منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 4 سرویس ابری که توسط رهبران بازار استفاده می شود

4 سرویس ابری که توسط رهبران بازار استفاده می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
4 سرویس ابری که توسط رهبران بازار استفاده می شود

با رشد روزافزون فناوری های ابری مانند بلاک چین، لبه و راه حل های توسعه (کد کم/بدون کد)، بسیاری از سازمان ها تصمیم گرفته اند استراتژی های خود را بر اساس استفاده بهینه از فناوری های ابری طراحی کنند. در نتیجه می توانند برای کسب و کار و مشتریان خود ارزش ایجاد کنند.

صرفه جویی در هزینه و مدیریت بحران نقش مهمی در کار از راه دور بازی می کند، بنابراین جای تعجب نیست که هزینه های جهانی برای خدمات ابری تا سال 2025 به 1.3 تریلیون دلار با نرخ رشد سالانه حدود 16.9٪ برسد.

با این حال، بسیاری از شرکت ها هنوز مهاجرت و مدیریت ابر را یک چالش دلهره آور می دانند و در مورد اینکه از کجا شروع کنند و چه چیزی را تغییر دهند سردرگم هستند. علاوه بر این، نشان دادن پتانسیل ROI برای موفقیت ضروری است.

مدیرانی که در مورد امکان‌سنجی فناوری‌های ابری مطمئن نیستند یا قصد مهاجرت به ابر را دارند، باید مطمئن باشند که استراتژی مدیریت ابر خود را با دقت اجرا کنند. برای رسیدن به این هدف باید بتوانند به 4 گرایش اصلی در حوزه فناوری ابری توجه کنند.

خدمات مالی ابری (FinOps)

بسیاری از شرکت‌های بزرگ میلیون‌ها دلار را صرف خدمات ابری می‌کنند، اما احساس می‌کنند که هیچ بازدهی ندارند.
اگرچه مدیریت مالی ابری (FinOps) یک تخصص نسبتاً جدید است، اما بر مدیریت جنبه های مالی تمرکز دارد و با استفاده از ابزارهای مختلف، منجر به مدیریت بهتر هزینه و در مجموع افزایش کارایی خدمات ابری می شود. در حال حاضر، وضعیت FinOps به سرعت در حال تغییر است و بسیاری از سازمان ها این رویکرد مهم را برای به دست آوردن دید و کنترل بهتر بر هزینه های ابری خود در نظر می گیرند.

با پذیرش رو به رشد خدمات ابری و نیاز کسب و کارها به مدیریت هزینه ها، این روند ادامه دارد. FinOps به سازمان‌ها کمک می‌کند تا هزینه‌های بیهوده را شناسایی و حذف کنند، میزان بودجه مورد نیاز را پیش‌بینی کنند و از ابر برای افزایش بازگشت سرمایه استفاده کنند.
حکمرانی برای FinOps ضروری است. زیرا به کسب و کارها اجازه می دهد تا سرمایه گذاری های ابری خود را در راستای اهداف استراتژیک هماهنگ کنند و ریسک های مالی مرتبط با خدمات ابری را بهتر مدیریت کنند. با توجه به اینکه بسیاری از سازمان ها میلیون ها دلار برای خدمات ابری هزینه می کنند، واضح است که تلاش ها برای درک و کنترل هزینه ها باید افزایش یابد.

تحولات مرکز داده مهاجرت مرکز داده بزرگ

هنگام انتقال به ابر، بسیاری از سازمان ها با تصمیمات پیچیده در مورد مراکز داده موجود روبرو می شوند. از آنجایی که رهبران با جدیت بیشتری به هزینه‌های استفاده از فناوری ابری و ایجاد زیرساخت‌های موجود خود نگاه می‌کنند، تحولات مرکز داده در حال تبدیل شدن به هزینه‌ای یکباره برای سازمان‌ها است که می‌تواند برای همیشه مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین تصمیم گیرندگان اغلب نمی دانند که آیا مراکز داده موجود خود را گسترش دهند یا به طور کامل به ابر مهاجرت کنند.

