منو سایت

10 پلاگین بهینه سازی تصویر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
10 پلاگین بهینه سازی تصویر

 

تصاویر و عکس های موجود در سایت به عنوان درگاهی برای ورود کاربران به سایت شما قابل مشاهده است. ترکیب متن، تصویر و ویدئو بیشترین تاثیر را روی مخاطب دارد و رتبه سایت شما را بسیار افزایش می دهد. به همین دلیل، باید از چندین افزونه از جمله یک افزونه برای بهینه سازی تصاویر و افزایش کیفیت سایت خود استفاده کنید. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد این افزونه ها داشته باشید، سایت شما موفق تر خواهد بود. در زیر سعی خواهیم کرد 10 افزونه برتر بهینه سازی تصویر را معرفی کنیم.

افزونه ShortPixel Image Optimizer

افزونه ShortPixel Image Optimizer یکی از 10 افزونه برتر بهینه سازی تصویر است و با ویژگی های داخلی خود به یک افزونه محبوب در بین وب مسترها و متخصصان سئو تبدیل شده است. این افزونه فشرده سازی تصویر را در سطوح مختلف انجام می دهد و هرگز کیفیت تصویر را کاهش نمی دهد. همانطور که می دانید استفاده از این افزونه بهینه سازی تصویر به منظور دسترسی کاربران به تصاویر باکیفیت انجام می شود و از طرفی کاهش کیفیت باعث نارضایتی کاربران نمی شود.

افزونه بهینه سازی تصویر

این افزونه از چندین فرمت بهینه سازی تصویر از جمله WebP، PNG، JPG، GIF، AVID و PDF پشتیبانی می کند و آن را به یک افزونه کاربردی تبدیل می کند. کسانی که می خواهند از این افزونه استفاده کنند باید بدانند که افزونه ShortPixel Image Optimizer در دو نسخه پولی و رایگان ارائه می شود و مدیران وب سایت ها می توانند طبق شرایط خود از یکی از نسخه ها استفاده کنند.

افزونه Smush Image

افزونه Smush Image یکی از افزونه هایی است که این روزها طرفداران زیادی دارد. این افزونه بهینه سازی تصاویر می تواند تصاویر را تا اندازه 1 مگابایت بهینه سازی کند (اما باید بدانید که در صورت خرید نسخه پولی این افزونه، این قابلیت به 5 مگابایت افزایش می یابد). بر اساس اطلاعات منتشر شده، مشخص شده است که افزونه Smush Image به بیش از 1 میلیون نصب در Login رسیده است و این نشان از کارایی بالای آن دارد. بهتر است بدانید که حتی پس از نصب این افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس و وجود تصاویر در سایت شما، همگی به راحتی توسط این افزونه بهینه می شوند.

یکی دیگر از مزایای این افزونه برای بهینه سازی تصاویر، تنظیم حداکثر و حداقل اندازه تصاویر است. برای نصب این افزونه نیازی به استفاده از API ندارید و به راحتی می توانید سایت خود را ارتقا دهید. پس از نصب آن در وردپرس، می توانید به تب تنظیمات بروید و سپس رسانه را انتخاب کنید. این باعث می شود تمام تصاویر بهینه شوند و در نتیجه می توانید یک سایت مرتبط و سئو پسند داشته باشید.

افزونه Optimus

این افزونه Optimus یک افزونه بهینه سازی تصویر است که به طور خودکار تصاویر را بهینه می کند و به متخصصان سئو کمک می کند تا سایت را در هند تبلیغ کنند. استفاده از این افزونه به ویژه برای کسانی که نگران عرض سایت خود هستند و می خواهند با کاهش حجم تصاویر سرعت سایت را افزایش دهند توصیه می شود. بهتر است بدانید که این افزونه بهینه سازی تصویر در سه نسخه منتشر شده است:

 • Optimus (این نسخه رایگان است و می تواند حجم تصاویر را تا 100 کیلوبایت کاهش دهد)
 • Optimus HQ (این افزونه برای وب سایت های شخصی یا پروژه های کوچک مناسب است)
 • Optimus HQ PRO (این افزونه برای برنامه های حرفه ای مناسب است)

افزونه Optimus توانایی حذف IPTC را در صورت نیاز یا بهینه سازی تصاویر به صورت جمعی دارد. یکی از اصلی ترین مواردی که این افزونه را در لیست 10 افزونه برتر بهینه سازی قرار داده است، عدم کدگذاری مورد نیاز برای استفاده از آن است. از دیگر ویژگی های این افزونه می توان به کاهش حجم تصاویر در بارگذاری و تبدیل فرمت به WebPa اشاره کرد.

