منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 مزیت استفاده از سرورهای تخصصی نسبت به سرورهای اشتراکی

5 مزیت استفاده از سرورهای تخصصی نسبت به سرورهای اشتراکی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 مزیت استفاده از سرورهای تخصصی نسبت به سرورهای اشتراکی

25 آوریل 2022 توسط تانیا آکینو

سرور

همه مردم با مفهوم سرور اختصاصی آشنا نیستند. به این ترتیب، وقتی به دنبال یکی هستند، می‌توانند طرحی مانند یک سرور اشتراکی را انتخاب کنند که کیفیت و عملکرد را به خطر می‌اندازد، حتی اگر فوق‌العاده ارزان باشد. به زودی ناامیدی دنبال می شود، زیرا آنها می بینند که برنامه سرور نمی تواند نیازهای آنها را برآورده کند، که آنها را از برنامه های بهتر دور می کند.

با این حال، با خواندن این مطلب، می دانید که چیزی به نام سرور اختصاصی وجود دارد. اکنون ممکن است تعجب کنید که چه مزایایی برای خواهر و برادرهای مشترک خود ارائه می دهد. خوب، در اینجا مزایای انتخاب سرورهای ویژه وجود دارد:

1. عملکرد بهتر

سرورهای اختصاصی برای برآوردن نیازهای خاص یک یا چند مشتری طراحی شده اند. این به این معنی است که در زمانی که شما در حال اجرا هستید هیچ کلاینت دیگری روی سرور وجود ندارد و این بر عملکرد تأثیر می گذارد. یک مزیت بزرگ این است که وب سایت یا برنامه شما مانند یک سرور اشتراکی تحت تأثیر هجوم ناگهانی کاربران یا ترافیک سنگین قرار نمی گیرد.

2. بدون اضافه بار سرور

از آنجایی که هیچ کلاینت دیگری روی سرور وجود ندارد، تحت تأثیر افزایش بارگذاری قرار نمی گیرد. این بدان معناست که به دلیل هجوم ناگهانی بازدیدکنندگان، احتمال خرابی سرور وجود ندارد.

این برخلاف سرورهای اشتراکی است که منابع سرور قبلاً توسط دیگران در همان طرح استفاده می شود. این را به هجوم بازدیدکنندگان اضافه کنید، و کاهش عملکرد سرور مشترک می تواند به طور جدی در تجربه وب سایت بازدیدکنندگان شما اختلال ایجاد کند.

3. انعطاف پذیری

مزیت اصلی سرور اختصاصی انعطاف پذیری آن است. اساسا، شما می توانید هر کاری که می خواهید با سرور انجام دهید زیرا هیچ کس دیگری همزمان از آن استفاده نمی کند. اگر می خواهید چیزی مانند سیستم عامل یا وب سرور را تغییر دهید، می توانید بدون درخواست از میزبان وب این کار را انجام دهید.

با این حال، با یک برنامه مشترک، فضای زیادی برای حرکت وجود ندارد. شما در حال حاضر محدود به منابع کوچکی هستید که به شما داده می شود، بنابراین اگر می خواهید چیزی را گسترش دهید یا تغییر دهید، ممکن است لازم باشد برنامه های خود را کاملاً تغییر دهید.

4. آزادی

همچنین در مورد سخت افزار مورد استفاده برای سرور آزادی وجود دارد. علاوه بر کنترل سیستم عامل، می توانید سخت افزار سرور شامل CPU، RAM و حافظه را نیز انتخاب کنید.

شما نمی توانید هیچ یک از این کارها را روی یک سرور مشترک انجام دهید. شما با آن گیر کرده اید، و این ایده خوبی نیست، به خصوص اگر قصد رشد دارید.

5. کنترل کامل

یکی دیگر از مزایای سرور اختصاصی کنترل کامل آن است. شما آزاد هستید که اجزای مورد نظر خود را نصب کنید و آنها را به روشی که می خواهید پیکربندی کنید. این به این دلیل است که شما تنها کسی هستید که از سرور استفاده می کنید.

با استفاده از یک سرور اشتراکی، نمی توانید کار زیادی برای پیکربندی مجدد یا تطبیق سرور با نیازهای خود انجام دهید. این به این دلیل است که افراد دیگر نیز از سرور استفاده می کنند، بنابراین سرور به گونه ای تنظیم و تعمیر شده است که نیازهای همه را برآورده کند، نه به طور خاص شما.

نتیجه

وقتی صحبت از صنعت میزبانی وب می شود، تفاوت آشکاری بین سرورهای اشتراکی و اختصاصی وجود دارد. هر دو نوع مزایای خاص خود را دارند، بنابراین نمی توانید افرادی را که در نهایت طرح پایین تری را انتخاب می کنند سرزنش کنید. با این حال، دانستن مزایای ارائه شده توسط سرور اختصاصی مهم است. هرچه بیشتر در مورد آن بدانید، شانس شما برای انتخاب طرح بهتر بیشتر است!

IO Zoom راه حل های میزبانی جهانی را با آپتایم عالی و پشتیبانی 24/7 ارائه می دهد. اگر به دنبال یک میزبانی وب یک حرفه ای که سرورهای تخصصی مدیریت شده را ارائه می دهد، همین امروز با ما تماس بگیرید!