هزینه میزبانی وب سایت چقدر است؟ هزینه های پنهانی که باید پیگیری کنید

هزینه میزبانی وب سایت چقدر است؟ هزینه های پنهانی که باید پیگیری کنید

وقتی صحبت از میزبانی وب به میان می آید، هیچ فرمول یکسانی وجود ندارد که واقعاً کار کند. معمولاً به نیازهای کسب و کار شما بستگی دارد. به عنوان مثال، کسب و کارهای کوچک ممکن است الزامات اساسی برای میزبانی وب داشته باشند، در حالی که کسب و کارهای متوسط ​​رو به رشد ممکن است به یک راه حل مقیاس پذیر برای رفع نیازهای تجاری پویا خود نیاز داشته باشند. این امر تخمین هزینه واقعی میزبانی وب سایت برای مشاغل را دشوارتر می کند.

در نتیجه، می بینیم که بسیاری از شرکت ها هزینه میزبانی وب را دست کم می گیرند و بعداً هزینه بیشتری می پردازند. میزبانی وب سایت می تواند واقعاً گران شود اگر ندانید بهترین معاملات را کجا پیدا کنید. قبل از شروع خرید ارزان ترین معاملات هاستینگ، باید هزینه های پنهان مربوط به میزبانی وب را بدانید تا هزینه بیشتری برای میزبانی وب سایت پرداخت نکنید.

انواع مختلف میزبانی وب سایت چیست؟

پنج نوع میزبانی وب سایت وجود دارد.

  1. هاست اشتراکی
  2. میزبانی VPS
  3. هاست تخصصی
  4. هاست ابری
  5. هاست وردپرس

1: هاست اشتراکی

هاست اشتراکی مقرون به صرفه ترین نوع میزبانی وب است. یک برنامه میزبانی مشترک متوسط ​​هزینه ای بین شما خواهد داشت 3 تا 15 دلار در ماه. هنگام راه اندازی هاست اشتراکی، وب سایت شما بر روی سروری میزبانی می شود که توسط سایر وب سایت ها به اشتراک گذاشته شده است. این بدان معناست که منابع بین تمام وب سایت ها به اشتراک گذاشته می شود. در نتیجه، اگر یکی از وب‌سایت‌ها جهش ترافیکی را تجربه کند، متوجه کاهش عملکرد خواهید شد، زیرا این امر منابع بیشتری را برای پاسخگویی به تقاضای افزایش یافته منحرف می‌کند. اگر یک وب سایت کوچک با ترافیک کم یا بدون ترافیک دارید، میزبانی اشتراکی ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد.

2: میزبانی VPS

درست مانند هاست اشتراکی، وب سایت شما سرور را با وب سایت های دیگر به اشتراک می گذارد، اما این بار تعداد کشورهایی که سرور را به اشتراک می گذارند کمتر از میزبانی مشترک است. ارائه دهندگان هاست VPS سرور را به سرورهای بصری تقسیم می کنند و هر سرور مجازی را به یک وب سایت اختصاص می دهند. این به آن اجازه می دهد تا ترافیک بیشتری را مدیریت کند، زمان بارگذاری سریع صفحه و زمان آپدیت بهتر را در مقایسه با میزبانی مشترک ارائه دهد. میزبانی VPS می تواند برای کسب و کارها در هر نقطه ای بین قیمت هزینه داشته باشد 20 دلار و 80 دلار در ماه.

3: هاست اختصاصی

هاست اختصاصی می تواند یک تجارت گران قیمت و پرهزینه باشد 80 تا 300 دلار به صورت ماهانه. اگر مایل به پرداخت حق بیمه برای دریافت بالاترین عملکرد هستید، باید یک هاست ویژه را انتخاب کنید. از آنجایی که وب سایت شما تنها وب سایتی است که بر روی یک سرور اختصاصی میزبانی می شود، تمام منابع به وب سایت شما اختصاص داده شده است. این کمترین زمان بارگذاری صفحه و زمان آپدیت بالاتر را در اختیار شما قرار می دهد، در حالی که تجربه کاربری عالی را ارائه می دهد.

