5 روش برتر پشتیبان گیری از داده ها که باید درباره آنها بدانید

5 روش برتر پشتیبان گیری از داده ها که باید درباره آنها بدانید

16 ژانویه 2022 توسط تانیا آکینو

با پیشرفت فناوری، تهدیدها نیز افزایش می‌یابند. فیشینگ، باج افزار و سایر بدافزارها حملات سایبری می تواند در عملیات شما تداخل داشته باشد و منجر به ضررهای مالی و داده های ویرانگر شود.

سایر خطرات برای داده های شما ممکن است مشکوک نباشند. کاربران می توانند اشتباهات ساده ای مرتکب شوند که می تواند منجر به از دست دادن اطلاعات شود. طوفان ها، سیل ها و آتش سوزی ها همچنین می توانند منبع تغذیه را مختل کنند، مانع از دسترسی کارکنان شما به مرکز داده و در نهایت آسیب رساندن به داده های شرکت شما شوند.

در حالی که یک وی پی اس آنلاین می تواند از شرکت شما در برابر حملات آنلاین محافظت کند، کسب و کارها هنوز باید راه هایی برای زنده ماندن از آسیب داده ها در اثر بلایای طبیعی، رویدادهای پیش بینی نشده یا شرایط اضطراری بیابند. به همین دلیل است که پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات ضروری است.

پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات

داده های کسب و کار شامل داده های کاربردی، داده های محصول، فایل های مشتری، سوابق کارمندان و تامین کنندگان و تحقیقات رقابتی است. همه آنها برای کار روزانه تجارت در همه جا ضروری هستند.

آرشیو داده ها به معنای تهیه کپی از اطلاعات اولیه است. بازیابی اطلاعات از این کپی ها برای بازیابی اطلاعات پس از آسیب یا از دست دادن استفاده می کند.

می توانید از رسانه های مختلف برای ایجاد آرشیو جزئی یا کامل استفاده کنید. اینها عبارتند از سی دی، هارد دیسک، کارتریج نوار مغناطیسی و درایوهای حالت جامد یا فلش.

یکی از محبوب ترین مقاصد آرشیوی امروزی آرشیو ابری است. مزیت استفاده از این نوع پشتیبان گیری این است که می توانید اطلاعات خود را از راه دور ذخیره کنید و از طریق مرورگر وب یا برنامه اشتراک فایل به آنها دسترسی داشته باشید.

بهترین روش ها برای آرشیو داده ها

روش های مختلفی برای ذخیره ایمن داده های شما وجود دارد. در اینجا برخی از بهترین شیوه هایی وجود دارد که ممکن است بخواهید انجام دهید:

از قانون پشتیبان 3-2-1 پیروی کنید

کارشناسان فناوری اطلاعات مردم را تشویق می‌کنند که قانون پشتیبان‌گیری 3-2-1 را برای چندین دهه دنبال کنند. این شامل ذخیره سه نسخه جداگانه از داده های شما، استفاده از دو نوع مختلف ذخیره سازی و ذخیره حداقل یک نسخه خارج از سایت است. ایده این است که اطمینان حاصل کنید که همیشه یک نسخه پشتیبان در صورتی که سخت افزار معیوب، فعالیت مخرب یا یک فاجعه طبیعی اطلاعات شما را از بین ببرد، داشته باشید.

اعمال بایگانی ابری

بایگانی‌های ابری و آنلاین در طول سال‌ها رایج‌تر شده‌اند. قانون 3-2-1 برای تطبیق با این راه حل های آرشیو داده ها در حال تکامل است. اگرچه کارشناسان هنوز ذخیره سازی پشتیبان گیری از داده های محلی را تشویق می کنند، اما پیشنهاد می کنند دو کپی از داده ها تهیه و در دو ابر جدا از هم جغرافیایی ذخیره شوند. با این حال، یافتن استراتژی بایگانی که به بهترین وجه با نیازها و بودجه شما مطابقت دارد، مهم است.

گزینه ها را با دقت در نظر بگیرید

هنگام انتخاب یک راه حل پشتیبان و بازیابی، باید زمان بازیابی، مقیاس پذیری، سیستم امنیتی، قابلیت استفاده، کیفیت پشتیبانی فروشنده و قابلیت اطمینان فروشنده را در نظر بگیرید. ارائه‌دهنده ایده‌آل قابل اعتماد است و سیستمی امن و با کاربری آسان با مقیاس‌پذیری ساده و زمان بازیابی سریع ارائه می‌دهد.

برنامه B را تهیه کنید

طرح پشتیبان باید مشخص کند که از چه اطلاعاتی باید نسخه پشتیبان تهیه کنید و هر چند وقت یکبار کپی کنید. یاد بگیرید که بین داده های موقتی ناچیز و داده های تجاری مهم که ممکن است نیاز به پشتیبان گیری چند بار در روز داشته باشید، تمایز قائل شوید.

طرح خود را آزمایش کنید

برنامه خود را به صورت دوره ای آزمایش کنید. این تضمین می کند که هیچ داده ای در طول فرآیند پشتیبان گیری از بین نرود یا آسیب ببیند. می توانید از یک هدف نقطه بازیابی (RPO) و یک هدف زمان بازیابی (RTO) به عنوان شاخص های کلیدی استفاده کنید. RPO زمان خرابی قابل قبول برای شما است، در حالی که RTO زمان هدف شما برای بازیابی از دست دادن داده است.

نتیجه

در دنیای پیشرفته امروزی، داده ها جزء کلیدی موفقیت هستند. در حالی که VPS آنلاین می‌تواند از شرکت‌ها در برابر حملات مخرب آنلاین محافظت کند، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات آن‌ها همچنان حیاتی است.

پشتیبان‌گیری و بازیابی داده‌ها می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند در صورت از دست دادن داده‌ها به دلیل خطای انسانی یا ماشینی، قطع برق یا بلایای طبیعی، به سرعت بازیابی شوند. علاوه بر این، این دو فرآیند می‌توانند کسب‌وکارها را از ویرانی مالی و فناوری نجات دهند، که می‌تواند داده‌هایی را در مورد ضرر و زیان به همراه داشته باشد.

IO Zoom یک شرکت پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات است که راه حل های درجه یک بایگانی داده ها را ارائه می دهد VPS آنلاین در ایالات متحده. امروز به ما بپیوندید!