منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چین در حال ساخت 600 هزار ایستگاه 5G برای توسعه فناوری ابری است!

چین در حال ساخت 600 هزار ایستگاه 5G برای توسعه فناوری ابری است!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

طبق مطالعه اخیر Omdia، چین در حال راه اندازی بیش از 600000 ایستگاه 5G است و پس از ساخت بزرگترین شبکه 5G جهان با 2.3 میلیون ایستگاه 5G، تا پایان سال 2023 به 2.9 میلیون خواهد رسید. شرکت های خدمات چینی در نتیجه پیشرفت چین در فناوری 5G و ابر، چشم اندازهای توسعه مهمی خواهند داشت.

در می 2023، ساخت و استفاده مشترک از شبکه های 5G توسط چهار ارائه دهنده خدمات چینی نقطه عطف مهمی در توسعه شبکه 5G چین بود. سرویس رومینگ بین شبکه ای آزمایشی 5G توسط چهار اپراتور بزرگ تلفن همراه چین، China Mobile، China Telecom، China Unicom و China Broadnet، تحت هدایت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات (MIIT) راه اندازی شد.

مشتریان ممکن است بتوانند از خدمات 5G حتی زمانی که خارج از منطقه تحت پوشش شرکت مخابراتی خود هستند استفاده کنند. به گونه ای که به آنها امکان دسترسی به شبکه های 5G سایر ارائه دهندگان مخابراتی را می دهد.

خدمات ابری شبکه چین

رامونا ژائو، مدیر تحقیقات Omdia گفت: “Omdia انتظار دارد رومینگ بین شبکه ای پوشش اپراتورهای شبکه 5G را به ویژه در مناطق روستایی بهبود بخشد.” تا سال 2026، 5G به عنوان محبوب ترین فناوری در بازار تلفن همراه چین، از 4G پیشی خواهد گرفت. که به دلیل افزایش پوشش شبکه 5G خواهد بود. پیش‌بینی می‌کنیم که 65.1 درصد از تمام اشتراک‌های تلفن همراه (از جمله اتصالات اینترنت اشیا) تا پایان سال 2028 مبتنی بر 5G باشد. Omdia چین را به عنوان پیشگام 5G در بخش‌های مختلف مانند نوآوری‌های فناوری، گسترش شبکه و استفاده از 5G می‌شناسد.

ارائه‌دهندگان خدمات چینی گزارش دادند که ARPU و درآمد حاصل از خدمات تلفن همراه (به استثنای اینترنت اشیا) در سال 2022 شاهد رشد سال به سال بوده که ناشی از افزایش پذیرش و استفاده از 5G است. درآمد خدمات موبایل China Mobile نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.5 درصد افزایش یافت، درآمد خدمات تلفن همراه China Telecom 3.7 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و خدمات تلفن همراه China Unicom نیز 3.6 درصد افزایش درآمد داشت.

به گفته Omdia، خدمات ابری به دلیل تمایل شرکت های دولتی مختلف به تغییر شکل، به عنوان یک بازار در حال ظهور برای ارائه دهندگان خدمات چینی دیده می شود. Omdia به ارائه دهندگان خدمات چینی توصیه می کند که برنامه های پیشرفته تری را با ترکیب شبکه ابری و 5G راه اندازی کنند. ژائو نتیجه می گیرد که این برای دستیابی به تحول دیجیتال در بسیاری از مشاغل و یافتن درآمدهای جدید ضروری است.