منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چین به هک ایمیل های دولت آمریکا متهم شد.

چین به هک ایمیل های دولت آمریکا متهم شد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چین به هک ایمیل های دولت آمریکا متهم شد.

مایکروسافت روز جمعه اعلام کرد که هکرهای چینی به کلیدهای دیجیتال این شرکت حمله کرده اند. به دلیل نقص امنیتی، این هکرها توانستند ایمیل تعدادی از سازمان های دولتی آمریکا و دیگر مشتریان مایکروسافت را هک کنند.

مایکروسافت در یک پست وبلاگی اعلام کرد هکرها از طریق روشی ناشناخته به یک کلید دسترسی پیدا کردند و با سوء استفاده از یک حفره امنیتی در مرحله احراز هویت کد مایکروسافت، کمپین جاسوسی سایبری خود را راه اندازی کردند.

این پست وبلاگ اطلاعات جامعی در مورد عملیات هک که روابط چین و ایالات متحده و صنعت امنیت سایبری را تحت تأثیر قرار داده است ارائه می دهد. از سوی دیگر، چین هرگونه دست داشتن در این جاسوسی را رد کرده است.

مایکروسافت و مقامات آمریکایی شامگاه چهارشنبه گفتند هکرهای دولت چین از ماه می به طور مخفیانه به حساب های ایمیل حدود 25 سازمان دسترسی پیدا کرده اند. آنها همچنین افزودند که حداقل 2 سازمان دولتی، وزارت امور خارجه و وزارت بازرگانی، در این لیست هستند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در نشستی در جاکارتا به دیپلمات برجسته چینی وانگ یی گفت: “هر اقدامی که دولت، شرکت ها یا شهروندان آمریکایی را هدف قرار دهد برای ایالات متحده نگران کننده است.” “این بسیار بزرگ است و ما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.” “.

مایکروسافت هنوز توضیح نداده است که چگونه هکرها به یکی از کلیدهای دیجیتال این شرکت دست یافته اند. این موضوع باعث شده تا برخی از کارشناسان فکر کنند که ممکن است خود مایکروسافت قبل از این سرقت ها هک شده باشد.

مایکروسافت در ارائه پاسخ به سوالات مربوط به هک کلید دیجیتال دقت کرده است. این نقض نگرانی‌های امنیتی مایکروسافت را زیر سوال برده و مقامات و رگولاتورها از این شرکت خواسته‌اند تا سطح بالایی از کنترل دیجیتالی را که به نام ورود به سیستم شناخته می‌شود، به صورت رایگان برای همه مشتریان فراهم کند.

روز پنجشنبه، مایکروسافت در بیانیه ای گفت که انتقادات را جدی می گیرد و در حال بررسی بازخوردها است. این شرکت همچنین گفت که به طور مستمر با مقامات آمریکایی همکاری می کند.