منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • کارگزار امنیتی Cloud Access: هر آنچه که باید بدانید

کارگزار امنیتی Cloud Access: هر آنچه که باید بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کارگزار امنیتی Cloud Access: هر آنچه که باید بدانید

به گفته کارگزار امنیت دسترسی ابری آمار، بازار کارگزار امنیت دسترسی ابری در چهار سال گذشته به طور تصاعدی رشد کرده است. سمت چپ از 870 میلیون تومان در سال 2019 به بزرگ 3.8 میلیارد دلار در سال 2023. این به وضوح رشد تصاعدی بازار کارگزاران امنیت دسترسی ابری را نشان می دهد.

اگر سرمایه گذاری زیادی روی اکوسیستم ابری انجام داده اید، اما اطلاعات زیادی در مورد کارگزاران امنیت دسترسی ابری ندارید، کنترل و امنیت را که یک کارگزار امنیت دسترسی ابری روی میز به ارمغان می آورد را از دست داده اید. نگران نباشید زیرا به مقاله درستی رسیده اید.

در این مقاله، هر آنچه را که باید در مورد کارگزاران امنیت دسترسی ابری بدانید، خواهید آموخت.

کارگزار امنیتی Cloud Access چیست؟

کارگزار امنیت دسترسی ابری نرم افزار یا سخت افزاری است که در فضای ابری یا در یک سیستم داخلی میزبانی می شود و به عنوان یک واسطه بین ارائه دهندگان خدمات ابری و کاربران آن عمل می کند. این آن را قادر می سازد تا حفره های موجود در موارد مختلف را شناسایی و رفع کند مدل های ابری به عنوان نرم افزار به عنوان سرویس (SAAS)، پلتفرم به عنوان سرویس (PAAS) یا زیرساخت به عنوان سرویس (IAAS).

علاوه بر این، حتی سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا سیاست‌های امنیتی را که قبلاً در سیستم‌های داخلی اجرا شده‌اند به زیرساخت‌های ابری گسترش دهند. این به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا با خیال راحت از محیط‌های ابری بدون نگرانی در مورد به خطر انداختن داده‌های تجاری حساس خود استفاده کنند.

کارگزار امنیتی Cloud Access

Cloud Access Security Broker چگونه کار می کند؟

اکنون که می دانید کارگزار امنیتی دسترسی ابری چیست، بیایید ببینیم که واقعاً چگونه کار می کند. یک کارگزار امنیتی دسترسی ابری به عنوان یک A عمل می کند دیواره آتش، نظارت بر جریان داده ها به و از معماری ابر و محیط های ارائه دهنده ابر. هدف اصلی آن حفاظت از داده ها بر اساس خط مشی امنیتی سازمان است.

چرا از Cloud Access Security Broker استفاده کنیم؟

در حالی که موارد استفاده و برنامه های کاربردی متعددی برای کارگزاران امنیت دسترسی ابری وجود دارد، چند نمونه محبوب وجود دارد. یکی نظارت و محافظت از سایه IT است. همچنین برای محافظت از اطلاعات حساس تجاری و کاربر در برابر نشت یا سرقت استفاده می شود.

مورد استفاده CASB

ارکان کلیدی کارگزاران امنیت دسترسی ابری چیست؟

Cloud Access Security Broker چهار رکن کلیدی دارد.

 • امنیت داده ها
 • دید
 • حفاظت از تهدید
 • انطباق

چهار ستون CASB

مزایای کارگزاران امنیتی دسترسی ابری چیست؟

پنج مزیت کلیدی کارگزاران امنیتی دسترسی ابری وجود دارد:

 1. خطر حملات سایبری را به حداقل برسانید
 2. جلوگیری از نقض اطلاعات
 3. کنترل بهتری بر امتیازات و حساب‌های سرپرست دریافت کنید
 4. از کنترل کامل بر اشتراک گذاری فایل خارجی لذت ببرید
 5. راه حل های سایه IT

بیایید هر مزیت را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم تا ایده بهتری به شما بدهیم.

1. خطر حملات سایبری را به حداقل برسانید

اگرچه اکثر کسب‌وکارها قبلاً زیرساخت‌های ابری را اتخاذ کرده‌اند یا از سیستم‌های داخلی به فضای ابری مهاجرت می‌کنند، تعداد حملات سایبری که ابر را هدف قرار می‌دهند طی چند سال گذشته به شدت افزایش یافته است. با پیاده سازی یک راه حل قوی کارگزار امنیت دسترسی ابری، می توانید این خطرات را به میزان قابل توجهی به حداقل برسانید.

