منو سایت

هاست Cloud VPS چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هاست Cloud VPS چیست؟

_____________________________________

Cloud VPS چیست؟

برای درک بهتر VPS ابری در واقع، ابتدا باید درک کنید تفاوت بین سرور ابری و سرور مجازی.

هاست ابری در مقابل میزبانی سنتی

یک ابر

رایانش ابری اساساً شبکه ای از سرورهای راه دور است که به جای سرور محلی و محلی یا رایانه شخصی روی اینترنت میزبانی می شوند.

VPS

سرور خصوصی مجازی یک محیط میزبانی اختصاصی خصوصی است که از طریق مجازی سازی بر روی منابع خاصی از سرور مادر اجرا می شود.

Cloud VPS چیست؟

Cloud VPS اساساً چند مستاجر است میزبانی ابری، جایی که منابع سرور مجازی از طریق اینترنت، ابر یا میزبانی بین کاربران نهایی توزیع می شود. اگرچه هر سرور بر روی یک ماشین فیزیکی که توسط یک ابر یا ارائه دهنده میزبانی مدیریت می شود نصب می شود که چندین سرور خصوصی مجازی را با استفاده از مجازی سازی مدیریت می کند.

مزایای هاست Cloud VPS

میزبانی VPS ابری مزایای زیادی نسبت به میزبانی VPS سنتی ارائه می دهد. برخی از آنها به شرح زیر است:

  • مقیاس پذیری
  • دسترسی
  • سودآور
  • امنیت و قابلیت اطمینان
  • بهره وری

میزبانی ابری vps

مقیاس پذیری

h2> دو روش وجود دارد که می توانید VPS ابری خود را مقیاس بندی کنید

تغییر اندازه سریع به شما این امکان را می دهد که در صورت نیاز منابع سخت افزاری اضافی مانند RAM و قدرت پردازش بیشتر را اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر با افزایش ترافیک مواجه هستید و به منابع بیشتری برای مدیریت این هجوم نیاز دارید، می‌توانید به راحتی منابع اضافی را با تغییر اندازه سریع به دست آورید.

همانطور که از نام آن پیداست، یک تغییر اندازه کامل تمام منابع سرور را مقیاس می‌دهد، به همین دلیل است که تغییر اندازه کامل نسبت به تغییر اندازه سریع زمان بیشتری می‌برد. مطمئن شوید که در ساعات کم مصرف یک تغییر اندازه کامل انجام دهید، در غیر این صورت می‌تواند عملکرد کسب و کار شما را مختل کند و باعث اختلال و از دست دادن فروش شود.

دسترسی

Cloud VPS به شما مقرون به صرفه تری می دهد. این بدان معناست که شما می توانید تنها با استفاده از یک دستگاه متصل به اینترنت از یک داشبورد به سرور خود دسترسی داشته باشید و آن را کنترل کنید.

سودآور

مزیت دیگر استفاده از VPS ابری مقرون به صرفه بودن آن است. شما فقط برای چیزی که استفاده می کنید هزینه می پردازید. اکثر ارائه دهندگان ابر VPS از یک مدل پرداختی استفاده می کنند، به این معنی که شما فقط برای منابعی که استفاده می کنید هزینه دریافت می کنید. برخی حتی گزینه های پرداخت دیگری مانند قیمت گذاری گیگ یا مدل های قیمت گذاری مبتنی بر سهمیه را ارائه می دهند. شما می توانید یکی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای تجاری شما باشد.

امنیت و قابلیت اطمینان

هنگام انتخاب VPS ابری، لازم نیست نگران از دست دادن اطلاعات خود باشید. داده های شما در چندین هارد دیسک در مکان های مختلف ذخیره می شود. مهمتر از همه، از داده های شما نیز اغلب پشتیبان گیری می شود. این بدان معنی است که اگر مشکلی پیش بیاید، ممکن است بتوانید با بازیابی اطلاعات خود از یک نسخه پشتیبان، به داده های خود دسترسی پیدا کنید. خوشبختانه، این فرآیند بسیار آسان است و تنها چند کلیک طول می کشد.

برخلاف هاست اشتراکی، شما با یک VPS ابری به منابع اختصاصی دسترسی دارید. این بدان معناست که سرور شما ایزوله شده است و لازم نیست نگران اشتراک گذاری سرور با a باشید همسایه بد. همچنین در محافظت از داده های شما در برابر حملات سایبری و نقض داده ها بسیار مفید است.

بهره وری

یکی دیگر از مزایای داشتن منابع اختصاصی این است که به دست می آورید عملکرد بهتر با VPS ابری نسبت به میزبانی مشترک. اگرچه ممکن است شما به همان سطح عملکردی به طور کامل نرسید سرور اختصاصییک سرور ابری با گزینه‌های در دسترس بودن و مقیاس‌پذیری که سرور اختصاصی فاقد آن است، این را جبران می‌کند.

معایب Cloud VPS

مانند هر فناوری دیگری، VPS ابری نیز دارای اشکالاتی است. برخی از آنها به شرح زیر است:

  • وابستگی شدید به اینترنت
  • مسائل مربوط به انطباق
  • تحرک داده ها
  • سوالات فنی

آیا یک VPS ابری را به جای VPS سنتی انتخاب می کنید؟ اگر بله، چرا؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.