منو سایت

چگونه صاحب وب سایت را پیدا کنم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه صاحب وب سایت را پیدا کنم؟

شما یک کارآفرین هستید که می خواهید یک وب سایت برای یک تجارت جدید ایجاد کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که نام دامنه خود را ثبت کنید و به دنبال در دسترس بودن دامنه باشید. این می تواند کار دشواری باشد، زیرا ممکن است دامنه ای که برای وب سایت خود می خواهید قبلاً توسط شخص دیگری اشغال شده باشد.

خوشبختانه همه امیدها از بین نرفته است. هنوز هم می توانید اطلاعاتی در مورد مالک وب سایت پیدا کنید، با او تماس بگیرید و ببینید آیا آنها علاقه مند به فروش دامنه هستند یا خیر. اگر آنها آماده فروش دامنه مورد نیاز شما هستند، می توانید نام دامنه مورد نظر خود را دریافت کنید.

علاوه بر این، ممکن است دلایل دیگری وجود داشته باشد که بخواهید صاحب وب سایت را پیدا کنید. می‌خواهید درباره طراحی و محتوای یک وب‌سایت بپرسید، بررسی کنید که آیا کسب‌وکار قانونی است یا نه، یا بپرسید که واقعاً چگونه کار می‌کند.

قبل از اینکه به برخی از راه‌های یافتن مالک وب‌سایت نگاه کنیم، ابتدا مهم است که تفاوت بین مالک دامنه و مالک وب‌سایت را درک کنیم.

چه کسی مالک دامنه است؟

مالک دامنه اساساً مالک قانونی نام دامنه است. این می تواند یک فرد یا یک سازمان باشد. نام مالک دامنه معمولاً به عنوان ثبت کننده دامنه درج می شود.

هر دامنه دارای چهار مخاطب است:

  • مالک / ثبت نام کننده
  • مدیر
  • از نظر فنی
  • شارژ کردن

چه کسی صاحب یک وب سایت است؟

صاحب وب سایت شخصی است که کد وب سایت شما را طراحی و می نویسد. آنها می توانند بنا به درخواست شما حقوق مالکیت را به شما منتقل کنند. اگر می خواهید مالک وب سایت شوید، می توانید از شرکت توسعه وب خود بخواهید که مالکیت وب سایت شما را به شما بدهد.

تفاوت بین مالک وب سایت و صاحب دامنه چیست؟

یکی از بزرگترین تفاوت های مالک دامنه و صاحب وب سایت این است که مالک دامنه معمولاً یک نفر است. این می تواند یک فرد یا یک تجارت باشد، اما یک وب سایت می تواند متعلق به چندین شخص حقوقی باشد. به عنوان مثال، وب سایت کسب و کار شما ممکن است متعلق به یک شرکت یا چند شریک باشد. از طرفی دامنه ها معمولا برای یک نفر ثبت می شوند. مالک وب سایت و صاحب دامنه می توانند یکسان یا متفاوت باشند.

چگونه صاحب یک وب سایت را پیدا کنیم؟

اگر می‌پرسید چه کسی صاحب یک وب‌سایت است، در اینجا پنج راه برای پیدا کردن صاحب وب‌سایت وجود دارد.

1. به وب سایت نگاه کنید

تا کنون، ساده ترین راه برای یافتن صاحب وب سایت، مرور خود وب سایت است. به وب سایت مراجعه کنید و صفحات زیر را مرور کنید:

  • درباره ما
  • با ما تماس بگیرید
  • سیاست حفظ حریم خصوصی

هنگامی که از صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی بازدید می کنید، به دنبال اطلاعات تماس ارائه شده برای گزارش مشکلات حفظ حریم خصوصی باشید. در بیشتر موارد، این معمولاً اطلاعات تماس یا آدرس فیزیکی صاحب وب سایت است.

