منو سایت

کنترل پنل رایگان aaPanel

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کنترل پنل رایگان aaPanel

 

aapanel

مدیران وب سایت از ابزارهای مدیریتی برای افزایش عملکرد سیستم خود استفاده می کنند. این روش حتی برای کاربران جدید نیز مفید است. aaPanel دانش ضعیف مدیران وب سایت را جبران می کند زیرا تیم تحقیق و توسعه موسس BaoTa نرم افزاری را برای کاربران عادی و افرادی که اطلاعات زیادی در مورد مدیریت وب سایت ندارند ارائه می دهد. aaPanel یک کنترل پنل میزبانی رایگان با بسیاری از ویژگی های مورد نیاز شما است. پس با این مقاله همراه باشید تا با معرفی کنترل پنل هاست aaPanel آشنا شوید. نصب و استفاده از این ابزار اصلا سخت نیست، کافیست پلن VPS خود را انتخاب کرده و به خواندن ادامه دهید تا مراحل مورد نیاز برای مدیریت هاست خود را انجام دهید.

 

کنترل پنل aaPanel

aaPanel یک کنترل پنل میزبانی رایگان و متن باز است. تا لحظه نگارش این مقاله، آخرین نسخه رسمی 6.8.26 است. احتمالاً با دو کنترل پنل معروف Cpanel و DirectAdmin آشنا هستید، سپس با بسیاری از ویژگی های مشابه aaPanel و چند ویژگی دیگر آشنا خواهید شد. اگر در حال آماده سازی سرور مجازی لینوکس خود هستید، مطالعه این مقاله باید برای شما در اولویت باشد. این کنترل پنل قدرتمند می تواند وب سرور را از طریق رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر وب مدیریت کند. نه فقط یک ادعا، بلکه می توانید آن را با یک کلیک روی تمام توزیع های لینوکس مانند Debian، Ubuntu، Fedora، Deepin و CentOS نصب کنید و در زمان توسعه پروژه خود صرفه جویی کنید.

مدیر فایل

ویژگی های aaPanel

طبیعتا اگر بتوانید به مدیریت سایت، پایگاه داده، FTP به همراه نمایش گرافیکی مصرف منابع سرور شامل نمایش گرافیکی مصرف CPU و RAM در یک محیط دسترسی داشته باشید بسیار جذاب خواهد بود و تمامی این عناصر را در aaPanel خواهید داشت. شما می توانید هر اسکریپت و CMS را فقط با یک جادوگر ساده نصب کنید و نیازی به SSH ندارید، می توانید از محیط ترمینال استفاده کنید.

aaPanle از Developer Control API استفاده می کند و محیط های وب قابل استقرار را ارائه می دهد و پشتیبانی می کند:

1- پشتیبانی از وب سرورهای Nginx و Apache (توجه داشته باشید که برای نصب کنترل پنل aaPanel باید سرور شما خام باشد و فقط وب سرور روی آن نصب باشد.)

2- پشتیبانی از MySQL، MariaDB و MongoDB

3- PHP

4- Redis و Memcached

5- Openlitspeed

6- مدیر فایل

7- کرونجوب

8- CSF – فایروال، iptables

9- نظارت بر مصرف منابع سرور

نظارت بر

 

توصیه می شود از یک VPS با منابع کافی و مناسب برای نصب سریع کنترل پنل استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است کمی طول بکشد. اگر به دنبال یک Litespeed رایگان هستید، aaPanle ایده خوبی برای مدیریت هاست خود است زیرا یک پنل زیبا و کارآمد برای Open Litespeed ایجاد کرده است. بنابراین لازم نیست در پیکربندی Open Litespeed متخصص باشید. aaPanel از شما می خواهد که ترمینال و ssh خود را فراموش کنید و همه چیزهایی را که برای استقرار و مدیریت هاست خود نیاز دارید تنها با یک کلیک دریافت کنید.

 

نصب aaPanel بر روی سیستم عامل های CentOS، Debian یا Ubuntu

به عنوان کاربر root یا sudo وارد سرور شوید و دستور زیر را برای دانلود اسکریپت نصب کنترل پنل سیستم عامل CentOS اجرا کنید:

wget -O install.sh http://www.aapanel.com/script/install_6.0_en.sh

برای نصب بر روی سیستم عامل های دبیان یا اوبونتو، دستور زیر را اجرا کنید:

wget -O install.sh http://www.aapanel.com/script/install-ubuntu_6.0_en.sh

پس از دانلود اسکریپت نصب، اسکریپت نصب را با دستور زیر اجرا کنید و منتظر بمانید تا مراحل نصب کامل شود:

bash install.sh

پس از اتمام نصب، طبق تصویر زیر به پورت 8888 دسترسی مدیریت داده می شود.

aapanel را نصب کنید

پست کنترل پنل رایگان aaPanel اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.