یک راه‌حل خوب کارگزار امنیت دسترسی ابری نه تنها به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا بر رفتار کاربر نظارت کنند، بلکه به شما امکان می‌دهد در دسترس بودن داده‌ها را نیز کنترل کنید. علاوه بر این، شما همچنین می توانید تمام دستگاه های متصل به شبکه خود را کنترل کنید و کنترل کنید که کدام فایل ها به صورت خارجی و با چه کسانی به اشتراک گذاشته می شوند. این به کاهش خطر حملات سایبری و به حداقل رساندن خطر اختلال در کسب و کار، آسیب به شهرت و ضرر مالی کمک زیادی می کند.

2. جلوگیری از نقض اطلاعات

اکثر راه حل های حفاظت از دسترسی به ابر کارگزار دارای یک ماژول جداگانه برای محافظت از داده های شما هستند. ماژول پیشگیری از از دست دادن داده ها به طور فعال اجرا می شود امنیت ابری سیاست ها و محدود کردن فعالیت های کاربر برای کنترل خطر نقض داده ها. به همین دلیل، عوامل تهدید از انجام خواسته های مخرب خود جلوگیری می کنند و داده های شما در فضای ابری امن و ایمن می مانند.

کاربران می توانند بر اساس موقعیت جغرافیایی، دسترسی و زمان محدودیت هایی اعمال کنند. همچنین در هنگام صدور مجوز به کاربران، شما را در صندلی راننده قرار می دهد. بهترین بخش این است که همه اینها هم برای داده‌های در حال حرکت و هم برای داده‌های در حالت استراحت قابل اجرا است، که حفاظت کامل از داده‌های ذخیره شده شما در ابر را تضمین می‌کند.

3. کنترل بهتر بر امتیازات و حساب های مدیر

حساب‌های دارای امتیاز و مدیریت، هدف اصلی حملات سایبری هستند، زیرا می‌توانند بیشتر از حساب‌های کاربری سنتی، ویران کنند. از آنجایی که این امتیازات و حساب‌های سرپرست دارای سطوح دسترسی بالاتری هستند، هنگامی که مجرمان سایبری به این حساب‌ها دست پیدا کنند، می‌توانند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را ایجاد کنند.

CASB ها امنیت را با

به عنوان یک کسب و کار، هدف شما جلوگیری از این اتفاق است. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از یک کارگزار امنیتی دسترسی ابری است. این به شما امکان می دهد تا به طور موثر امتیازات و حساب های سرپرست را مدیریت کنید و به شما امکان می دهد محدودیت ها را اعمال کنید و مجوزها را اعطا کنید.

4. کنترل کامل بر اشتراک گذاری فایل خارجی

یکی از بزرگترین مزایای مهاجرت به ابر مقرون به صرفه بودن است. شما می توانید به معنای واقعی کلمه به هر کسی اجازه دهید به داده های ذخیره شده خود در فضای ابری دسترسی داشته باشد، که عالی است، اما خطرات امنیتی نیز به همراه دارد. کارگزاران امنیتی دسترسی ابری با اجازه دادن به شما برای کنترل همه چیز هنگام اشتراک گذاری فایل ها به صورت خارجی، این خطر امنیتی را کاهش می دهند. با استفاده از ویژگی های مسدود کردن دسترسی، می توانید مهمانان ناخواسته را دور نگه دارید و از تلاش های توزیع جلوگیری کنید.

5. Shadow IT Solutions

همه برنامه های ابری یکسان ایجاد نمی شوند. برخی از آنها ریسک بیشتری نسبت به دیگران دارند. متأسفانه، سازمان‌ها اطلاعات زیادی در مورد برنامه‌های ابری آسیب‌پذیر ندارند و همچنان به استفاده از آنها ادامه می‌دهند و داده‌هایشان را در معرض خطر بسیار بیشتری قرار می‌دهند. یک کارگزار امنیتی دسترسی ابری می تواند عملیات IT سایه شما را تسهیل کند و به شما کمک کند برنامه های ناامن ابری را پیدا کنید.

نه تنها این، بلکه می تواند کسب و کار شما را قادر سازد دسترسی به این برنامه های آسیب پذیر را محدود کند. حتی بهتر از آن، حتی به شما می گوید که کدام کاربران در معرض بالاترین خطر قرار گرفتن هستند. با تمام این اطلاعاتی که در اختیار دارید، به راحتی می توانید تهدیدات کاربران و برنامه های خود را مسدود کنید. این همچنین به رعایت استانداردهای صنعتی مانند HIPAA و سایر موارد کمک می کند.

آیا این راهنما به شما کمک کرد تا بفهمید CASB چیست و چگونه می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.