منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه به چندین کاربر اجازه دهیم به طور همزمان به Remote Desktop متصل شوند

چگونه به چندین کاربر اجازه دهیم به طور همزمان به Remote Desktop متصل شوند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه به چندین کاربر اجازه دهیم به طور همزمان به Remote Desktop متصل شوند

اگر تا به حال از خدمات Remote Desktop از طریق MyWorkspace استفاده کرده‌اید، می‌دانید که هر بار فقط مجاز به باز کردن یک RemoteApp هستید. به طور پیش فرض، ویندوز سرور تنها یک جلسه دسکتاپ راه دور برای هر کاربر دارد. در این مقاله نحوه فعال کردن اتصال همزمان چند کاربر به Remote Desktop را یاد خواهیم گرفت. پس تا انتها همراه ما باشید.

آموزش فعال سازی اتصال همزمان چقدر کاربر دسکتاپ از راه دور

اجازه اتصال همزمان چند کاربر به دسکتاپ راه دور (پروتکل Remote Desktop) که به اختصار RDP نامیده می شود، به منظور برقراری ارتباط چند کاربر با سرور از طریق ریموت دسکتاپ انجام می شود. برای فعال کردن چندین جلسه RDP، مراحل زیر را دنبال کنید:

برای آموزش کامل نحوه نصب و پیکربندی Dynamic Host Configuration Protocol در ویندوز سرور 2016 مقاله زیر را مطالعه کنید.

نصب DHCP در ویندوز سرور 2016

 • وارد سروری شوید که Remote Desktop Services در آن نصب شده است.
 • با فشردن کلید Windows و تایپ gpedit.msc صفحه Start را باز کنید.
 • به تنظیمات کامپیوتر > قالب های اداری > اجزای ویندوز > خدمات دسکتاپ از راه دور > میزبان جلسه دسکتاپ راه دور > اتصالات بروید.
 • کاربر Limit Remote Desktop Services را روی یک جلسه Remote Desktop Services روی Disabled تنظیم کنید.
 • بر روی Limited number of connections دوبار کلیک کنید و RD Maximum Connections را روی 999999 قرار دهید.

  تعداد پنجره های روی دسکتاپ راه دور را افزایش دهید

چگونه یک اتصال همزمان چند کاربره از راه دور دسکتاپ را فعال کنم؟

شما به راحتی می توانید چندین جلسه RDP را برای سرور خود فعال کنید. به این ترتیب، جلسات فعال دیگر برای هر کاربر تنظیم نمی شود. همانطور که می بینید، حداکثر اتصال دسکتاپ از راه دور روی 999999 تنظیم شد. یعنی پس از اعمال این تنظیمات، بیش از یک کاربر می توانند به طور همزمان از راه دور از طریق دسکتاپ از راه دور به سرور شما متصل شوند.

  اتصال چند کاربر همزمان به ویندوز

چگونه چندین کاربر را به طور همزمان به RDP متصل کنیم

چگونه چندین کاربر را که به طور همزمان به دسکتاپ از راه دور متصل می شوند غیرفعال کنیم

در برخی مواقع، ممکن است بخواهید از اتصال همزمان چندین کاربر به Remote Desktop جلوگیری کنید. برای غیرفعال کردن چندین جلسه RDP، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد سروری شوید که Remote Desktop Service در آن نصب شده است.
 • صفحه Start را با کلید ویندوز باز کنید و gpedit.msc را تایپ کنید.
 • به تنظیمات کامپیوتر > قالب های اداری > اجزای ویندوز > خدمات دسکتاپ از راه دور > میزبان جلسه دسکتاپ راه دور > اتصالات بروید.
 • کاربر Limit Remote Desktop Services را روی یک جلسه Remote Desktop Services روی Enabled تنظیم کنید.

ویندوز سرور چیست و چه تفاوتی با ویندوز دارد؟ برای خرید یک ویندوز سرور خوب به چه نکاتی توجه کنیم؟ در مقاله زیر بخوانید.

خرید سرور ویندوز

همانطور که می بینید، تمام مراحل غیرفعال کردن چند کاربر پروتکل دسکتاپ از راه دور دقیقاً مشابه مراحل فعال کردن آن بود، با این تفاوت که در آخرین مرحله فعال کردن چندین جلسه RDP، Restrict User to Services را روی Remote Desktop تنظیم کردید. یک جلسه خدمات دسکتاپ از راه دور غیرفعال است. ) اما در فرآیند فعال سازی آن را روی فعال تنظیم کردید.

  کنترل همزمان از راه دور به ویندوز

چگونه می توانم چندین اتصال همزمان از راه دور دسکتاپ را غیرفعال کنم؟

چرا باید اتصال همزمان چقدر کاربر دسکتاپ از راه دور فعال کردن؟

برخی از مردم احتمالاً از خود می پرسند، “چرا کسی می خواهد چندین کاربر RDP را فعال کند؟” در زیر برخی از دلایل فعال کردن چندین جلسه دسکتاپ از راه دور را توضیح خواهیم داد.

