منو سایت

5 ویژگی جدید که باید در نظر داشته باشید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 ویژگی جدید که باید در نظر داشته باشید

از زمان راه اندازی وردپرس 5.9 در چند ماه پیش، که پیشرفت های بسیار مورد نیاز را در تجربه ویرایش به ارمغان آورده است. وردپرس با یکپارچه سازی ویرایش کامل سایت ها، بلوک ها، تم های سبک و موارد دیگر، همه چیز را یک قدم جلوتر می برد.

وردپرس پرده را کنار زد و اخیراً آخرین نسخه را معرفی کرد. نام کد “آرتورووردپرس 6.0 بیش از 1000 پیشرفت ها و پیشرفت های کوچک و بزرگ نسبت به نسخه قبلی خود.

ممکن است تنها با نگاه کردن به تعداد زیادی ارتقاء و ارتقاء و تعداد نسخه ها، تصور کنید که این یک بازسازی کامل است، اما این فقط یک به روز رسانی تدریجی است.

طبق وردپرس، “صاحبان وب‌سایت‌ها و مدیران باید به‌روزرسانی کنند تا از پیشرفت‌های بسیاری در پایداری، عملکرد و قابلیت استفاده امروزی بهره‌مند شوند. سازندگان محتوای وردپرس از طیف وسیعی از ویژگی های جدید با هدف بهبود تجربه نوشتن و طراحی لذت خواهند برد

وردپرس شما را می خواهد نصب آخرین نسخه در حال حاضر، تا صاحبان وب سایت بتوانند از ویژگی های جدید استفاده کنند. تمرکز اصلی وردپرس 6.0 بر بهبود تجربه نوشتن و طراحی برای کاربران وردپرس است.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های درخشان جدید وردپرس 6.0 روی میز هستید، به جای درستی آمده اید. در این مقاله با پنج ویژگی جدید وردپرس 6.0 آشنا خواهید شد و اینکه چگونه این ویژگی ها بر کسب و کار شما تأثیر می گذارد.

5 ویژگی جدید وردپرس 6.0 که باید دنبال کنید

در اینجا پنج ویژگی جدید وردپرس 6.0 وجود دارد که نمی توانید از آنها چشم پوشی کنید.

1. مدل هایی برای ایجاد صفحات

قبل از معرفی مدل های ایجاد صفحه، هرکسی که می خواست یک وب سایت وردپرس ایجاد کند باید از ابتدا شروع می کرد. آنها از یک صفحه طرح بندی خالی شروع کردند و از آنجا به بالا رفتند. با تشکر از الگوهای ایجاد صفحات، می‌توانید برای شروع، مدل‌های طراحی را از طرح‌بندی‌های مختلف انتخاب کنید. این می تواند زمان مورد نیاز برای ایجاد و ساخت یک وب سایت وردپرس کامل را کاهش دهد یک وبلاگ وردپرس ایجاد کنید بسیار راحت تر

متأسفانه وردپرس با این طرح‌بندی‌های پیش‌فرض در دسترس نیست. توسعه دهندگان تم باید این ویژگی ها را در قالب های خود ادغام کنند تا بتوانند کار کنند. به جای استفاده از قالب ها برای ایجاد یک طرح جدید، می توانید از آنها برای تغییر طرح نیز استفاده کنید. این بدان معنی است که شما می توانید طرح بندی محتوای خود را بدون به خطر انداختن محتوای آن تنظیم کنید.

2. تغییرات را پشته و سفارش دهید

توسعه دهندگان وردپرس همیشه رویای ایجاد کانتینرهای پویا و انعطاف پذیری را داشته اند که به طور خودکار با شرایط سازگار شوند. وردپرس 6.0 این رویا را با گزینه های پشته و خط خود به واقعیت تبدیل می کند. اکنون می‌توانید با چیدمان بلوک‌ها در ستون‌ها و ردیف‌ها، یک ظرف انعطاف‌پذیر و پویا ایجاد کنید.