شرکت‌های بزرگ از این موضوع آگاه هستند و بسیاری اقداماتی را برای تشویق سازمان‌ها انجام داده‌اند تا حجم بیشتری از کار خود را به پلتفرم‌ها منتقل کنند. در واقع، نیاز به تبدیل مراکز داده از طریق فضای ابری مسئول مدیریت عواملی مانند تمایل به افزایش سرعت و مقیاس پذیری بیشتر، مدیریت هزینه و توانایی استفاده از فناوری های مدرن مبتنی بر ابر (مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشین) است. .

انتقال مراکز داده به ابرهای عمومی مهم است زیرا به سازمان ها اجازه می دهد در عملیات IT خود چابک تر و کارآمدتر باشند. همچنین هزینه ها را کاهش دهید و امنیت خود را افزایش دهید. با مهاجرت به پلتفرم‌های ابری عمومی، سازمان‌ها می‌توانند از خدمات بدون کد/کد کم استفاده کنند، نیاز خود به سرمایه‌گذاری‌های بزرگ اولیه را کاهش دهند و از زیرساخت‌های پیچیده مراکز داده خود خلاص شوند.

به طور خلاصه، رهبران باید توجه بیشتری به مدیریت مالی ابر، حاکمیت ابری، تحول مرکز داده و مهاجرت ابری داشته باشند. در دنیای دیجیتال امروزی، این موارد نقش بسیار مهمی در موفقیت سازمان ها دارند.

امنیت ابری

در برابر ریسک سایبری، شرکت‌ها اکنون در حال بررسی امنیت در تمام پروژه‌های ابری خود از ابتدا هستند. با توجه به تغییرات مداوم در داده های ابر عمومی، ارائه دهندگان خدمات ابری بزرگ در حال بهبود امنیت برای رفع نیازهای مشتریان خود هستند.
با افزایش تهدیدات سایبری و حجم داده های ابری، امنیت به یک اولویت برای شرکت ها در سراسر صنایع تبدیل شده است. ضروری است که رهبران اطمینان حاصل کنند که راه حل های امنیتی معتبر برای محافظت از داده های حساس پیاده سازی شده است.

برای حفظ امنیت داده‌های شرکت، شرکت‌ها باید رویکردهایی مانند کنترل دسترسی، احراز هویت چندعاملی، رمزگذاری و تقسیم‌بندی شبکه را اجرا کنند. آنها همچنین باید برنامه ای برای پاسخگویی به هرگونه نقض امنیتی داشته باشند.

امنیت داده‌های ابری عمومی برای حفظ اعتماد مشتری و تضمین موفقیت کسب‌وکارهای وابسته به ابر حیاتی است.

مهندسان DevOps

با استفاده روزافزون از معماری‌ها و فناوری‌های ابری، توسعه‌دهندگان ابری و مهندسی پلتفرم به سرعت در حال توسعه هستند. ارائه دهندگان عمده خدمات ابری طیف وسیعی از ابزارها و خدمات را برای پشتیبانی از DevOps و مهندسی پلت فرم ارائه می دهند که مهمترین آنها ابزارهای یکپارچه سازی مداوم (CI) و توسعه مستمر (CD)، اتوماسیون و زیرساخت به عنوان کد هستند. این ابزارها به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا فرآیندهای توسعه نرم‌افزار خود را سریع‌تر و کارآمدتر کنند و در عین حال قابلیت اطمینان و مقیاس‌پذیری برنامه‌های خود را افزایش دهند.

با افزایش پیچیدگی استقرار برنامه های ابری، اهمیت DevOps و مهندسی پلتفرم نیز افزایش می یابد. با به کارگیری بهترین شیوه ها در این زمینه ها، سازمان ها می توانند ریسک های مرتبط با مسائل را کاهش دهند، پاسخگویی خود را به تغییرات بازار بهبود بخشند و در نهایت با ارائه ارزش سریع و کارآمد به مشتریان، به موفقیت بیشتری در کسب و کار دست یابند.

راه‌حل‌های ابری منجر به تغییر عمده در نحوه مدیریت شرکت‌ها در فناوری اطلاعات می‌شوند. با وجود استراتژی‌های مناسب، ابر می‌تواند فرصتی برای موفقیت آینده باشد، نه مانعی.

رهبران نباید در این سفر تنها باشند. استفاده از مشارکت های استراتژیک و تجربه همکاران یا دیگرانی که مهاجرت ابری را تجربه کرده اند می تواند به حل سریع مشکلات و جلوگیری از اشتباهات احتمالی در فرآیند مهاجرت ابری کمک کند.