منو سایت

+10 از بهترین سرورهای Syslog (قسمت 1)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
+10 از بهترین سرورهای Syslog (قسمت 1)

 

+10 از بهترین سرورهای Syslog (قسمت 1)

پروتکل syslog (سیستم گزارش دهی) برای نظارت بر دستگاه های شبکه و ارسال پیام های گزارش به سرور گزارش گزارش یا سرور نظارت استفاده می شود.سرور syslog و پروتکل syslog با هم کار می کنند تا تسهیل گزارش را ردیابی و مدیریت کنند.

 

سرور Syslog چیست؟

سرور Syslog پیام های syslog را از همه دستگاه ها در یک مکان جمع آوری می کند، خواه یک سرور فلزی خالی، یک ماشین مجازی یا یک سرویس نرم افزاری باشد. سرور syslog معمولاً از یک گیرنده syslog تشکیل شده است که داده های ورودی و یک پایگاه داده ذخیره سازی را دریافت و تفسیر می کند.

 

دیاگ سیستم لاگ

 

سرور پیام های جمع آوری شده از تمامی دستگاه ها و سیستم عامل ها را با توجه به فیلتر مورد نظر ما نمایش می دهد. سرور syslog معمولا می تواند گزارش ها را برای مدت طولانی ذخیره کند. سرورهای syslog پیشرفته اعلان‌ها و پاسخ‌های خودکار را به مشکلات شناسایی شده ارائه می‌کنند – به عنوان مثال، اجرای اسکریپت، فیلتر کردن و ارسال پیام‌ها، ایجاد و گزارش‌دهی گزارش‌ها و غیره. با تمام مزایا و ویژگی هایی که سرور syslog در اختیار ما قرار می دهد، پس از تجزیه و تحلیل داده های سرور به راحتی می توان عملکرد و سلامت دستگاه را بهینه کرد.

 

برنامه سرور Syslog

هدف اصلی سرور syslog جمع‌آوری گزارش‌ها از دستگاه‌های شبکه متصل و ذخیره آن‌ها در یک مکان متمرکز برای اهداف نظارت است. سرور از گزارش های ثابت پشتیبانی می کند و به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی بی نظمی های عملکرد را شناسایی کنند.از سرور syslog برای بهبود نظارت و مدیریت شبکه با بررسی مشخصات و پارامترهای شبکه استفاده کنید. با تنظیم هشدارهای خودکار برای تغییرات در گزارش های داده دستگاه، اقدامات را به طور خودکار انجام دهید. برخی از سرورهای syslog دارای نشانگر شدت پیام هستند.

مزایای استفاده از سرور syslog و ثبت داده ها عبارتند از:

  • تعداد سیگنال ها را کاهش دهید
  • کاهش زمان خرابی سرور
  • وقفه های تجاری کمتر
  • عیب یابی پیشگیرانه

در نهایت، سرورهای syslog می‌توانند گزارش‌های رویداد را برای مدت طولانی ذخیره کنند و امکان دسترسی به رویدادهای تاریخی را فراهم کنند. سرورهای مختلف syslog به طور دوره‌ای گزارش‌ها و فایل‌های جدیدی ایجاد می‌کنند، بنابراین داده‌ها را سازمان‌دهی می‌کنند.

 

سرورهای Syslog برای لینوکس و ویندوز

این بخش محبوب ترین و پر ویژگی ترین سرورها را برای سیستم های لاگ لینوکس و ویندوز فهرست می کند. برای مقایسه پلتفرم های پشتیبانی شده و در دسترس بودن خدمات رایگان، می توانید از جدول زیر استفاده کنید:

سیستم syslog

سرورهای رایگان Syslog

1. سرور کیوی Syslog

کیوی

سرور Kiwi Syslog رمزگذاری شده و توسط SolarWinds طراحی شده است.این یک ابزار نظارتی جامع است که رویدادها و پیام‌های syslog را در یونیکس، لینوکس و ویندوز جمع‌آوری می‌کند و گزارش‌هایی را به صورت متن ساده یا HTML تولید می‌کند. این رابط کاربری گرافیکی کیوی به شما این امکان را می دهد که به راحتی و کارآمد فایل های لاگ را در یک مکان مدیریت کنید. این ابزار می تواند ترافیک شبکه را در نمای گرافیکی ایجاد کند و به صورت اختیاری ایمیل های خلاصه روزانه را ارسال کند. نسخه رایگان پیام‌های گزارش را از حداکثر پنج دستگاه جمع‌آوری می‌کند و گزینه تنظیم هشدار برای رویدادهای مختلف از جمله ترافیک سنگین را دارد. تلاش برای ورود به سیستم، خرابی سخت افزار و موارد دیگر را ارائه می دهد. پایگاه داده نسخه رایگان مجهز به قابلیت های آزمایشی کامل به مدت 14 روز است. نسخه کامل 329 دلار قیمت دارد و اتوماسیونی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد اقداماتی را که به طور خودکار توسط رویدادهای خاص و یک رابط کنترل از راه دور مبتنی بر وب انجام می شوند پیکربندی کنید.

