منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا باید از سرور توسعه نرم افزار اختصاصی استفاده کنید

چرا باید از سرور توسعه نرم افزار اختصاصی استفاده کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا باید از سرور توسعه نرم افزار اختصاصی استفاده کنید

تکنولوژی در حال تکامل سریع و نیازهای رو به رشد مشتری باعث می شود توسعه دهندگان نرم افزار نتوانند نتیجه دلخواه را ارائه دهند. محدودیت های زمانی و درگیری با تیم های تست نرم افزار را دور بریزید و به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار چالش بزرگی خواهید داشت.

چگونه می توانید بر همه این چالش ها غلبه کنید و شاهد تکمیل موفقیت آمیز پروژه های نرم افزاری خود باشید؟ پاسخ در استفاده از سرور مخصوص برای توسعه و تست نرم افزار نهفته است. سرورهای اختصاصی نه تنها یک محیط امن برای توسعه و آزمایش نرم افزار فراهم می کنند، بلکه می توانند برای میزبانی نسخه های بتا نرم افزار نیز مورد استفاده قرار گیرند.

در این مقاله با دلایل انتخاب سرور اختصاصی برای توسعه و تست نرم افزار آشنا خواهید شد.

چرخه عمر توسعه نرم افزار

چرخه عمر توسعه نرم افزار یک روش به وضوح تعریف شده با فرآیندهای توسعه نرم افزار ساختاریافته است. هدف اصلی چرخه عمر توسعه نرم افزار برآوردن انتظارات و نیازهای مشتریان است. مزایای زیادی نسبت به سایر روش های توسعه نرم افزار ارائه می دهد.

برخی از آنها به شرح زیر است:

  • فعالیت ها و نتایج را به وضوح مشخص می کند
  • این امر برنامه ریزی، ارزیابی و برنامه ریزی پروژه را آسان می کند
  • این به شما کنترل بهتری بر پروژه ها می دهد
  • این به شما دید بهتری را برای تمام جنبه های چرخه عمر توسعه نرم افزار برای همه ذینفعان می دهد
  • این امر هزینه کل پروژه ها را کاهش می دهد

مهم نیست که چه نوع نرم افزاری را توسعه می دهید، ضروری است که یک پلت فرم امن و قابل اعتماد برای توسعه و آزمایش نرم افزار و برنامه خود داشته باشید. این می تواند یک سرور اختصاصی مفید باشد.

مزایای استفاده از سرور ویژه برای توسعه نرم افزار

در اینجا برخی از مزایای استفاده از سرور توسعه نرم افزار اختصاصی آورده شده است.

بهره وری

یکی از بزرگترین مزیت های سرورهای اختصاصی نسبت به کامپیوترهای سنتی در زمینه توسعه نرم افزار بهره وری است. با سرور ویژه ای که در اختیار دارید، سرعت و قابلیت اطمینان بهتری خواهید داشت. مهمتر از همه، این سرورها با پردازنده‌های قدرتمند، پهنای باند بالاتر و گزینه‌های ذخیره‌سازی سریع‌تر عرضه می‌شوند که به شما قدرت بیشتری نسبت به توسعه و آزمایش نرم‌افزار خود می‌دهند.

امنیت

سرورهای اختصاصی نه تنها حفاظت عالی از داده ها را ارائه می دهند، بلکه به توسعه دهندگان کمک می کنند تا خطرات امنیتی را کاهش دهند. از آنجایی که منابع به اشتراک گذاشته نمی شوند، لازم نیست نگران حملات امنیت سایبری یا حریم خصوصی و امنیت داده باشید. ناگفته نماند که لازم نیست نگران باشید که قربانی اثر همسایه بد شوید. همچنین به حفظ اطلاعات حساس مشتری شما کمک می کند.

علاوه بر این، اکثر فروشندگان سرور اختصاصی تعدادی از ویژگی های امنیتی را نیز ترکیب می کنند یا آنها را به عنوان یک افزونه جداگانه ارائه می دهند، که می توانید آنها را به طور جداگانه با هزینه اضافی خریداری کنید، مانند حفاظت DDoS، رمزگذاری، یا ابزار پشتیبان گیری روزانه از داده ها. همه اینها راه طولانی برای ایمن سازی داده های ارزشمند شماست.

انعطاف پذیری و سفارشی سازی

اگر فضای سفارشی سازی بیشتر و کنترل بهتر بر زیرساخت خود را می خواهید، یک سرور اختصاصی بهترین انتخاب است. شما می توانید تنظیمات مختلفی را برای رفع نیازهای خاص مشتری تنظیم کنید و انعطاف پذیری مورد نظر را به شما ارائه دهید. این به توسعه دهندگان نرم افزار آزادی بیشتری برای ایجاد تغییرات در هنگام توسعه و آزمایش نرم افزار می دهد.

علاوه بر این، آنها همچنین نگران محدودیت ها و محدودیت ها نیستند. شما می توانید تصمیم بگیرید که سخت افزار، مانند نوع حافظه، یا نرم افزار، مانند سیستم عاملی که می خواهید روی آن اجرا شود. این به آنها انعطاف‌پذیری می‌دهد که به آنها کمک می‌کند تا از یک مرحله از چرخه عمر توسعه نرم‌افزار به مرحله بعدی حرکت کنند.

ثبات و قابلیت اطمینان

اکثر ارائه دهندگان سرور اختصاصی یک 99.99٪ گارانتی آپتایم این بدان معناست که نیازی نیست نگران تاخیر و خرابی سرورهای اختصاصی باشید. این تضمین می کند که برای مدت زمان طولانی تری عملکرد ثابتی داشته باشید. از آنجایی که فروشندگان سرورهای اختصاصی از بهترین سخت افزارها برای سرورهای اختصاصی خود استفاده می کنند، احتمال شکست آنها کمتر است. حتی اگر مجبور باشید برای یک سرور اختصاصی قیمت بالاتری بپردازید، در ازای آن ارزش بهتری دریافت خواهید کرد، زیرا مجبور نیستید هزینه های نگهداری، تعمیر و ارتقاء بالاتری بپردازید.

بزرگترین دلیلی که شما را متقاعد می کند که روی سرور توسعه نرم افزار اختصاصی سرمایه گذاری کنید چیست؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.