در حالت عادی و زمانی که جلسات RDP روی یک کاربر تنظیم می شود، کاربر دومی که قصد استفاده از آن را همزمان با کاربر اول دارد با پیغام خطا مواجه می شود. این خطا به صورت پاپ آپ به او نشان داده می شود و می گوید که برای استفاده باید کاربر اول و قبلی را قطع کند:

"Another user is signed in. If you continue, they’ll be disconnected. Do you want to sign in anyway?"

“کاربر دیگری وارد شده است. اگر ادامه دهید، این کاربر خاتمه خواهد یافت. آیا می خواهید با این شرایط وارد شوید؟

اگر کاربر قصد ادامه اتصال را داشته باشد، اتصال کاربر قبلی به طور خودکار قطع می شود. به دلایل ذکر شده، برخی افراد و شرکت ها چندین جلسه RDP را فعال می کنند. از جمله شرکت هایی که به چندین نفر برای اتصال از راه دور به سرورهای خود به طور همزمان نیاز دارند.

اگر وضعیت مشابهی دارید، نمی‌توانید بیش از یک کاربر را همزمان به سرور مجازی یا سرور اختصاصی خود بدون فعال کردن چندین کاربر RDP متصل کنید. در نتیجه با انجام مراحل ذکر شده باید چندین جلسه RDP را فعال کنید.

چگونه به چندین کاربر اجازه دهیم به طور همزمان به Remote Desktop متصل شوند

چرا اتصال همزمان چند کاربر به دسکتاپ راه دور مهم است؟

نتیجه

در این مقاله از سری آموزش سرور نحوه فعال کردن همزمان چند کاربره از راه دور دسکتاپ و غیرفعال کردن آن را توضیح دادیم. اگر بنا به دلایلی قصد دارید چندین کاربر را همزمان از طریق دسکتاپ راه دور به سرورهای خود متصل کنید، باید چندین کاربر RDP را با استفاده از مراحل فوق فعال کنید.

با توجه به اینکه فرآیند فعال سازی چندان پیچیده نیست و می توانید به راحتی مراحل را طی کنید، احتمال بروز مشکل و خطا بسیار کمتر است. در هر صورت اگر هنگام فعال یا غیرفعال کردن RDP با مشکلی مواجه شدید، آن را در قسمت نظرات همین مقاله و یا تماس با پشتیبانی پارس پک با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1. RDP چیست؟

RDP مخفف Remote Desktop Protocol است. این پروتکل توسط مایکروسافت توسعه یافته و برای اتصال از راه دور به سیستم ها و سرورهای دیگر استفاده می شود.

2. چگونه می توانیم چندین جلسه RDP را فعال کنیم؟

برای فعال کردن چندین جلسه RDP، وارد سروری شوید که Remote Desktop Services در آن نصب شده است و مراحل این مقاله را به ترتیب دنبال کنید.

3. چگونه می توانیم چندین کاربر RDP فعال را غیرفعال کنیم؟

برای غیرفعال کردن، دقیقاً همان مراحل فعالسازی را دنبال کنید. اما در مرحله آخر به جای اینکه Restrict Remote Desktop Services کاربر را روی یک جلسه Remote Desktop Services روی Enabled قرار دهید، آن را روی Disabled قرار دهید.

4. دلیل فعال کردن جلسات RDP متعدد چیست؟

دلیل این امر برقراری ارتباط همزمان چند کاربر با سرور از طریق ریموت دسکتاپ بدون کوچکترین مشکلی است. اگر این کار انجام نشود، تنها یک کاربر مجاز به اتصال از راه دور از طریق دسکتاپ از راه دور به سرور خواهد بود و هیچ کاربر دیگری نمی تواند همزمان به آن متصل شود.

{ “@context”: “https://schema.org”، “@type”: “FAQPage”، “mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “RDP چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “RDP مخفف Remote Desktop Protocol به‌معنای «ریموت دسکتاپ پروتکل» است. این پروتکل را مایکروسافت توسعه داده است و برای اتصال از راه دور به سیستم و سرورهای دیگر کاربرد دارد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “چگونه می‌توانیم چند RDP Sessions را فعال کنیم؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برای فعال‌کردن چند RDP Sessions، به سروری وارد شوید که Remote Desktop Services در آن نصب شده است و مراحل گفته‌شده در این مقاله را به‌ترتیب پیش ببرید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “چگونه می‌توانیم چند کاربر RDP فعال‌شده را غیرفعال کنیم؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برای غیرفعال‌سازی نیز دقیقاً همان مراحل فعال‌سازی را پیش ببرید؛ ولی در مرحله آخر به‌جای قرار‌دادن Restrict Remote Desktop Services user to a single Remote Desktop Services session روی حالت Enabled، آن را روی حالت Disabled قرار دهید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “دلیل فعال‌سازی چند Sessions RDP چیست؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “دلیل انجام این کار برقراری اتصال هم‌زمان چند کاربر به سرور ازطریق ریموت دسکتاپ بدون کوچک‌ترین مشکل است. اگر این کار انجام نشود، تنها یک کاربر اجازه خواهد داشت ازطریق Remote Desktop از راه دور به سرور متصل شود و کاربر دیگری نمی‌تواند هم‌زمان با آن اتصال برقرار کند.”
}
}]
}

متن آموزش نحوه فعال کردن اتصال همزمان چند کاربره از راه دور دسکتاپ برای اولین بار در پارس پک. به نظر می رسد.