 

2. سرور PRTG Syslog

PRTG

سرور Syslog PRTG بخشی از برنامه PRTG Network Monitor است و برای حداکثر 100 سنسور کاملا رایگان است. نسخه آزمایشی رایگان به کاربران اجازه می دهد تا به مدت 30 روز از سنسورهای بیشتری استفاده کنند، اما بعداً به نسخه رایگان بازخواهد گشت. سنسور گیرنده Syslog نیازی به نصب نرم افزار نظارت و تحلیل ترافیک شبکه اضافی ندارد. PRTG می تواند تا 10000 پیام syslog در ثانیه را از دستگاه های شبکه و محیط های ویندوز دریافت و پردازش کند. این عدد به کل قدرت پردازش، ذخیره سازی و پیکربندی سیستم بستگی دارد. PRTG یک رابط وب بصری برای مشاهده، تجزیه و تحلیل و فیلتر کردن پیام ها در گزارش سیستم بر اساس نوع، شدت و غیره فراهم می کند. همچنین برای اطمینان از نمایش مناسب پیام ها، دسته بندی و فیلتر کردن بیشتر پیام ها را فراهم می کند. سرور با ارسال پیام های خطا، هشدارها یا تعداد زیادی پیام، اتوماسیون را فراهم می کند.

 

3. Syslog Watcher

مشاهده کننده

SNMPSoft Syslog Watcher یک سرور syslog ویژه سازگار با دستگاه ها و نرم افزارهای مختلف است که از ارسال syslog پشتیبانی می کند.این ابزار رویدادهای گزارش سیستم را از سرورهای یونیکس، ویندوز یا لینوکس جمع آوری می کند. نسخه رایگان به شما امکان می دهد پیام های گزارش سیستم را از پنج منبع جمع آوری کنید، در حالی که نسخه حرفه ای از تعداد نامحدودی از منابع پشتیبانی می کند. بسته به پیکربندی، Syslog Watcher می تواند تا 5000 پیام را در syslog در ثانیه پردازش کند. Syslog Watcher می تواند پیام ها را از طریق UDP و TCP جمع آوری کند و از شبکه های IPv4 و IPv6 پشتیبانی می کند. این ابزار همچنین اتوماسیون را با ارسال اعلان های ایمیل از خطاها، رویدادها یا پیام های خاص فعال می کند. فیلتر کردن، ذخیره سازی و سفارشی کردن پیام ها به فیلترها، سطوح شدت پیام و قوانین تعریف شده توسط کاربر بستگی دارد. Syslog Watcher همچنین ارسال پیام به پایگاه داده را به صورت دستی یا خودکار ارائه می دهد.

 

4. شخص

رفیق

The Dude یک برنامه مدیریت شبکه است که توسط MicroTik با یک سرور داخلی رایگان Syslog توسعه یافته است. در حالی که سرور syslog پیام‌های syslog را از دستگاه‌های شما می‌نویسد، مدیریت شبکه مشترک را ارائه می‌کند. دوست از ضبط از راه دور از طریق RouterOS پشتیبانی می کند. این با سیستم های مبتنی بر ویندوز سازگار است، در حالی که در لینوکس یا macOS روی Wine / Darwine اجرا می شود. سرور با اجازه دادن به کاربران برای ایجاد هشدار برای رویدادهای ثبت سیستم خاص یا پیام ها و فیلترها، پشتیبانی را خودکار می کند. این شامل یک ویژگی برای شناسایی خودکار، نقشه برداری خودکار دستگاه های همسایه در شبکه است که ساخت شبکه را آسان تر می کند.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد این لیست در مقالات بعدی با ما همراه باشید.

انتشار +10 از بهترین سرورهای Syslog (قسمت اول) برای اولین بار در Server.ir پدیدار شد | نگرش جهانی، هاست ایرانی.