نصب راکی ​​لینوکس

نصب راکی ​​لینوکس

قبلا نحوه نصب Almalinox 8 را به شما آموزش داده ایم در این مقاله نحوه نصب نسخه سرور 64 بیتی توزیع راکی ​​لینوکس را به شما آموزش می دهیم. پس به ما بپیوندید

 

لینوکس راکی (لینوکس راکی) چی؟

لینوکس راکی (لینوکس راکی) یک سیستم عامل شرکتی است که می توان آن را فراخوانی کرد جایگزینی برای CentOS در نظر گرفته شود. جایگزینی که کاملاً با RedHat Enterprise 8 سازگار است و حتی باگ ها و رفع آن ها یکسان است. با توجه به پشتیبانی و به روز رسانی CentOS 8 31 دسامبر 2021 آماده ما باید خوشحال باشیم که جامعه سیستم عامل منبع باز لینوکس راکی او تولید کرد.

 

پیش نیازها

  • دانلود Rocky Linux 8
  • یک USB یا DVD قابل بوت از راکی ​​لینوکس ایجاد کنید
  • سیستم دارای حداقل 25 گیگابایت هارد دیسک و حافظه 2 گیگابایت یا بالاتر برای عملکرد بهتر
  • اتصال به اینترنت پایدار

 

تمام مراحل راکی لینوکس را نصب کنید که در زیر می توان در محیط های مختلف توضیح داد دسکتاپ، سرور، VMware، VirtualBox و… تخلیه کنید.

 

اول از همه، شما باید از اولویت مطمئن شوید شارژ کردن تنظیمات BIOS را روی مادربرد تغییر دهید تا از رسانه مورد نظر بوت شود.

هنگامی که سیستم را روشن می کنید، صفحه بوت مانند شکل زیر نمایش داده می شود. گزینه اول “راکی لینوکس 8 را نصب کنیدانتخاب کنید.

 

در صفحه “خوش آمدیزبان نصب خود را انتخاب کنید و ضربه بزنید ادامه هید کلیک.

 

بعد گزینه “زمان و تاریخ“کلیک.

 

برای تنظیمات اولیه تاریخ و زمان، کشور مورد نظر خود را از نقشه انتخاب کنید. توجه داشته باشید که با کلیک بر روی نقشه، نام قاره و شهر به طور خودکار در قسمت ظاهر می شود منطقه و شهر آنها ظاهر می شوند.

 

حالا به منوی اصلی برگردید و روی گزینه ها کلیک کنید منبع نصب کلیک. در این قسمت می توانید محیط نصب مورد نظر خود (دسکتاپ، سرور، مجازی و …) را انتخاب کنید. حتی می توانید هر نرم افزار اضافی را در سمت راست برای خود انتخاب کنید تا هنگام نصب سیستم عامل نصب شوند. سرانجام انجام شده کلیک.

 

پارتیشن بندی برای نصب راکی ​​لینوکس راکی ​​لینوکس

در منوی اصلی گزینه مقصد نصب کلیک. شما باید این را در این بخش مشخص کنید لینوکس راکی کجا نصب کنیم. گزینه بطور خودکار برای تقسیم و روشن شدن خودکار انتخاب کنید انجام شده کلیک:

 

برای تغییر تنظیمات شبکه در بخش شبکه و نام میزبان کلیک. تو می توانی نام میزبان تعیین کنید چه چیزی برای سیستم می خواهید. به طور پیش فرض این فیلد فعال است localhost.localdomain این امکان پذیر است شما می توانید آن را دریافت کنید نام میزبان آنچه را که می خواهید تغییر دهید. اینها کارهایی است که او انجام داد ضمیمه کنید کلیک.

 

اگر قصد استفاده دارید DHCP شما یک رابطه دارید شبکه محلی کابلی برای دریافت سیستم IP و اتصال به شبکه، وصل شوید.

اگر این گزینه نیست پیکربندی برای ورود به قسمت تنظیمات شبکه کلیک کنید.

 

در این بخش از بخش جمع عبارت را بررسی کنید با اولویت به طور خودکار متصل شوید شما فعال کنید. سپس در تب تنظیمات IPv4 ،روش حالت شبکه راهنما قرار دادم. پس از ایجاد تغییرات در آدرس IP و DNS تنظیمات را ذخیره کنید.

 

در نهایت روی دکمه انجام شده برای ذخیره تغییرات در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

 

در بخشی از “تنظیمات کاربر“در مورد گزینه رمز عبور ریشه کلیک. بعدی برای کاربر ریشه رمز عبور تعیین کنید.

 

زمانی که تنظیمات اولیه گزینه را انجام دادید نصب را شروع کنید در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید تا نصب شروع شود.

 

 

روی دکمه راه اندازی مجدد برای راه اندازی مجدد سیستم کلیک کنید. در این قسمت نصب راکی ​​لینوکس به پایان رسید.

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. اگر می خواهید دروس شما در وبلاگ مبین هاست قرار گیرد یا پیشنهاد یا پیشنهادی دارید از قسمت نظرات استفاده کنید. خوشحالیم که در شبکه های اجتماعی با ما همراه هستید. در صفحه اصلی سایت می توانید لینک شبکه های اجتماعی ما را به راحتی پیدا کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نصب راکی ​​لینوکس راکی ​​لینوکس را برای اولین بار در مبین هاست منتشر کرد. به نظر می رسد.