پنل های کنترل برنامه های سرور

پنل های کنترل برنامه های سرور

این امکان وجود دارد که بسته های هاست خود را مستقیماً با ورود به سرور مدیریت کنید، اما این کار بسیار خطرناک و زمان بر است. کنترل پنل ها ابزارهای بسیار مفیدی برای مدیریت نام دامنه، نصب برنامه ها، ایجاد و مدیریت حساب های ایمیل و آپلود فایل ها در وب سایت ها هستند.
بنابراین در اینجا 7 مورد از بهترین ها آورده شده است صفحه کنترل در اینجا چند گزینه میزبانی وب برای مدیریت بسته های میزبانی شما وجود دارد:

کنترل پنل سی پنل

سی پنل این یکی از محبوب ترین کنترل پنل های موجود فقط برای سیستم عامل لینوکس است. همچنین با یک رابط کاربری ساده که به شما امکان می دهد بین ویژگی ها حرکت کنید بسیار مبتدی است.
با چند کلیک می‌توانید تنظیمات نام دامنه خود را تغییر دهید، ایمیل‌ها را ایجاد و مدیریت کنید، از جمله راه‌اندازی فیلترهای اسپم، پاسخ‌دهندگان خودکار و فرستنده‌های ایمیل، ایجاد و مدیریت پایگاه‌های داده، راه‌اندازی مسدودکننده‌های IP و ایجاد دایرکتوری‌های محافظت شده با رمز عبور، نظارت بر عملکرد سرور. . همچنین هزاران برنامه و ابزار شخص ثالث برای بهره وری بهتر وجود دارد.

کنترل پنل پلسک

پلسک هم برای ویندوز و هم برای لینوکس در دسترس است. بنابراین بسیار محبوب است زیرا کنترل پنل های زیادی برای ویندوز موجود نیست.
پس به جرات می توان گفت پلسک یکی از راحت ترین و راحت ترین پنل ها برای ویندوز است. رابط پلسک نیز بسیار ساده و آسان برای پیمایش است و امکان مدیریت چندین سرور را در یک پنل واحد فراهم می کند.
4 سطح ورود در پلسک وجود دارد: مدیر: بالاترین سطح، می تواند عناصر سیستم را مدیریت و راه اندازی کند.
مشتری/فروشنده: می تواند گروه هایی از نام های دامنه، مجوزها را ایجاد و مدیریت کند.
صاحب دامنه: فقط می تواند یک مدیریت دامنه را مدیریت کند و گزینه ها از پیش تعیین شده اند. کاربر ایمیل: این پایین ترین سطح است، فقط می تواند وارد رابط وب ایمیل شود و رمزهای عبور و فیلترهای هرزنامه را مدیریت کند.

کنترل پنل وب مین وب

وب پنل وب مین این برای تمام سیستم های یونیکس در دسترس است و کاملا رایگان است. همچنین می توان آن را روی ویندوز نصب کرد، اما همه ویژگی ها برای سیستم عامل ویندوز نشان داده نمی شوند.
طراحی وبمین پیچیده تر از سایرین است، اما می توان آن را سفارشی کرد. چندین پنل توسط توسعه دهندگان مبتنی بر وبمین برای رفع نیازهای مختلف ایجاد شده است. Usermin: برای مدیریت ایمیل ها، تنظیم فیلترهای ایمیل و رمز عبور استفاده می شود.
Cloudmin: برای مدیریت سرورهای مجازی استفاده می شود.
Virtualmin: برای مدیریت چندین میزبان مجازی استفاده می شود.

کنترل پنل hPanel

hPanel این توسط تیم هاستینگر طراحی شده است و فقط برای توزیع های لینوکس در دسترس است.
در حال حاضر فقط برای هاست اشتراکی موجود است. همچنین یک رابط کاربری بسیار آسان برای ناوبری ارائه می دهد.
hPanel تمام ویژگی های اساسی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید را ارائه می دهد. همچنین می توانید امنیت حساب خود را مدیریت کنید، مانند تنظیم رمزهای عبور دایرکتوری، مسدود کردن آدرس های IP و پیکربندی امنیت اتصال.

کنترل پنل مدیریت

این یک کنترل پنل مبتنی بر لینوکس با طراحی ساده و ابتدایی است.
این وب پنل دو نسخه Lite و Business وجود دارد.
نسخه Lite به شما امکان می دهد وب سرور را مدیریت کنید، کاربرانی با سطوح دسترسی ایجاد کنید و داده ها را از سرورهای راه دور وارد کنید، بنابراین بیشتر برای سرورهای اختصاصی و BBPS استفاده می شود.
نسخه تجاری ispmanager برای فروشندگان یا خدمات هاست اشتراکی بهتر است زیرا می تواند چندین سرور را مدیریت کند و حساب های کاربری را به راحتی ایجاد و مدیریت کند.

کنترل پنل دایرکت ادمین

،دایرکت ادمین برای سیستم های لینوکس و BSD موجود است. همچنین استفاده از آن بسیار آسان و بسیار ارزان است. از سطوح دسترسی ادمین، کاربر و توزیع کننده پشتیبانی می کند.
تمرکز اصلی این پنل سادگی است، اما بیشترین گزینه های ارائه شده توسط پنل های دیگر را نیز ارائه می دهد. شما می توانید DNS را مدیریت کنید، پایگاه داده ایجاد کنید و فایل های خود را مدیریت کنید، پشتیبان گیری و مدیریت کنید.

پنل کنترل سنتورا

Sentora همچنین یک کنترل پنل ماژولار، منبع باز و رایگان با ظاهری زیبا و رابط کاربری آسان است. می توان از آن در بسیاری از توزیع های لینوکس و سایر سیستم عامل ها استفاده کرد
مانند یونیکس نصب شده است. همچنین امکان دریافت پشتیبانی فنی از انجمن انجمن آن وجود دارد.

کنترل پنل های پست سرور اولین بار در هاست ایرانیان نگرش جهانی Server.ir پدیدار شد.