منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یک سرور Minecraft بهینه را روی سرور ویندوز تنظیم کنید

یک سرور Minecraft بهینه را روی سرور ویندوز تنظیم کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک سرور Minecraft بهینه را روی سرور ویندوز تنظیم کنید

PaperMC یک سرور Minecraft مبتنی بر Spice با بهبود عملکرد بیشتر است. همچنین از پلاگین های Spigot مانند dynmap پشتیبانی می کند!

مرحله 1. PaperMC را دانلود کنید

برای بازدید از صفحه دانلود PaperMC اینجا را کلیک کنید. برای شروع دانلود، روی آخرین نسخه (که در تصویر زیر با رنگ قرمز مشخص شده است) کلیک کنید.

ماین کرافت

مرحله 2. run.bat را برای PaperMC تنظیم کنید

فایل paper-VERSION.jar دانلود شده را به پوشه سرور minecraft خود منتقل کنید (اگر آن را ندارید، فقط یک پوشه جدید به نام minecraft-server ایجاد کنید که به راحتی می توانید آن را پیدا کنید). سپس نام فایل .jar که اخیراً دانلود شده است را به paper-server.jar تغییر دهید. این اجازه می دهد تا فایل دسته ای ما به درستی کار کند.

ماین کرافت

برای ویندوز یک فایل به نام run.bat ایجاد کنید و محتویات آن را تنظیم کنید

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar paper-server.jar nogui

اگر مطمئن نیستید که چگونه یک فایل دسته ای (bat.) ایجاد کنید، به ایجاد فایل دسته ای (bat.) در ویندوز مراجعه کنید.

برای Unix (Linux یا MacOS)، یک فایل جدید به نام run.sh ایجاد کنید و محتویات آن را تنظیم کنید

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar paper-server.jar nogui

مرحله 3. run.bat (یا run.sh برای یونیکس) را اجرا کنید

اکنون روی فایل run.bat ایجاد شده دوبار کلیک کنید تا سرور PaperMC راه اندازی شود. اگر این اولین باری است که برنامه را اجرا می کنید، پوشه باید تعداد انگشت شماری فایل جدید داشته باشد.

ماین کرافت

مرحله 4. Eula را بگیرید

قبل از اینکه بتوانید یک سرور Minecraft راه اندازی کنید، ابتدا باید Eula را بپذیرید. این کار را می توان با ویرایش سند eula.txt و تنظیم eula = false به eula = true و ذخیره فایل انجام داد.

ماین کرافت

ماین کرافت

ماین کرافت

مرحله 5. run.bat (یا run.sh برای یونیکس) را دوباره اجرا کنید

با پذیرش eula، اکنون باید بتوانید سرور را مجددا راه اندازی کنید و آن را به درستی راه اندازی و اجرا کنید. اگر هشدار امنیتی ویندوز از شما خواسته شد، روی مجوز کلیک کنید.

ماین کرافت

سرور شما باید در حالی که خط فرمان باز است در حال اجرا باشد. در این مرحله باید سعی کنید با استفاده از 127.0.0.1:25565 در Minecraft به سرور متصل شوید.

مرحله 6. سرور را با Playit.gg ایجاد کنید

اکنون که سرور شما راه‌اندازی شده است، بیایید آن را عمومی کنیم تا دوستانتان بتوانند متصل شوند. می توانید با دنبال کردن راهنمای اینجا شروع کنید.

Dynmap را به Minecraft اضافه کنید

Dynmap به سرور Minecraft شما نیاز دارد که Bukkit، Spigot یا PaperMC را اجرا کند. سروری که سرور رسمی Minecraft را اجرا می کند کار نخواهد کرد.

این راهنمای نصب Dynmap در PaperMC است، اما تنظیمات آن برای Bukkit و Spigot باید یکسان باشد. اگر راه‌اندازی سرور PaperMC ندارید، به این راهنما مراجعه کنید: یک سرور PaperMC Minecraft راه‌اندازی کنید.

مرحله 1. Dynmap را دانلود کنید

برای دانلود آخرین نسخه Dynmap با کلیک بر روی دکمه دانلود در کنار نسخه اینجا کلیک کنید.

مرحله 2. نصب

فایل Dynmap را که اخیراً دانلود شده است بکشید و آن را در پوشه plug-in در پوشه Minecraft Server خود رها کنید (پوشه ای که در آن paper-server.jar و run.bat قرار دارند اگر می خواهید PaperMC Minecraft Server را راه اندازی کنید).

مرحله 3. سرور Minecraft خود را راه اندازی کنید

اگر در حال حاضر از سرور Minecraft خود استفاده می کنید، باید آن را متوقف کنید. با افزودن یک فایل dynmap .jar به پوشه پلاگین خود، باید بتوانید با اجرای run.bat (یا هر روشی که استفاده می کنید) از سرور خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مرحله 4. بررسی کنید که آیا Dynmap کار می کند یا خیر

در حالی که سرور شما در حال اجرا است، باید بتوانید از http: // localhost: 8123 دیدن کنید تا دنیای خود را با dynmap ببینید. اگر این صفحه بارگیری نشد، چند دقیقه به آن فرصت دهید، زیرا ممکن است مدتی طول بکشد تا سرور Minecraft شما شروع به کار کند.

انتشارات راه اندازی یک سرور بهینه ماین کرافت روی سرور ویندوز اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، هاست ایرانی.