منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چرا پشتیبان گیری از اطلاعات حساس شما بسیار مهم است

چرا پشتیبان گیری از اطلاعات حساس شما بسیار مهم است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا پشتیبان گیری از اطلاعات حساس شما بسیار مهم است

21 مارس 2022 توسط تانیا آکینو

مرد کارگر

حفاظت از داده های شما، چه تصاویر، اسناد، فایل های ویدئویی یا اطلاعات شخصی بسیار مهم است.

هر مقدار از دست دادن اطلاعات می تواند هویت شما را به خطر بیندازد، سابقه خانوادگی شما را پاک کند و حتی کل تجارت شما را خراب کند. چه سال‌ها داده‌های بسیار حساس مشتری را ذخیره کنید یا تصاویر زیادی از سگ خود را ذخیره کنید، هرگز نمی‌خواهید متوجه شوید که اطلاعات مهمی، اگر نگوییم همه، از دست رفته است.

اهمیت پشتیبان گیری از اطلاعات شما

هدف از بایگانی ایجاد یک کپی از داده ها است که در صورت آسیب به داده های اصلی قابل بازیابی باشد. خطاهای عمده داده می تواند به دلیل آسیب سخت افزاری یا نرم افزاری، خرابی داده ها، یا یک حادثه ساخته دست بشر، مانند حمله خصمانه (ویروس یا بدافزار)، یا حذف تصادفی داده ها رخ دهد. پشتیبان‌گیری به شما امکان می‌دهد داده‌های یک لحظه قبلی را بازیابی کنید و به سازمان کمک می‌کند تا از هر رویداد پیش‌بینی‌نشده‌ای بازیابی کند.

برای محافظت در برابر از بین رفتن یا آسیب داده های اولیه، باید یک کپی از داده ها در یک رسانه ثانویه داشته باشید. این رسانه اضافی می تواند مانند یک درایو خارجی یا درایو فلش USB یا به پیچیدگی یک سیستم ذخیره سازی دیسک، ظرف ذخیره سازی ابری یا نوار باشد.

خطر دائمی از دست دادن اطلاعات

از آنجایی که تقریباً همه چیز به صورت آنلاین ذخیره می شود، احتمال دزدیده شدن، هک شدن یا آسیب دیدن اطلاعات شما کاملاً منتفی نیست. گزارش‌های فزاینده از هکرها، فیشینگ و بدافزارهای مرگبار تهدیدی قابل توجه برای سازمان‌ها در هر اندازه‌ای هستند، اما آنها تنها تهدیدهایی هستند که باید نگران آنها باشید.

ویروس ها و مجرمان سایبری

با رایج‌تر شدن حملات هکرها و باج‌افزارها، رویکردهای قدیمی مانند بدافزارها، جاسوس‌افزارها و ویروس‌ها در میان عوامل اصلی از دست دادن اطلاعات و نقض سیستم باقی می‌مانند.

اگر کاری انجام نشود، شرکت شما در برابر خطر هکرها آسیب پذیر خواهد ماند. مسئله این نیست که آیا شرکت شما مورد حمله قرار خواهد گرفت یا خیر. سوال این است که چه زمانی و چگونه

دلایل فیزیکی

یکی از جدی ترین دلایل خرابی داده ها و سیستم، یک خطای ساده کاربر است. از آنجایی که بسیاری از افراد داده‌های خود را در دستگاه‌های خود ذخیره می‌کنند، از جمله درایوهای سخت خارجی و USB، به راحتی می‌توان به‌طور تصادفی داده‌های خود را از دست داد یا با فرمت کردن یک دستگاه یا حذف یک فایل به آن آسیب وارد کرد.

اگر لپ تاپ شما دزدیده شود یا فلش مموری را برای همکار اشتباهی ارسال کنید، ممکن است اطلاعات شما به خطر بیفتد.

چه اطلاعاتی را باید بایگانی کنم؟

به عنوان نقطه شروع، از هر چیزی که در صورت گم شدن قابل جایگزینی نیست، نسخه پشتیبان تهیه کنید. افراد ممکن است با موارد زیر مواجه شوند:

 • دفترچه های آدرس
 • عکس ها
 • کلیپ های ویدئویی
 • فایل های mp3
 • ایمیل ها
 • اسناد
 • صفحات گسترده
 • بانک های اطلاعاتی مالی

برای مشاغل، آرشیو داده ها پیچیده تر می شود – آرشیو پایگاه داده های مشتری، فایل های پیکربندی، تصاویر ماشین، سیستم عامل ها و فایل های رجیستری را در نظر بگیرید – و اغلب توسط کارکنان فناوری اطلاعات مدیریت می شود.

چرا نیاز به استفاده از نرم افزار پشتیبان دارید؟

چه داده های شما شخصی باشد و چه مربوط به کسب و کار، باید از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید. هرکسی که می‌خواهد میزان بیشتری از از دست دادن داده‌ها اجتناب کند، می‌تواند به جای پاسخگویی به آن بدون پشتیبان‌گیری، از نرم‌افزار پشتیبان‌گیری برای جلوگیری از از دست رفتن استفاده کند.

اگرچه پشتیبان‌گیری از داده‌های خود در فضای ابری رایج‌ترین روش است، رایانه‌های محلی و هارد دیسک‌ها به همان اندازه توانایی دارند. همچنین شایان ذکر است که نسخه های پشتیبان را می توان در چندین نسخه ذخیره کرد. این را می توان با ذخیره چندین نقطه پشتیبان به طور همزمان یا با ذخیره یک نسخه پشتیبان در دیسک ها یا ابرهای مختلف به دست آورد.

نتیجه

ما در دنیایی زندگی می کنیم که به طور فزاینده ای وابسته به فناوری است، که ذخیره سازی داده ها و حفاظت از داده ها را به اجزای اصلی هر کسب و کاری تبدیل می کند. با توسعه فناوری های جدید، دنیای حفاظت از داده ها دائما در حال تغییر است. پشتیبان‌گیری از داده‌ها می‌تواند به سادگی پشتیبان‌گیری از کارتان در درایوهای فلش یا به پیچیدگی پشتیبان‌گیری و ذخیره داده‌ها در فضای ابری باشد. صرف نظر از سطح پیچیدگی پشتیبان گیری از داده ها، داشتن یک برنامه پشتیبان مهم است.

IO Zoom در تلاش است تا به مشتریان ارائه دهد VPS امن با بهترین هاست، قیمت های مقرون به صرفه، سرورهای سریع، آپ تایم قابل اعتماد و خدمات استثنایی 24 ساعته به مشتریان. راه حل های متعدد ما شامل نرم افزار محافظت از ایمیل برای محافظت از کسب و کار شما در برابر هرزنامه ها، ویروس ها و بدافزارها است. امروز با ما تماس بگیرید تا یاد بگیرید که چگونه می توانیم همچنان به شما کمک کنیم!