افزونه بهینه ساز تصویر EWWW

وقتی از افزونه بهینه سازی تصویر صحبت می کنیم، باید به افزونه EWWW Image Optimizer اشاره کنیم. این افزونه می تواند تمامی تصاویر سایت را بهینه و کدگذاری کند. برخی از افزونه ها، از جمله افزونه Smush Image، محدودیت هایی در کاهش اندازه تصاویر دارند. اما باید بدانید که این افزونه هیچ محدودیتی در این زمینه ندارد و حتی اگر تصاویر بیش از 5 مگابایت آپلود شوند، این افزونه تصاویر را بهینه می کند. البته باید بدانید که برای اینکه بتوانید از تمامی امکانات این افزونه استفاده کنید باید نسخه پولی آن را خریداری کنید.

افزونه بهینه سازی تصویر

اگر هاست شما ضعیف است بهتر است این افزونه بهینه سازی تصویر را انتخاب نکنید. از آنجایی که این افزونه بهینه سازی تصویر را روی سرور انجام می دهد و بر خلاف بسیاری از افزونه ها که روی سرور خود بهینه سازی را انجام می دهند، این افزونه چنین قابلیتی را ندارد. EWWW Image Optimizer ویژگی های زیادی دارد و می تواند کدهای JS و CSS را بهینه کند. این افزونه اندازه تصاویر را مطابق با صفحه نمایش کاربر تغییر می دهد و قابلیت تغییر اندازه تصاویر (تغییر اندازه) را دارد. شما می توانید از این افزونه برای بهبود کیفیت تصاویر در سایت خود استفاده کنید.

افزونه فشرده سازی تصویر JPEG و PNG

افزونه فشرده سازی تصویر JPEG و PNG نوعی افزونه بهینه سازی تصویر است که بسیاری از وب مسترها آن را با نام Small Compresed Images می شناسند. این افزونه نسخه رایگان دارد و می توانید از امکانات آن استفاده کنید. البته باید بدانید که نسخه رایگان آن امکان بهینه سازی بیش از تعداد مشخصی تصویر در یک ماه را به شما نمی دهد و برای رفع این مشکل باید نسخه پولی آن را خریداری کنید.

یکی از ویژگی های خاص این افزونه حذف رنگ های غیر ضروری در تصاویر و در نتیجه کاهش حجم است (البته باید بدانید که این کار باعث کاهش کیفیت تصاویر می شود). همچنین این افزونه به صورت خودکار تصاویر آپلود شده را بهینه می کند. افزونه فشرده سازی تصویر JPEG و PNG قابلیت تنظیم اندازه تصویر را دارد و می تواند داده ها و اطلاعات تصویر را ذخیره کند. شما می توانید از این افزونه در چندین سایت همراه با API استفاده کنید. افزونه Compress هیچ محدودیتی برای کاهش حجم تصاویر ندارد.

افزونه جنون

افزونه Imsanity یکی دیگر از انواع افزونه های بهینه سازی تصویر است. این افزونه می تواند اندازه تصاویر را تغییر داده و در نتیجه حجم تصاویر را کاهش دهد. عملیات بهینه سازی این افزونه چندان گسترده نیست. برای بهینه سازی تصاویر می توانید از تابع تغییر اندازه استفاده کنید. همچنین این افزونه قابلیت اصلاح تصاویر را به صورت جمعی دارد و می تواند تصاویر را به شکل دلخواه بهینه کند. سایر ویژگی های افزونه Imsanity به شرح زیر است:

 • این افزونه می تواند به طور خودکار اندازه تصاویر را تغییر دهد.
 • این افزونه می تواند اندازه تصاویر را به صورت انبوه تغییر دهد.
 • این افزونه می تواند فایل BMP را به jpg تبدیل کند.
 • این افزونه قابلیت تبدیل فایل های png به jpg را دارد.

همه این موارد باعث شد این افزونه به یک افزونه مناسب برای مدیران سایت تبدیل شود.

افزونه تصور کن

اگر از افزونه Rocket استفاده می کنید، افزونه Imagify یک افزونه بهینه سازی تصویر است و می تواند به شما در انجام بهینه سازی تصاویر با کارایی بالا کمک کند. این افزونه سازگاری بسیار بالایی با Rocket دارد که باعث می شود خوب باشد و مدیران سایت با مشکلات و چالش های مختلف مواجه نشوند. یکی از ویژگی های خاص افزونه Imagify امکان تبدیل تصاویر به WebPa می باشد. بر اساس آمار منتشر شده مشخص شد که این افزونه بیش از 300000 نصب فعال داشته و در نتیجه به یک افزونه بسیار خاص تبدیل شده است. این افزونه از سه حالت مختلف برای بهینه سازی تصویر خوب استفاده می کند:

 • حالت طبیعی: یکی از حالت های این افزونه بهینه سازی تصویر حالت عادی است که بدون افت کیفیت تصویر را بهینه می کند.
 • حالت خشونت آمیز: روش دیگری که برای فشرده سازی تصاویر استفاده می شود این روش است و معمولا در شرایطی که افراد نیاز به بهینه سازی بیشتر تصاویر خود دارند توصیه می شود. اما باید بدانید زمانی که از این حالت استفاده می کنید، کیفیت پایین می آید و این مشکل می تواند برای سایت شما چالش برانگیز باشد.
 • حالت فوق العاده: حالت دیگر این افزونه حالت فوق العاده است که برای بهینه سازی تصاویر استفاده می شود و قدرت بالایی در بهینه سازی دارد. البته باید بدانید که این روش کیفیت را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