4: هاست ابری

یکی از جدیدترین موارد اضافه شده به گزینه های میزبانی وب، میزبانی ابری است. هزینه هاست ابری بسیار متفاوت است. شما می توانید آن را با چنین قیمت پایینی تهیه کنید 3 دلار در ماه اما قیمت ها می تواند تا 240 دلار در ماه. بزرگترین مزیت میزبانی ابری این است که بسیار مقیاس پذیر است، که آن را به یک انتخاب ایده آل برای یک تجارت در حال رشد تبدیل می کند. علاوه بر این، شما فقط باید برای چیزی که استفاده می کنید هزینه کنید. بهتر از همه، می توانید منابع بیشتری اضافه کنید یا منابع موجود را با کلیک یک دکمه حذف کنید.

5: هاست وردپرس

اگر یک وب سایت وردپرسی دارید و چیزی می خواهید که بتواند نیازهای خاص شما را برآورده کند، باید هاست وردپرس را در نظر بگیرید. هنگامی که گزینه ها را خریداری می کنید و برنامه های ارائه دهندگان هاست مختلف را مقایسه می کنید، متوجه شکاف بزرگی خواهید شد. برخی از ارائه دهندگان هاست ممکن است میزبانی وردپرس را با کمترین هزینه به شما پیشنهاد دهند 5 دلار در ماه در حالی که دیگران ممکن است آن را با چنین قیمت بالایی ارائه دهند 830 دلار در ماه.

شما همچنین می توانید بین گزینه های میزبانی مدیریت شده و مدیریت نشده وردپرس یکی را انتخاب کنید. میزبانی مدیریت شده وردپرس ممکن است برای شما هزینه بیشتری داشته باشد، اما شما را آزاد می کند زیرا همه چیز توسط یک ارائه دهنده خدمات مدیریت می شود. از سوی دیگر، میزبانی مدیریت نشده وردپرس معمولا برای شما راحت تر است، اما با سردرد بیشتری همراه است زیرا شما مسئول مدیریت همه چیز هستید. اگر یک کسب و کار نوپا هستید و منابع یا تجربه لازم برای مدیریت زیرساخت فناوری اطلاعات خود را ندارید، باید آن را به میزبانی مدیریت شده وردپرس برون سپاری کنید. کسب‌وکارهایی که تیم‌های مدیریت فناوری اطلاعات با تجربه دارند، برای کاهش هزینه‌ها باید هاست وردپرس مدیریت نشده را انتخاب کنند.

هزینه های پنهان برای میزبانی وب

از آنجایی که قبلاً در مورد هزینه های معمولی که ارائه دهندگان هاستینگ می گویند صحبت کرده ایم، اجازه دهید برخی از هزینه های پنهان مربوط به میزبانی وب سایت ها را بررسی کنیم.

  • ثبت نام دامنه (10-15 دلار در سال)
  • گواهینامه های SSL (450 دلار در سال)
  • پشتیبان گیری و بازیابی خودکار (2 دلار در ماه)
  • SiteLock (24 دلار در سال)
  • ادغام مجموعه ایمیل و بهره وری (6 تا 15 دلار در ماه)

برخی از ارائه دهندگان میزبانی وب ممکن است آن را به عنوان یک افزونه جداگانه بفروشند، در حالی که سایر ارائه دهندگان میزبانی ممکن است این ویژگی ها را به صورت رایگان ارائه دهند. اگر یک ارائه دهنده میزبانی وب دارید که برای این ویژگی ها هزینه دریافت می کند، این کار حساب میزبانی وب سایت شما را افزایش می دهد. اگر قصد دارید وب سایت خود را از ارائه دهنده هاست فعلی خود به یک ارائه دهنده هاست جدید منتقل کنید، آماده باشید که از هر جایی که هستید هزینه پرداخت کنید. 150 تا 400 دلار برای محاسبه هزینه واقعی میزبانی وب سایت ها، باید تمام این هزینه های اضافی را در نظر بگیرید.

چگونه هزینه واقعی میزبانی وب سایت را محاسبه می کنید؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.