منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نکاتی که باید هنگام انتخاب VPS برای پروژه خود در نظر داشته باشید

نکاتی که باید هنگام انتخاب VPS برای پروژه خود در نظر داشته باشید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نکاتی که باید هنگام انتخاب VPS برای پروژه خود در نظر داشته باشید

6 فوریه 2022 توسط تانیا آکینو

لپ تاپ و گوشی

سرور خصوصی مجازی یا VPS یک سرور واحد است که یک وب سایت را میزبانی می کند. داشتن یک سرور برای وب سایت شما از وب سایت شما در برابر کندی وب سایت و خطاهای ایجاد شده و آزمایش شده توسط سرورهای مشترک محافظت می کند. این به کاربران وب سایت شما تجربه کلی بهتری می دهد.

بنابراین اکنون که پروژه بزرگی در پیش دارید، می خواهید به هر قیمتی از هر مشکلی جلوگیری کنید. شما می خواهید همه چیز صاف، ایمن و بدون دردسر باشد و فکر می کنید یک VPS بهترین گزینه شماست. اگر تصمیم گرفته اید که یک VPS برای وب سایت خود می خواهید، به جای درستی آمده اید. این مقاله در مورد انتخاب یک VPS که نیازهای پروژه شما را برآورده می کند صحبت می کند.

1. منابع

قبل از تصمیم گیری در مورد همه چیز، باید تعداد منابعی را که مصرف می کنید بدانید. وب سایت شما به مقدار مشخصی از منابع نیاز دارد و اگر قصد دارید در طول زمان رشد کنید، باید این را در نظر بگیرید. اگر چندین پروژه در حال اجرا دارید، به رم بالاتر و یک پردازنده به روز نیاز دارید.

2. سیستم عامل

سیستم عامل های زیادی برای میزبانی VPS وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. با این حال، رایج ترین آنها ویندوز و لینوکس هستند. لینوکس یک سیستم عامل متن باز است که می تواند هر زبان برنامه نویسی را در خود جای دهد. لینوکس بسیار ارزان‌تر از ویندوز است، بنابراین اگر بودجه کمی داشته باشید، سودآور است.

با این حال، اگر در حال توسعه در دات نت هستید، ویندوز توصیه می شود. اگر برنامه هایی دارید که برای سیستم عامل ویندوز طراحی شده اند، ویندوز ترجیح داده می شود.

3. مدیریت پشتیبان

وقتی نوبت به سیستم بک‌اندتان می‌رسد، می‌توانید مدیریت کنید و مدیریت نکنید. همانطور که از نام آن پیداست، مدیریت نکردن آن به این معنی است که با به‌روزرسانی‌های سرور و نرم‌افزار، امنیت، وصله‌ها و موارد دیگر سروکار خواهید داشت. با این حال، این نیاز به زمان و مهارت های فنی زیادی دارد. بهتر است یک باطن مدیریت شده انتخاب کنید، به این معنی که کارمندانی را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهند. این می تواند به شما کمک کند تا بیشتر روی جنبه های دیگر پروژه تمرکز کنید.

4. دسترسی به ریشه

استفاده از لینوکس به شما دسترسی روت غیرقابل مذاکره می دهد، به این معنی که هر محدودیتی که وجود داشته باشد، قابل تغییر نیست. با این حال، می‌توانید با سایر سیستم‌های میزبانی وب نیز کار کنید تا دسترسی ریشه‌ای کامل یا هر گونه دسترسی که ممکن است برای پروژه خود نیاز داشته باشید، داشته باشید.

5. مکان

شما باید مکانی را برای میزبانی وب خود انتخاب کنید. برای کشورهای آسیایی، سنگاپور ممکن است بهترین انتخاب باشد، زیرا ارزان تر است و فناوری آنها بسیار نوآورانه است. از نظر امنیت، کانادا بهترین انتخاب شماست. ایالات متحده یک سیاست درهای باز برای دسترسی دولت به داده های حساس دارد، در حالی که کانادا از داده های مصرف کننده محافظت می کند.

6. پشتیبانی از مشتری

هنگام کار با خدمات میزبانی وب، ممکن است بخواهید یک تیم پشتیبانی مشتری قابل اعتماد ارائه دهید. شما باید 24/7 پشتیبانی مشتری داشته باشید، زیرا اگر آنها از دست رفته باشند، حتی برای 30 دقیقه، این می تواند پروژه و عملیات شما را خراب کند. اطمینان حاصل کنید که در تمام ساعات روز به پشتیبانی آموزش دیده از مشتری دسترسی دارید و آنها پاسخگو هستند.

نتیجه

انتخاب یک VPS برای وب سایت شما نیازمند توجه به عوامل زیادی است. آنچه شما بیشتر باید در نظر بگیرید عواملی است که در بالا ذکر شده است. اولویت بندی آنها به شما تجربه ای روان را در طول پروژه بدون مشکل زیاد می دهد.

اگر شما نیاز دارید میزبانی VPS خدمات، سپس IO Zoom برای شما مناسب است. تمرکز ما بر ارائه میزبانی وب امن و روان با قیمت های مقرون به صرفه است که این امر را برای شما و کسب و کارتان آسان تر می کند. امروز برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.