منو سایت

چگونه وارد سی پنل شوم؟ آموزش سی پنل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه وارد سی پنل شوم؟ آموزش سی پنل

یکی از جنبه های مهم حفظ وب سایت شما ورود به سی پنل است. شما می توانید بسیاری از عناصر وب سایت خود را با این کنترل پنل مبتنی بر وب مدیریت کنید، از جمله فایل ها، پایگاه های داده، ایمیل ها و موارد دیگر. هر گونه ارتقا یا اصلاح لازم در وب سایت شما باید با ورود به سی پنل خود انجام شود.

با این حال، ورود به cPanel برای افرادی که با سایت آشنا نیستند دشوار به نظر می رسد. در این راهنما، ما شما را از طریق مراحل آسان ورود به سی پنل راهنمایی می کنیم تا بتوانید مدیریت موثر وب سایت خود را همراه با برخی از مشکلات رایج ورود به سی پنل آغاز کنید. بنابراین، بیایید شروع کنیم!

از طریق پورتال مشتری وارد سی پنل شوید:

با خدمات میزبانی مشترک و ابری، پورتال مشتری یک گزینه ورود به سیستم را به سی پنل شخصی شما ارائه می دهد. برای دسترسی به cPanel خود از پورتال مشتری، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 1. پورتال مشتری خود را باز کنید و وارد شوید. (آدرس ایمیل و رمز عبور شما از زمانی که در ما ثبت نام می کنید به عنوان اطلاعات ورود به سیستم شما برای پورتال مشتریان عمل می کند).
 2. بسته میزبانی را که می خواهید برای دسترسی به کنترل پنل cPanel استفاده کنید، پیدا کنید.
 3. روی دکمه راه اندازی cPanel کلیک کنید.
 4. بلافاصله در تب جدیدی که باز می شود وارد سی پنل خود می شوید.

از وب سایت خود وارد سی پنل شوید:

همچنین می‌توانید با وارد کردن اطلاعات زیر در نوار آدرس، در صورتی که دامنه شما در سرورهای ما فعال است، از طریق هر مرورگری به کنترل پنل خود دسترسی پیدا کرده و وارد آن شوید. “example.com” با مال شما نام دامنه واقعی. اینگونه است:

 1. http://example.com/cpanel صفحه ورود پیش فرض است.
 2. https://example.com/securecontrolpanel برای ورود امنیتی

از طریق نوار آدرس مرورگر خود وارد سی پنل شوید:

 1. مرورگر وب دلخواه خود را باز کنید و به صفحه ورود به سایت خود بروید. این معمولا در قالب است “yourdomain.com/cpanel” یا “yourdomain.com:2083”.
 2. نام کاربری و رمز عبور cPanel خود را وارد کنید. (آدرس ایمیل و رمز عبور شما از زمانی که در ما ثبت نام کردید به عنوان اطلاعات ورود به سایت شما برای پورتال مشتریان استفاده می شود).
 3. را کلیک کنید “من میام داخل” دکمه.

پس از ورود به سیستم، به داشبورد سی پنل هدایت خواهید شد. از اینجا می‌توانید جنبه‌های مختلف وب‌سایت خود را مدیریت کنید، از جمله مدیریت فایل، حساب‌های ایمیل، و مدیریت پایگاه داده و موارد دیگر.

نمی توانید وارد سی پنل شوید؟

پورت 2083 گاهی اوقات توسط یک فایروال شخصی یا شرکتی که برای ورود به cPanel استفاده می شود مسدود می شود. با این حال، دلایل زیر ممکن است دلیل عدم ورود و دسترسی به cPanel باشد:

 • مسدود شده توسط فایروال: هنگامی که سعی می کنید به کنترل پنل دسترسی پیدا کنید، پیامی دریافت می کنید که صفحه نمایش داده نمی شود. محتمل ترین دلیل این است که پورت کنترل پنل توسط فایروال شما مسدود شده است.
 • اطلاعات ورود نامعتبر: اطمینان حاصل کنید که نام کاربری و رمز عبور سی پنل شما صحیح است. دو بار بررسی کنید تا اشتباهات املایی یا املایی وجود داشته باشد.
 • مشکلات سرور یا شبکه: ممکن است به دلیل مشکلات سرور یا شبکه نتوانید به سی پنل دسترسی پیدا کنید. اگر شرکت میزبان وب سایت شما دارای مشکلات فنی باشد، ممکن است این اتفاق بیفتد.
 • کش مرورگر: حافظه پنهان مرورگر شما ممکن است داده های قدیمی را ذخیره کند و از ورود شما به سیستم جلوگیری کند. قبل از اینکه دوباره وارد سیستم شوید، کوکی ها و حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید.
 • مسدود کردن آدرس های IP: در برخی شرایط، سی پنل ممکن است دسترسی به آدرس های IP خاص را محدود کند، که ممکن است ورود به سیستم را برای شما غیرممکن کند.
 • حساب به حالت تعلیق: اگر حساب شما توسط شرکت میزبانی وب شما به حالت تعلیق درآمده باشد، ممکن است نتوانید به سی پنل دسترسی پیدا کنید.

اگر هیچ یک از این پیشنهادات برای شما کار نکرد، لطفاً این کار را انجام دهید در تماس باشید در صورت نیاز به کمک بیشتر با ما همراه باشید.