این به این معنی است که وقتی وب‌سایت را در دستگاه تلفن همراه مرور می‌کنید، ظرف می‌تواند کوچک شود و وقتی آن را در دستگاهی با صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، مانند رایانه لوحی یا لپ‌تاپ مشاهده می‌کنید، بزرگ شود. برای نشان دادن این موضوع، وردپرس a ویدئو.

3. قفل بلوکی

هنگام کار با بلوک ها، خطر انتقال تصادفی بلوک به مکان اشتباه یا حذف کامل آن به اشتباه وجود دارد. قبل از آن هیچ راهی برای جلوگیری از آن وجود نداشت. خوشبختانه، وردپرس 6.0 دارای یک ویژگی قفل بلوک مفید برای جلوگیری از چنین حوادثی است. اگرچه نمی توانید تغییرات ایجاد شده در محتویات یک بلوک را قفل کنید، اما مطمئناً این کار می تواند خطر حذف و جابجایی تصادفی یک بلوک را به حداقل برساند.

این دقیقا همان چیزی است که اندرو وایلدر از NerdPress گفت: “همچنین از دیدن ویژگی قفل بلوک جدید خوشحالم – در حال حاضر به شما اجازه قفل کردن تغییرات در محتوای یک بلوک را نمی دهد، اما ممکن است مانع از جابجایی یا حذف تصادفی یک بلوک شود.

4. انتخاب های متعدد

اگر با کمک ویرایشگرها یک وب سایت وردپرسی ایجاد می کنید، می توانید از بلوک ها استفاده کنید. این بلوک ها به عنوان بلوک های ساختمانی اساسی برای وب سایت شما عمل می کنند. به این بلوک‌ها به‌عنوان محفظه‌هایی در نظر بگیرید که می‌توانید عناصری از وب‌سایت مانند متن، ویدیو، تصاویر و موارد دیگر را در آن وارد کنید. با کمک محبت آمیز ویژگی Multiple Choice در WordPress 6.0، کاربران اکنون می توانند محتوا را از چندین بلوک بدون حتی انتخاب آن بلوک ها انتخاب کنند.

اینو ببین توییت برای دیدن این ویژگی در عمل. وردپرس نیز a ویدئو نحوه عملکرد تابع انتخاب چندگانه را نشان می دهد. اگر محتوایی را در وب سایت وردپرس مبتنی بر بلاک خود ارسال کرده اید، ممکن است با این تست آشنا باشید. این ویژگی این مشکل را حل کرده و مدیریت محتوا را آسان می کند.

5. تنوع سبک

پیش از این، زمانی که یک پوسته وردپرس خریداری می کردید، نمی توانستید طرح آن پوسته را تغییر دهید. این توانایی تغییر ظاهر و احساس وب سایت شما را محدود می کند. به لطف ویژگی تغییر سبک وردپرس 6.0، اکنون می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. توسعه دهندگان تم اکنون می توانند با اجازه دادن به کاربران برای ایجاد تغییرات در وب سایت خود بدون نیاز به کدهای HTML و CSS، آنها را فعال کنند.

بیایید بگوییم که رنگ و فونت تمی را که به تازگی خریداری کرده اید دوست ندارید. می‌توانید از ویژگی نوع سایت برای تغییر آن استفاده کنید، حتی بدون ایجاد تغییر در کد HTML و CSS. این می تواند در زمان زیادی صرفه جویی کند، زیرا نیازی به تغییر یا نوشتن کد CSS برای هر تغییر طراحی که در موضوع خود ایجاد می کنید ندارید.

برخی از تغییرات بلافاصله اعمال می شوند تا شما بلافاصله متوجه آنها شوید، مانند بهبود عملکرد وب سایت. سایر ویژگی‌ها، مانند مدل‌های ایجاد صفحه، ممکن است بیشتر طول بکشد، بنابراین ممکن است مجبور باشید برای آزمایش آنها صبر کنید.

کدام ویژگی وردپرس 6.0 را بیشتر دوست دارید و چرا؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.