منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هدف جدید رقیب توییتری ایلان ماسک، مدیرعامل فیس بوک

هدف جدید رقیب توییتری ایلان ماسک، مدیرعامل فیس بوک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هدف جدید رقیب توییتری ایلان ماسک، مدیرعامل فیس بوک

متا، شرکت مالک فیسبوک، قصد دارد رقیبی برای توییتر ایجاد کند. پلتفرم جدید که Project92 یا Threads نام دارد، قرار است یک شبکه اجتماعی مبتنی بر متن باشد. این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا اکانت هایی را که در اینستاگرام دنبال می کنند در این پلتفرم دنبال کنند. علاوه بر این، کاربران می توانند فالوورهای خود را از سیستم عامل های غیرمتمرکز مانند Mastodon به این برنامه منتقل کنند.

تیم متا تایید کرد که این پلتفرم در حال توسعه است و فضایی اختصاصی برای سازندگان محتوا و افراد مشهور فراهم می کند تا اشعار و موضوعات مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارند. این برنامه شبیه توییتر به نظر می رسد و دارای تیک آبی برای تایید هویت کاربران و گزینه هایی مانند، پاسخ و ریتوییت است.

علاوه بر این، متا برای جذب کاربران با افراد مشهوری مانند دالایی لاما با ۱۹ میلیون فالوور و اپرا وینفری با بیش از ۴۲ میلیون فالوور مذاکره می کند. این پلتفرم بر اساس اطلاعات کاربران در اینستاگرام ساخته شده است و کاربران می توانند با نام کاربری و رمز عبور اینستاگرام خود وارد شوند و اطلاعات شخصی، فالوورها و تاییدیه ها به این برنامه منتقل می شود.

متا قصد دارد این برنامه را به زودی راه اندازی کند اما تاریخ دقیقی اعلام نشده است. تاکنون تصاویری از این اپلیکیشن به کارمندان نشان داده شده است و در صورت صحت این تصاویر، اپلیکیشن شبیه توییتر خواهد بود. با در نظر گرفتن جمعیت عظیم حدود 2 میلیارد کاربر اینستاگرام، اگر حتی 25 درصد از این کاربران از برنامه جدید استفاده کنند، برنامه جدید بلافاصله از نظر تعداد کاربران بزرگتر از توییتر خواهد بود.

به طور کلی، متا از برنامه های دیگر الهام می گیرد و ویژگی های مشابهی را با استفاده از ایده های اسنپ چت و تیک تاک به برنامه های فیس بوک و اینستاگرام اضافه می کند. نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که درآمد تبلیغات توییتر در هفته اول ماه می 59 درصد افزایش یافته است. سال گذشته، نشان دهنده نگرانی در مورد شبکه اجتماعی است.

ادعاهای ایلان ماسک

گفته می شود که ایلان ماسک کمتر از قبل محتوای توییتر را رصد می کند. که برخی افراد را مسئول افزایش انتشار اطلاعات نادرست می دانند. با این حال، او ادعا می کند که اطلاعات نادرست از زمان خرید توییتر کاهش یافته است و ایلان ماسک می گوید که تعداد کاربران روزانه توییتر از زمانی که او این شرکت را خریده است نه تنها کاهش نیافته است، بلکه در بالاترین حد خود قرار دارد، یعنی بیش از 250 میلیون نفر. رسیده اند.

در همین حال، توییتر به دلیل اتکا به تبلیغات و نگرانی هایی مانند استانداردهای نظارتی پلتفرم و خطاهای ارائه خدمات با مشکلات مالی مواجه شده است.

منبع: nypost