10 ترفند بهینه برای جستجو در گوگل

10 ترفند بهینه برای جستجو در گوگل

 

در مقاله قبلی به ما به درخواستی از API کنسول جستجوی گوگل اشاره کردیم. بطور کلی همه ما می دانیم که گوگل تاج دنیای موتورهای جستجو است. گوگل اکنون چیزی بیش از یک موتور جستجو است و با گوگل همه می توانند هر چیزی را پیدا کنند، به معنای واقعی کلمه هر چیزی را پیدا کنند. با این حال، با برخی از ترفندهای پیشرفته جستجوی گوگل، می توانید نتایج دقیق را سریعتر و بدون زحمت پیدا کنید.

گوگل در حال حاضر راه حل ها و پیوندهایی برای تقریباً هر پرس و جو در سراسر جهان دارد. با این حال، برخی از افراد نمی توانند پاسخ کامل را دریافت کنند، در حالی که برخی دیگر همان اطلاعات را در چند ثانیه استخراج می کنند. و ما معتقدیم که آنها حرفه ای هستند و بنابراین نتایج سریع و دقیقی دریافت می کنند. در عوض، آنها می دانند چگونه در گوگل جستجو کنند – آنها کارمندان بهتری در گوگل هستند. آنها می دانند چگونه از ترفندهای جستجوی پنهان گوگل برای به دست آوردن اطلاعات دقیق استفاده کنند.

1. جستجو بر اساس تصویر

ما معمولاً با کلمات کلیدی جستجو می کنیم، اما ممکن است مواقعی به حجم یا نسخه دیگری از تصویری که در یک وب سایت یا سیستم محلی پیدا می کنید نیاز داشته باشید. جستجوی تصویر گوگل بهترین ابزار برای استفاده است.

2. از ابزارهای جستجوی گوگل استفاده کنید

برای محدود کردن نتایج جستجو از گزینه Google Search Tools استفاده کنید. با استفاده از این ابزار، می‌توانید نتایج دسته‌های جستجوی مختلف را بر اساس زمان، نوع، اندازه، رنگ، حقوق استفاده و موارد دیگر مرتب کنید.

3. به دنبال عبارت مناسب باشید

می توانید از علامت نقل قول (“) در اطراف عبارت برای جستجوی عبارت دقیق با همان کلمات به همان ترتیب استفاده کنید. این ترفند جستجو زمانی مفید است که می خواهید استفاده از یک نقل قول خاص را در وب سایت های مختلف پیدا کنید.

4. کلمه گم شده را در کلمه جستجو پیدا کنید

از ستاره استفاده کنید

به عنوان یک عبارت ناشناخته جستجو کنید تا نتایج مربوط به این عبارت را بیابید. این ترفند به شما کمک می کند تا انواع مختلف یک عبارت خاص را پیدا کنید.

به عنوان مثال: * می تواند با شما باشد – انواع مختلف عبارات را جستجو کنید. به جای ستاره، جستجوی گوگل کلمات مختلف استفاده شده در نتایج را به شما نشان می دهد.

5. جستجو در اپراتورها

از یک علامت مثبت (+) و یک خط تیره (-) با کلمات جستجو برای اضافه کردن یا حذف یک کلمه کلیدی خاص از نتایج جستجو استفاده کنید.

به عنوان مثال، یک تلفن Android + تمام نتایجی که این دو کلمه کلیدی دارند را نشان می دهد. اما گوشی های اندرویدی نتایجی را نشان می دهند که شامل این دو کلمه کلیدی نمی شود.

6. از AND / OR در جستجوی گوگل استفاده کنید

استفاده از و/یا در یک عبارت جستجو برای فیلتر کردن نتایج جستجوی یک یا چند مورد که به آن پیوند دارند.

به عنوان مثال: ویندوز 7 و ویندوز 10 – همه نتایج را نشان می دهد که در آن کلمات کلیدی ویندوز 7 و ویندوز 10 ترکیب شده اند.

به عنوان مثال: Windows 7 یا Windows 10 – همه نتایج را با کلمه کلیدی Windows 7 یا Windows 10 نشان می دهد.

7. تبدیل ارز و اندازه گیری

از جستجوی Google به عنوان مبدل تبدیل یا تبدیل ارز استفاده کنید. فقط “in” یا “to” را به کلمه جستجو اضافه کنید.
مثال: 10 USD به INR
مثال: 10 دلار به INR
مثال: 22.45 سانتی متر بر متر

مثال: 5 لیتر در میلی لیتر

8. وب سایت ها را جستجو کنید

فرض کنید به موضوعی علاقه مند هستید که توسط یک وب سایت خاص پوشش داده شده است، بنابراین می خواهید سایر مقالات مرتبط را در این وب سایت بخوانید. نکته این است که می توانید یا به این وب سایت بروید و موضوعی را جستجو کنید یا می توانید یک جستجوی متمرکز وب سایت در گوگل انجام دهید. جستجو کردن : تمام نتایج مربوط به این کلمه کلیدی را در یک وب سایت خاص نشان می دهد.

مثال: server.ir: Zbix چیست؟

9. ترفند جستجوی گوگل allin

از ترفند جستجوی allin برای فیلتر کردن عنوان صفحه وب و جستجوهای URL استفاده کنید.
عنوان: – برای جستجوی یک کلمه کلیدی خاص در عنوان صفحات مختلف وب.
allintitle: – برای یافتن عبارات جستجوی متعدد در عنوان صفحه.

آلینورل: – برای یافتن عبارات جستجوی متعدد در URL های صفحه.

10. از گزینه جستجوی پیشرفته استفاده کنید

برای محدود کردن بیشتر نتایج جستجو، می‌توانید از گزینه جستجوی پیشرفته در تنظیمات Google استفاده کنید. برای دریافت گزینه‌ها، «تنظیمات >> جستجوی پیشرفته» را لمس کنید. در تنظیمات قبلی می توانید ده ها گزینه برای فیلتر کردن جستجوی خود پیدا کنید. اما این تنظیم با نتایج کمی همراه خواهد بود، گاهی اوقات هیچ.

 

انتشار 10 ترفند جستجوی بهینه در گوگل برای اولین بار در Server.ir پدیدار شد | نگرش جهانی، هاست ایرانی.