منو سایت

چه کسی را انتخاب کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چه کسی را انتخاب کنید

انتخاب بهترین سرور برای تجارت شما آنقدرها هم که برخی فکر می کنند آسان نیست. از انواع مختلف سرور گرفته تا پیکربندی های سخت افزاری و نرم افزاری متعدد، ویژگی های متعدد تا برنامه های قیمت گذاری مختلف. موارد زیادی در انتخاب سرور وجود دارد. اگر در مورد انواع مختلف سرورها و مزایا و معایب آنها اطلاعاتی ندارید، ممکن است تصمیم درست برای شما دشوار باشد.

برای کمک به شما در انتخاب درست، ما دو نوع سرور رایجی را که ارائه دهندگان سرور برای تصمیم گیری آگاهانه به شما پیشنهاد می کنند، مقایسه می کنیم. در این مقاله، با مزایا و معایب و همچنین تفاوت‌های بین سرورهای خالی و سرورهای مجازی آشنا می‌شوید، بنابراین می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهترین است.

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی معروف به سرور خصوصی مجازی، از قدرت مجازی سازی برای ایجاد مرزهای جداگانه برای هر طرفی که سرور را به اشتراک می گذارد استفاده می کند. این بدان معنی است که شما منابع اختصاصی دریافت خواهید کرد، اما سایر وب سایت ها نیز سرور را با وب سایت شما به اشتراک می گذارند. به شما حد وسط بین سرور اختصاصی و اشتراکی می دهد.

یک سرور VPS از یک سرور اصلی برای میزبانی چندین سرور مجازی استفاده می کند. تنها تفاوت این است که آنها از یکدیگر جدا هستند اما همچنان منابع شبکه را به اشتراک می گذارند. این بدان معنی است که حتی در هنگام استفاده از یک سرور مجازی نیز می توانید تحت تأثیر تأثیرات بد محله قرار بگیرید، اما حداقل منابع اختصاصی دریافت می کنید.

سرور بره متال چیست؟

به سرورهای خالی مانند رایانه شخصی خود فکر کنید. این سرورها برای یک کلاینت طراحی شده اند، بنابراین شما می توانید تمام منابع را بدون نیاز به اشتراک گذاری سرور با شخص دیگری دریافت کنید. شما می توانید از بهترین عملکرد سرور، امنیت و سفارشی سازی لذت ببرید. سیستم عامل بر روی هارد سرور بره نصب شده است. ارائه‌دهنده سرور شما می‌تواند از طریق نرم‌افزار Hypervisor یک لایه مجازی اضافی در بالای سرور میزبان اضافه کند و مدیریت را آسان‌تر کند. بعلاوه، شما همان سطح امنیت را در فضای ابری دریافت می کنید.

تفاوت بین سرور مجازی و سرور فلزی خالی چیست؟

یکی از بزرگترین تفاوت های سرور مجازی و سرور فلزی خالی، تخصیص منابع است. در سرورهای خالی، تمام منابع به شما اختصاص داده شده است و هیچ مستاجر دیگری وجود ندارد که منابع سرور را به اشتراک بگذارد. برعکس، منابع بین چندین مستأجر در یک محیط سرور مجازی به اشتراک گذاشته می شود. به بیان ساده، سرورهای خالی تک مستاجر هستند، در حالی که سرورهای مجازی چند مستاجر هستند. به همین دلیل است که سرورهای لخت از مزیت آشکاری نسبت به سرورهای مجازی در مورد امنیت و حریم خصوصی برخوردارند.

مزایا و معایب سرورهای بره متال

در اینجا برخی از مزایا و معایب سرورهای خالی آورده شده است.

حرفه ای ها

  • عملکرد فوق العاده
  • محیط ایزوله
  • شخصی سازی

از آنجایی که منابع سرور اختصاصی هستند و مستاجری وجود ندارد که آنها را به اشتراک بگذارد، بهترین عملکرد را با سرورهای خالی خواهید داشت. یکی دیگر از مزایای این کار این است که شما یک محیط ایزوله دریافت می کنید که در مقایسه با سرور مجازی بسیار امن تر است. شما کنترل کاملی بر سرور فلزی خالی خود خواهید داشت، که به شما این آزادی را می دهد تا هر چیزی را که می خواهید سفارشی کنید.

منفی

  • تامین منابع نیاز به زمان دارد
  • مقیاس پذیری ضعیف
  • قیمت بزرگتر
  • فرآیند پیچیده راه اندازی سرور

از آنجایی که سرورهای خالی فیزیکی هستند، سطح مقیاس پذیری مشابهی را که از سرورهای مجازی دریافت می کنید، ارائه نمی دهند. بله، با سرورهای خالی عملکرد بهتری خواهید داشت، اما باید برای آن حق بیمه نیز بپردازید. فرآیند راه اندازی سرور پیچیده است و تهیه آن به زمان نیاز دارد.

مزایا و معایب سرور مجازی

در اینجا برخی از مزایا و معایب سرور مجازی آورده شده است:

حرفه ای ها

  • مقیاس پذیری
  • قیمت کمتر
  • تامین فوری منابع

دو حوزه که سرورهای مجازی مزیت آشکاری نسبت به سرورهای خالی دارند، هزینه و مقیاس پذیری است. سرورهای مجازی نه تنها مقیاس پذیر هستند، بلکه در مقایسه با سرورهای خالی هزینه کمتری نیز دارند. این را با تهیه سریع منابع ترکیب کنید و به راحتی می توانید منابع را با توجه به نیازهای در حال تغییر کسب و کار مقیاس کنید.

منفی

همانطور که در بالا ذکر شد، منابع سرور بین چندین مستأجر در یک محیط سرور مجازی به اشتراک گذاشته می شود. این بدان معنی است که شما باید عملکرد سرور را به خطر بیندازید. هنگامی که یک سرور مجازی را انتخاب می کنید، باید سرور خود را با چندین مستاجر به اشتراک بگذارید. اگر هر یک از این مستاجرین درگیر فعالیت های مخرب یا در معرض حمله سایبری قرار گیرند، می تواند وب سایت شما را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

کدام را انتخاب کنیم و چرا؟

انتخاب سرور شما تنها به نیازهای تجاری شما بستگی دارد. اگر کسب و کار شما نیاز به عملکرد بدون مشکل، امنیت بی دردسر و حداکثر حریم خصوصی دارد و می توانید هزینه بیشتری برای آن بپردازید، یک سرور بدون سازش ممکن است گزینه بهتری برای شما باشد. از سوی دیگر، اگر کسب و کار شما بیشتر به مقیاس پذیری اهمیت می دهد، نیاز به تهیه فوری منابع و همچنین هزینه کمتر دارد، سرور مجازی انتخاب بسیار بهتری است.

چه نوع سروری را انتخاب می کنید و چرا؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.

بسته های سرور اختصاصی HostNOC