این افزونه در دو مدل پولی و رایگان عرضه می شود. اگر می خواهید از مدل پولی آن استفاده کنید، باید بدانید که محدودیت حجمی وجود دارد و مجاز به بهینه سازی تنها 25 مگابایت در یک ماه هستید. اما اگر می خواهید از امکانات ویژه این نرم افزار بهره مند شوید، بهتر است نسخه پولی آن را خریداری کنید.

افزونه بهینه ساز تصویر reSmush.it

افزونه reSmush.it Image Optimizer نوع دیگری از افزونه های بهینه سازی تصویر است. تنظیمات این افزونه بسیار ساده است و به راحتی می توانید آنها را بهینه کنید. بر اساس آمار منتشر شده مشخص شد که این سرویس در بیش از 400000 سایت استفاده می شود و این نشان دهنده قابلیت های ویژه این افزونه است.

افزونه بهینه سازی تصویر

یکی از مهمترین مواردی که افزونه reSmush.it Image Optimizer را به پلاگین بسیار محبوبی در بین مدیران وب سایت ها تبدیل کرده است این است که بهینه سازی تصویر را با اعداد از 2 تا 100 مشخص می کند، در واقع هر چه این عدد به 100 نزدیکتر باشد کیفیت تصویر بیشتر می شود. بالا است. اما خود افزونه معمولا کیفیت تصویر را 92 در نظر می گیرد و به صورت پیش فرض روی آن عدد قرار می دهد. همچنین یکی از ویژگی های دیگر این افزونه قابلیت بهینه سازی جمعی است. ویژگی های افزونه reSmush.it Image Optimizer در یک نگاه به شرح زیر است:

 • این افزونه برای بهینه سازی تصویر، نسخه اصلی تصاویر را با یک کلیک بازیابی می کند.
 • استفاده از این افزونه بسیار آسان است.
 • این افزونه قابلیت ذخیره اطلاعات EXIF ​​را دارد.

افزونه WP Retina 2x

افزونه WP Retina 2x یکی دیگر از انواع افزونه های بهینه سازی تصویر است که می تواند با سیستم کاربر تنظیم شود و تصاویر را به خوبی نمایش دهد. استفاده از این افزونه می تواند سرعت سایت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. همچنین افزونه WP Retina 2x دارای عملکرد لود تنبلی است که با فعال سازی آن می توانید سرعت سایت را افزایش دهید (این گزینه فقط در نسخه پولی فعال است). این افزونه در وردپرس با نام Perfect Images + Retina ظاهر می شود و دارای دو نسخه پولی و رایگان می باشد. اگرچه نسخه رایگان دارای ویژگی های بسیاری است، اما در صورت استفاده از نسخه پولی، می توانید قابلیت های این افزونه را تا حد زیادی افزایش دهید و تصاویر را به صورت حرفه ای بهینه کنید. از دیگر ویژگی های این افزونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این افزونه اندازه تصاویر را با توجه به قصد کاربر تغییر می دهد.
 • سرعت این افزونه بسیار بالاست.
 • این افزونه قابلیت جایگزینی یک تصویر با تصویر دیگر را دارد.

افزونه بهینه ساز تصویر Kraken.io

افزونه Kraken.io Image Optimizer یکی دیگر از انواع افزونه های بهینه سازی تصویر است که دارای ویژگی های زیادی است. با این افزونه می توانید با یک کلیک اندازه تصویر خود را تغییر داده و بهینه کنید. همچنین این افزونه می تواند تصاویری با حجم 10 مگابایت را بهینه کند و همین امر باعث افزایش کارایی آن نسبت به سایر افزونه ها شده است.

آیا می توان از این افزونه ها در وردپرس استفاده کرد؟

تمامی افزونه هایی که در این مقاله برای بهینه سازی تصویر معرفی شدند قابل استفاده در وردپرس هستند و شما مدیران سایت می توانید از آنها برای افزایش سرعت سایت استفاده کنید (اگر می خواهید دانش خود را در مورد وردپرس افزایش دهید می توانید مقاله وردپرس چیست را مطالعه کنید. ؟ خواندن).

آخرین کلمه

تاکنون سعی کرده ایم پلاگین های مختلف بهینه سازی تصویر را معرفی کنیم. همانطور که متوجه شدید هر یک از افزونه ها دارای ویژگی های زیادی هستند و می توانند از طریق بهینه سازی تصاویر به افزایش سرعت سایت و رضایت کاربران کمک کنند.

پست 10 افزونه بهینه سازی تصویر اولین بار در Server.ir | نگرش جهانی، هاست ایرانی.