منو سایت

هکر با کلاه سفید چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هکر با کلاه سفید چیست؟

وقتی مردم کلمه را می گویند هکر اولین چیزی که به ذهن می رسد یک جنایتکار است، کسی که هنگام گشت و گذار در اینترنت باید از او ترسید. به عنوان مثال، همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، وجود هکرها می تواند برای سایت ما مخرب باشد.
کلاه سفیدها که حرفه ای واقعی در زمینه امنیت سیستم هستند، نگران این موضوع نباشند، زیرا آنها اهمیت نقش خود را در امنیت اینترنت درک می کنند و به همین دلیل تعداد این افراد در حال افزایش است. در این مقاله قصد داریم با این نوع افراد و نقش آنها در افزایش امنیت اینترنت صحبت کنیم.

هکر با کلاه سفید چیست؟

هکر اخلاقی چیست؟

به طور کلی، معمولا بسیاری از ترس از کلمه هکر در جامعه وجود دارد، اما هک کردن همیشه به رایانه ها و سرقت رمزهای عبور و اطلاعات شخصی انجام نمی شود.
علاوه بر بحث ها و نظرات مختلف در مورد موضوع هک، استفاده از دانش فنی برای تست و شناسایی آسیب های وارد شده به شبکه ها و سیستم های کامپیوتری در جامعه کامپیوتری و هکری بسیار ارزشمند است، جایی که نام بردن از یک فرد به عنوان هکر یک امر تلقی می شود. تعریف. بودن.

ساده ترین تعریف هکر، یک متخصص امنیت سایبری است که نفوذ و آسیب پذیری های سیستم را آزمایش می کند و سایر روش های تجزیه و تحلیل شبکه های کامپیوتری را می یابد که امنیت و یکپارچگی بسیاری از سیستم های اطلاعاتی را آزمایش می کند.

کاربرد کلاه سفید

امروزه برای اکثر شرکت ها رایج است که از رایانه و شبکه های رایانه ای برای ساده سازی و کنترل بهتر تجارت خود استفاده می کنند و بنابراین برای جلوگیری از حملات مخرب، آزمایش های نفوذ و امنیت سیستم به طور مرتب انجام می شود.
با توجه به افزایش روزافزون موارد نقض امنیت سایبری، شرکت ها و دفاتر نیز به دنبال استخدام هکرهای سفید پوست (هکرهای اخلاقی) هستند تا سیستم ها را آزمایش کرده و آنها را غیرقابل نفوذ کنند.

هکرهای اخلاقی از روش هایی استفاده می کنند که تقریباً مشابه روش های هکرهای مخرب (هکرهای سیاه) است تا دانش و مهارت های خود را برای آزمایش و بهبود امنیت داخلی نشان دهند و آسیب پذیری های امنیتی را پیدا کنند که می تواند توسط هکرهای کلاه سیاه مورد سوء استفاده قرار گیرد. از روش های خود برای دور زدن و افزایش امنیت سیستم استفاده کنید.

هکر با کلاه سفید چیست؟

انواع هکرها

معمولاً سه نوع هکر وجود دارد: کلاه سفید، کلاه خاکستری و کلاه سیاه

همانطور که در سراسر مقاله ذکر شد، هکر کلاه سفید یک هکر اخلاقی است که آسیب‌پذیری‌ها را با دسترسی مجاز پیدا کرده و از آنها برای کمک به افراد استفاده می‌کند. کلاه سیاه هکرهای مخربی هستند که داده های سیستم را بدون استفاده از دسترسی مجاز و به خطر انداختن اطلاعات سیستم سرقت می کنند. همچنین نوع سوم هکرها کلاه خاکستری هستند که دسترسی مجاز به سیستم ندارند اما از اطلاعات به دست آمده برای اهداف خوب استفاده می کنند.

تفاوت کلاه سفید و مشکی

تفاوت اصلی بین هکرهای کلاه سفید و هکرهای کلاه سیاه این است که کلاه سفیدها از دسترسی مجاز به سیستم برای شناسایی و تصحیح آسیب پذیری های سیستم استفاده می کنند، اما کلاه سیاه از اطلاعات خود بدون دسترسی به سیستم مجاز سوء استفاده می کنند.

در مطالب بعدی در سایت انواع دیگر هکرها و تفاوت آنها با یکدیگر منتشر خواهد شد.

 

دستور کار اصلی هر سازمان یا شرکتی باید سرمایه گذاری و تامین امنیت سایبری آنها باشد. این تنها هک اخلاقی را در جامعه افزایش می دهد و بنابراین آزمایش و تحقیق در مورد اقدامات امنیتی اتخاذ شده توسط سازمان ها و اندازه گیری خطرات سوء استفاده از داده ها و امنیت به طور فزاینده ای در سراسر جهان مورد توجه قرار می گیرد.
کسب و کارها می توانند با یادگیری روش های جدید و خلاقانه برای جلوگیری از نفوذ کلاه سیاه، امنیت و ایمنی سیستم های خود را در برابر حملات مخرب سایبری افزایش دهند.

نشریه هکر با کلاه سفید چیست؟ اولین بار در Server.ir پدیدار شد نگرش جهانی، هاست ایرانی.