیرفعال کنید. اگر این گزینه را روشن بگذارید، احتمالاً وب سایت شما کند می شود. همچنین می تواند یک خطر امنیتی برای وب سایت ایجاد کند. برای غیرفعال کردن حالت اشکال زدایی در وردپرس، اگر از افزونه ای استفاده کرده اید، به سادگی آن را غیرفعال کنید. اگر کدهای فایل wp-config را تغییر دادید، باید دوباره این فایل را ویرایش کنید و کدها را به صورت زیر تغییر دهید:

define( 'WP_DEBUG', false );

define( 'WP_DEBUG_LOG', false );

چگونه وردپرس را روی اوبونتو نصب کنیم؟ در مقاله زیر بخوانید.

نصب وردپرس در اوبونتو

نتیجه

در این مقاله در مورد یافتن و دسترسی به لاگ خطاهای وردپرس صحبت کردیم. نظارت بر فایل لاگ وردپرس می تواند به شما کمک کند تا مشکلات را قبل از اینکه به شهرت وب سایت یا تجربه بازدیدکنندگان آسیب برساند، به سرعت حل کنید. فایل‌های گزارش به شما بینش خوبی در مورد آنچه روی سرور شما می‌گذرد می‌دهد. علاوه بر این، آنها به شما این امکان را می دهند که یاد بگیرید چگونه از سیستم خود در صورت حملات مخرب استفاده کنید تا بتوانید آن را بهبود بخشید.

سوالات متداول

1. بهترین راه برای دسترسی به لاگ های خطای وردپرس چیست؟

برای این منظور می توانید از دو روش استفاده کنید: 1. افزودن دستی کد به فایل wp-config.php; 2. استفاده از افزونه WP Debugging.

2. برای رفع مشکلات خطای وردپرس چه باید کرد؟

راه های زیادی برای عیب یابی خطاهای وردپرس وجود دارد. از جمله جستجوی عنوان خطا در گوگل و بررسی راه حل رایج ترین خطاهای وردپرس و طرح سوال در انجمن های تخصصی وردپرس.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین روش دسترسی به لاگ‌های خطای وردپرس چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برای این منظور می‌توانید از دو روش استفاده کنید: ۱. افزودن دستی کد به فایل wp-config.php؛ ۲. استفاده از افزونه WP Debugging.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “برای رفع مشکلات خطای وردپرس چه اقداماتی انجام دهیم؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برای رفع مشکلات خطای وردپرس، روش‌های زیادی وجود دارد؛ از‌جمله جست‌وجوی عنوان خطا در گوگل و بررسی راه‌حل رایج‌ترین خطاهای وردپرس و پرسش در انجمن‌های تخصصی وردپرس.”
}
}]
}

منبع:

  • wpbeginner.com

مقاله نحوه دسترسی به لاگ خطاهای وردپرس اولین بار در پارسپک پدیدار شد. به نظر می رسد.