به پایین صفحه بروید و فوتر وب سایت را مشاهده کنید. در اینجا متوجه خواهید شد که چه کسی حق چاپ وب سایت را دارد و کدام آژانس طراحی و توسعه وب سایت را ایجاد کرده است. این معمولاً به شما ایده ای از صاحب وب سایت می دهد.

سایت را ببینید

2. تاریخچه ثبت دامنه را تجزیه و تحلیل کنید

وقتی دامنه ای را جستجو می کنید، فقط به شما می گوید که آیا دامنه موجود است یا خیر. برای شناسایی مالک وب سایت، باید تاریخچه ثبت دامنه را بررسی کنید. که معمولاً به عنوان تاریخچه WHOIS شناخته می شود، یک رکورد برای هر شی مرتبط با دامنه مذکور پس از ثبت حفظ می کند.

شرکت اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های اختصاص‌یافته (ICANN) نهادی است که مسئولیت مدیریت ثبت و مالکیت نام‌های دامنه را بر عهده دارد. برای هر نام دامنه ثبت شده در ICANN، یک رکورد WHOIS در دسترس عموم ایجاد می شود که شامل اطلاعات تماس صاحب دامنه می شود.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سراغ آنها بروید سایت اینترنتی، نام دامنه را وارد کرده و جستجو را فشار دهید. کل تاریخچه ثبت دامنه را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این، به راحتی می توانید اطلاعات تماس صاحب دامنه را پیدا کنید. اگر اطلاعات نمایش داده نمی شود، به احتمال زیاد دامنه به صورت خصوصی ثبت شده است.

تاریخچه ثبت دامنه

3. با یک کارگزار دامنه تماس بگیرید

اگر نمی توانید اطلاعات لازم را از تاریخچه ثبت دامنه خود جمع آوری کنید، می توانید با کارگزار دامنه تماس بگیرید. این کارگزاران دامنه افرادی هستند که نام دامنه را می فروشند. برخی از این کارگزاران دامنه همچنین می توانند به شما در یافتن اطلاعات مالک دامنه به عنوان بخشی از فرآیند خرید و فروش کمک کنند.

4. ایمیل مرتبط با این دامنه را پیدا کنید

هر بار که شخصی دامنه ای را ثبت می کند، می تواند یک آدرس ایمیل با آن دامنه ایجاد کند. خبر خوب این است که می توانید از ابزارهای آنلاین مانند Hunter.io برای پیدا کردن آدرس های ایمیل مربوط به یک دامنه خاص. فقط یک نام دامنه را وارد کنید و Hunter.io می تواند لیستی از تمام آدرس های ایمیل مرتبط با آن را به شما ارائه دهد.

جستجوی دامنه

5. از موتور جستجو یا رسانه های اجتماعی استفاده کنید

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، موتورهای جستجو و رسانه های اجتماعی مطمئنا آخرین نیستند. بله درست خواندید برای یافتن صاحب وب سایت می توانید از موتورهای جستجو و سایت های رسانه های اجتماعی استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید از Linkedin برای یافتن کارمندانی که برای یک شرکت خاص کار می کنند استفاده کنید. همچنین می توانید نتایج را بر اساس شغل و بخش فیلتر کنید، که به شما کمک می کند جستجوهای خود را به واحدهای عملکردی مختلف محدود کنید.

از موتور جستجو یا رسانه های اجتماعی استفاده کنید

شما به راحتی می توانید افرادی را پیدا کنید که در بخش IT و بازاریابی یک شرکت کار می کنند. این شما را یک قدم به افرادی که مسئولیت اجرای وب سایت را بر عهده دارند نزدیک تر می کند. با کمی آزمون و خطا می توانید فرد مناسب را پیدا کنید. پس از انجام، مستقیماً با آنها تماس بگیرید. به همین ترتیب، می توانید از موتورهای جستجو مانند گوگل برای یافتن اطلاعات تماس افراد استفاده کنید.

از کدام روش برای شناسایی مالک وب سایت استفاده می کنید و چرا؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.