چگونه اولین برنامه پایتون 3 خود را بنویسیم و اجرا کنیم؟

چگونه اولین برنامه پایتون 3 خود را بنویسیم و اجرا کنیم؟

پایتون به دلیل یادگیری آسان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است. امروزه اکثر توسعه دهندگان Word که به این حوزه علاقه دارند پایتون را به عنوان زبان اول خود انتخاب می کنند.

در این مقاله نحوه نوشتن یک برنامه ساده در پایتون 3 و اجرای آن را به شما آموزش می دهیم. با ما بمان.

پایتون چیست؟

پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است که به عنوان یک زبان همه منظوره شناخته می شود. این زبان به یک یا چند نوع نرم افزار خاص محدود نمی شود و می توان از آن برای کارهای مختلف استفاده کرد.

به عنوان مثال، برخی از افراد از زبان برنامه نویسی پایتون برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می کنند. اما از سوی دیگر برخی افراد از آن برای ساخت بازی های رایانه ای و ویدیویی استفاده می کنند.

کدهای پایه پایتون برای نوشتن یک برنامه ساده

به همین دلیل است که یادگیری پایتون برای برنامه نویسان بسیار مهم است و متخصصان مختلف می توانند از آن بهره مند شوند. پایتون از ماژول ها و بسته ها استفاده می کند. بنابراین می توانید کد پروژه خود را به پروژه دیگری منتقل کرده و چندین بار از آن استفاده کنید.

امروزه پایتون توسط بزرگترین شرکت های جهان مانند گوگل، ناسا و یوتیوب استفاده می شود و به همین دلیل بسیار محبوب شده است. از طرفی زبان برنامه نویسی هم برای مبتدیان و هم برای مبتدیان مناسب خواهد بود. همین سهولت استفاده باعث افزایش محبوبیت آن شده است.

نحوه ایجاد یک برنامه ساده در پایتون 3 و اجرای آن

سلام دنیا! این یکی از برنامه های کلاسیک و قدیمی در برنامه نویسی کامپیوتر است. این برنامه اولین برنامه ساده و کامل برای مبتدیان محسوب می شود و برای تست سیستم و محیط برنامه نویسی مناسب خواهد بود.

سپس ما می نویسیم سلام، جهان! برای آموزش کامل.

پیش نیازها

بگذار بنویسم سلام، دنیا! شما باید چند پیش نیاز را ارائه دهید. برای نوشتن این برنامه ابتدا باید پایتون 3 را نصب کنید و سپس یک محیط برنامه نویسی را روی سرور یا کامپیوتر خود راه اندازی کنید.

بنویس سلام ای دنیا!

بگذار بنویسم سلام، دنیا! ابتدا باید یک خط فرمان در ابزار ویرایشگر مانند nano باز کنیم و یک فایل جدید بسازیم:

$ nano hello.py

وقتی فایل متنی در پنجره ترمینال باز شد، برنامه خود را وارد کنید:

hello.py

print("Hello, World!")

آموزش ایجاد یک برنامه آنلاین با پایتون 3

حال باید اجزای مختلف کد را تحلیل کنیم. print () تابعی است که چاپ می کند. چون توابع از پرانتز استفاده می کنند، می گوییم print () یک تابع است.

print () به پایتون می‌گوید موارد را در پرانتز نمایش یا نمایش دهد. به طور پیش فرض، این خروجی در پنجره ترمینال فعلی نمایش داده می شود.

برخی از توابع مانند print () به طور پیش فرض دارای توابع داخلی هستند و در پایتون گنجانده شده اند. لازم به ذکر است که این ویژگی های داخلی همیشه در دسترس ما خواهد بود تا در صورت نیاز از آنها در برنامه ها استفاده کنیم.

یک سری کاراکتر در پرانتز تابع چاپ () و – سلام، دنیا! – که در نقل قول قرار خواهد گرفت. اساساً به هر کاراکتر در گیومه یک رشته می گویند.

وقتی نوشتن برنامه تمام شد با تایپ Control و X از nano خارج شوید. همچنین می توانید این کار را با فشار دادن کلید Y در زمانی که نیاز به ذخیره فایل دارید انجام دهید.

وقتی از نانو خارج می شوید، به پوسته خود باز می گردید.

اجرا سلام، جهان!

وقتی می نویسی سلام، دنیا! وقتی تمام شد، زمان اجرای آن است. در اینجا باید از دستور Python3 با نام فایل برنامه خود استفاده کنیم:

$ python3 hello.py

برنامه hello.py که اجرا می کنید باعث می شود ترمینال شما خروجی زیر را تولید کند:

Output

Hello, World!

