منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه از VPS خود در برابر حملات سایبری مخرب محافظت کنید

چگونه از VPS خود در برابر حملات سایبری مخرب محافظت کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه از VPS خود در برابر حملات سایبری مخرب محافظت کنید

20 فوریه 2022 توسط تانیا آکینو

مردی که می نویسد

امروزه بسیاری از شرکت ها از سرور خصوصی مجازی (VPS) برای داشتن میزبانی داده امن و پایدار استفاده می کنند. از هاست اشتراکی ایمن تر است و با این حال در مقایسه با سرورهای اختصاصی گزینه مقرون به صرفه تری باقی می ماند که در وهله اول آن را بسیار جذاب می کند.

با این حال، میزبان VPS عاری از آسیب پذیری های خود نیست. مهم است که برای محافظت از VPS خود در برابر حملات مخرب، از دست دادن داده ها و نفوذ گام های مناسب بردارید.

از یک ورود SSH سفارشی استفاده کنید

هر کارشناس امنیت سایبری به شما خواهد گفت که چسبیدن به رمزهای عبور پیش‌فرض و اعتبار ورود به سیستم در هر پلتفرم، سرور یا روتر یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. این شما را به عنوان یک هدف آسان به روی هکرها باز می کند و اساساً سیستم شما را آنقدر آسیب پذیر می کند که مهاجمان حتی مجبور نیستند برای نفوذ به آن سخت کار کنند. این اساساً نسخه دیجیتالی است که کلید یدکی را زیر یک فرش روشن جلوی درب شما قرار می دهد.

از VPS خود با استفاده از ورودی های سفارشی برای پورت SSH 2 خود محافظت کنید. فقط مطمئن شوید که هنگام تعویض به طور پیش فرض مجوزهای صحیح را تنظیم کرده اید تا از مسدود شدن جلوگیری شود.

گزارش های سرور را پیگیری کنید

بسیاری از مشکلات بدتر می شوند، زیرا بدون توجه می مانند. بسیاری از شرکت‌هایی که از از دست دادن داده‌های بزرگ رنج می‌برند، به سادگی متوجه می‌شوند که ماه‌ها پس از این واقعیت پیشرفت کرده‌اند.

ممکن است فکر کنید که VPS شما یک سیستم کوچک و کم اهمیت است، اما این بدان معنا نیست که مهاجمان آن را هدف قرار نخواهند داد. با توجه به گزارش های سرور، به راحتی می توانید تشخیص دهید که آیا سیستم شما توسط شخصی نفوذ کرده است یا خیر. این همچنین به شما کمک می کند تا نوع اقدام بعدی را تعیین کنید.

به طور منظم برای بدافزار اسکن کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید یک VPS امن با بسته های آنتی ویروس مناسب دارید. هر میزبان معتبر VPS به احتمال زیاد نرم افزار محافظت از بدافزار را در اختیار شما قرار می دهد. با این حال، برای اطمینان هنوز باید از نحوه استفاده و نگهداری از این جبهه آگاه باشید.

ابزارهایی را برای شناسایی و مسدود کردن محتوای مخرب پیکربندی کنید، در صورت لزوم، و اسکن های منظم را برای مشاهده هرگونه مغایرت و بررسی فایل های مشکوک اجرا کنید. این امر به ویژه در هنگام برخورد با دسترسی از راه دور از مکان های مختلف مهم است.

نرم افزار را همیشه به روز نگه دارید

همچنین مهم است که مطمئن شوید سیستم شما به طور منظم به روز می شود. اگر VPS خود را به روز نکنید، نمی توانید به درستی از VPS خود محافظت کنید. حتماً حداقل دو بار در ماه به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید. اگر توانایی روشن کردن به‌روزرسانی خودکار را دارید، این کار را انجام دهید. به این ترتیب می دانید که همیشه به روز رسانی های امنیتی و دسترسی لازم را خواهید داشت.

فایروال خود را روشن کنید

به نظر می رسد نکته اصلی به دلیل مدت زمان استقرار آنها در امنیت سایبری است، اما این چیزی است که اغلب نادیده گرفته می شود و باید گفت. مطمئن شوید که فایروال شما فعال است.

نرم افزار و یک فایروال سخت افزاری داخلی برای ایمن و پایدار نگه داشتن VPS شما مورد نیاز است. با روشن نگه داشتن فایروال خود، اتصالات ناخواسته و داده های مخرب را مسدود کنید.

نتیجه

تا زمانی که مراقب باشید و اقدامات درست را انجام دهید، لازم نیست خیلی نگران باشید که از VPS شما برای اهداف مخرب استفاده می شود. هنوز هم ایمن تر از میزبانی سرور مشترک است، اما همچنان باید اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از VPS خود انجام دهید.

I/O Zoom به ارائه سرورهای سریع، پایدار و امن با قیمت های مقرون به صرفه می بالد. برای دریافت الف با ما تماس بگیرید سرور VPS برای آتلانتا.