حال بیایید به آنچه انجام شده است با جزئیات بیشتری نگاه کنیم. پایتون دستور چاپ (“Hello, World!”) را با فراخوانی تابع print () و مقدار رشته Hello, World اجرا می کند! به عملکرد منتقل شد.

کدهای پایتون را به صورت آنلاین اجرا کنید

در این مثال رشته Hello, World! به آن آرگومان نیز می گویند زیرا مقداری است که به یک تابع ارسال می شود.

همچنین به نقل از هر دو طرف سلام، جهان! پست می شوند و منتشر نمی شوند. از آنجا که آنها فقط برای نمایش رشته استفاده می شوند، علامت نقل قول نقطه شروع و پایان رشته را مشخص می کند.

زمانی که برنامه به درستی و بدون مشکل کار کرد، می توان گفت که پایتون 3 به درستی کار می کند. از طرف دیگر، برنامه در حال حاضر هیچ مشکل نحوی نخواهد داشت و آماده انجام کار شما است.

اما اگر در کار مشکل دارید، باید مشکل را پیدا کنید و آن را برطرف کنید. زیرا این کدها چندان پیچیده نیستند و احتمال مشکل بسیار کم خواهد بود.

اما ممکن است هر مبتدی اشتباه کند. به همین دلیل توصیه می شود در درج و کدنویسی نهایت دقت را داشته باشید. البته حل مشکلات کار سختی نیست و نگران آن نباشید.

اخرین حرف

پس از انجام مراحل ذکر شده در بالا، می توانید به راحتی برنامه ای را در پایتون 3 بنویسید و اجرا کنید. این برنامه سلام، دنیا! به آن بخشی از برنامه های کلاسیک و قدیمی برای تست فضا و محیط برنامه نویسی می گویند.

شما می توانید فایل ها و برنامه های زیادی را با پایتون 3 بنویسید و اجرا کنید. تلاش و پشتکار برای موفقیت در زبان برنامه نویسی پایتون را به خاطر بسپارید. توصیه می شود نه تنها این برنامه های نسبتا ساده را بنویسید، بلکه با خواندن درس های مختلف برنامه های جدید را در این محیط بنویسید و اجرا کنید.

سوالات متداول

1. پایتون چیست؟

پایتون یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین زبان های برنامه نویسی است که بسیاری از برنامه نویسان به آن مسلط هستند. این زبان برنامه نویسی برای نوشتن بازی های رایانه ای و حتی برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود.

2. چرا پایتون اینقدر محبوب است؟

پایتون بسیار محبوب شده است زیرا برای افراد مبتدی مناسب است و البته شرکت های بزرگی مانند گوگل، یوتیوب و ناسا از آن استفاده می کنند.

3. آیا نوشتن برنامه در پایتون 3 آسان است؟

اگر به درس‌های نوشتن و شروع برنامه در پایتون 3 نگاه کنید، همان مقالاتی که به زبان ساده به شما درس می‌دهند نیز تأثیر زیادی در آسان‌تر کردن برنامه‌نویسی (در پایتون) خواهند داشت.

4. آیا می توانیم برنامه های جدید را در پایتون 3 بنویسیم و اجرا کنیم؟

آره؛ همیشه می توانید در این محیط برنامه ها و بازی های جدید بنویسید و اجرا کنید. همچنین می توانید از آن برای یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده کنید.

@ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “پایتون چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پایتون یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است که برنامه‌نویسان زیادی بر آن مسلط هستند. از این زبان برنامه نویسی برای نوشتن بازی‌های کامپیوتری و حتی تحلیل داده‌ها استفاده می‌شود.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “چرا پایتون محبوبیت زیادی دارد؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پایتون به دلیل مناسب بودن برای افراد تازه‌کار و مبتدی و البته مورد استفاده قرار گرفتن توسط شرکت‌های بزرگی همچون گوگل، یوتیوب و ناسا، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آیا نوشتن برنامه در پایتون ۳ راحت است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “در صورتی که آموزش‌های مربوط به نوشتن و اجرای برنامه در پایتون ۳ را ببینید، همین مقالات که آموزش‌ها را با زبان ساده به شما می‌دهد هم تاثیر زیادی در آسان کردن نوشتن برنامه (در پایتون) خواهند داشت.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آیا می‌توانیم در پایتون ۳ برنامه‌های جدیدی بنویسیم و اجرا کنیم؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بله؛ شما همواره می‌توانید در این محیط برنامه‌ و بازی‌های جدیدی را بنویسید و اجرا کنید. همچنین از آن برای ماشین لرنینگ و آنالیز داده می‌توانید استفاده کنید.”
}
}]
}

چگونه اولین برنامه پایتون 3 خود را بنویسیم و اجرا کنیم؟ برای اولین بار در پارسوپک. به نظر می رسد.