منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 6 هدف تاب آوری سایبری که باید تعیین کنید و به آنها برسید

6 هدف تاب آوری سایبری که باید تعیین کنید و به آنها برسید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
6 هدف تاب آوری سایبری که باید تعیین کنید و به آنها برسید

مقایسه سال 2021 با سال 2020 نشان می دهد که یک موضوع عظیم است 50% افزایش تعداد حملات سایبری بیشتر این حملات مانند بستنی روی کیک، شبکه های شرکتی را هدف قرار می دهند و هزینه کلی مدیریت یک حمله امنیت سایبری را افزایش می دهند. 10، همانطور که از قیمت گزارش نقض داده در سال 2021 مشاهده می شود.

با تبدیل شدن کار ترکیبی به هنجار، این منجر به تغییر پارادایم در چشم انداز امنیت سایبری خواهد شد. تیم‌های فناوری اطلاعات در تلاش هستند تا در دستگاه‌های کار راه دور به همان روشی که در تنظیمات اداری سنتی انجام می‌دهند، دیده شوند. این می تواند حتی آسیب پذیری های امنیتی بیشتری ایجاد کند که هکرها از آنها سوء استفاده می کنند. در نتیجه، می‌توان انتظار داشت که حملات امنیت سایبری حتی در سال 2022 افزایش یابد.

حملات فیشینگ نیز در سه ماهه سوم سال 2021 به اوج خود رسید و منجر به اختلالات جدی در سیستم های شرکتی شد. با افزایش محبوبیت دسترسی از راه دور، افزایش تعداد باج افزارها نباید تعجب آور باشد. حملات زنجیره تامین مانند خط لوله استعماری و حملات Solarwinds موجی از شوک را به صنعت امنیت سایبری وارد کرده است و ما می توانیم در سال 2022 شاهد تعداد بیشتری از آنها باشیم.

بنابراین چگونه می توانید از کسب و کار خود در برابر یک سری حملات امنیت سایبری محافظت کنید؟ پاسخ در بهبود انعطاف پذیری سایبری سازمان شما نهفته است. اگر علاقه مند به یادگیری اهدافی هستید که برای افزایش انعطاف پذیری امنیت سایبری سازمان خود باید تعیین کنید و به آن دست یابید، به جای درستی آمده اید.

در این مقاله، با شش هدف تاب آوری سایبری آشنا خواهید شد که نه تنها باید آنها را تعیین کنید، بلکه در سال جاری به آنها نیز دست پیدا کنید.

6 هدف امنیت سایبری که باید امسال به آنها برسید

1. اولویت بندی کارکنان

یکی از بزرگترین اشتباهات کسب و کار این است که آنها تنها بر روی دستیابی به جدیدترین و بهترین ابزارها برای امنیت سایبری تمرکز می کنند و در عین حال از کارمندان خود غافل می شوند. مهم نیست که محافظت از امنیت سایبری شما چقدر خوب باشد، اگر کارمندان شما با فضای سایبری آشنا نباشند، حتی بهترین ابزارها نیز نمی توانند شما را نجات دهند. شما باید با سازماندهی آموزش امنیت سایبری برای آنها، در افزایش آگاهی کارکنان سرمایه گذاری کنید.

هر چه کارکنان شما در فضای مجازی اطلاعات بیشتری داشته باشند، کمتر قربانی حملات مهندسی اجتماعی می شوند. علاوه بر این، کارمندان آگاه سایبری نیز ممکن است فعالیت های مشکوک و مخرب احتمالی را شناسایی کنند و قبل از اینکه خیلی دیر شود پرچم قرمز را بالا ببرند.

اولویت بندی کارکنان

آگاهی کارکنان در یک محیط کاری از راه دور که در آن کارمندان شما خارج از چهار دیوار به شدت محافظت شده اداره هستند، حتی مهمتر است. این بدان معنی است که آنها می توانند به یک هدف نرم برای مهاجمان تبدیل شوند، به خصوص زمانی که آنها به داده های حساس شرکت دسترسی از راه دور داشته باشند.

2. خروج از تجزیه و تحلیل شبکه

هنگامی که آگاهی از امنیت سایبری را در میان کارکنان خود ایجاد کردید، گام بعدی تقویت امنیت شبکه خواهد بود. این بدون تجزیه و تحلیل انتقادی از زیرساخت شبکه فعلی شما امکان پذیر نخواهد بود. نقاط ضعف و حفره های موجود در امنیت شبکه سازمان خود را شناسایی کنید و قبل از اینکه مجرمان سایبری بتوانند از آنها سوء استفاده کنند، برای پر کردن شکاف ها اقدام کنید.

استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی برای مدیریت ارتباطات راه دور یکی از راه‌های به حداقل رساندن خطر است. دوم، ممکن است بخواهید بخش بندی شبکه خود را در نظر بگیرید. از یک شبکه برای عملیات روزانه و دیگری برای تراکنش های حساس و دسترسی به اطلاعات حیاتی تجاری استفاده کنید. همچنین می توانید برای امنیت و حفظ حریم خصوصی بیشتر، معماری بدون اعتماد را در نظر بگیرید.

3. سیستم های شکستن

بله درست خواندید اگر سیستم امنیتی شما در حال حاضر به اندازه قبل موثر نیست، وقت آن است که آن را برای جایگزینی بهتر رها کنید. یک سیستم امنیتی با آسیب پذیری های امنیتی بیش از حد می تواند به جای اینکه برای شما کار کند، علیه شما کار کند. حملات Log4j بهترین مثال برای این موضوع است. بهترین راه برای غلبه بر این مشکلات، فعال بودن است.

به جای اینکه منتظر باشید تا مهاجمان سایبری به سیستم شما نفوذ کنند، یک هکر اخلاقی را برای انجام این کار استخدام کنید. این به شما ایده روشنی از اینکه واقعاً محافظت از امنیت سایبری شما چقدر خوب است، می دهد. علاوه بر این، می توانید ایده ای از مناطقی که در آن به بهبود نیاز است، به دست آورید.

4. از فریم های کم ارزش خودداری کنید

اگر اولین چیزی که با شنیدن کلمه انعطاف پذیری در برابر امنیت سایبری به ذهن خطور می کند ابزارها و چارچوب های امنیت سایبری است، شما تنها نیستید. بیشتر سازمان ها به همین ترتیب به پایداری امنیت سایبری فکر می کنند. چیزی که آنها از آن آگاه نیستند این است که هر چارچوب یا ابزار امنیت سایبری یکسان ایجاد نشده است. انتخاب چارچوب اشتباه یا ابزار امنیت سایبری در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

تجزیه و تحلیل داده ها در مورد امنیت فناوری اطلاعات

به همین دلیل مهم است که ابتدا نیازهای خود را ارزیابی کنید تا مشخص کنید کدام چارچوب امنیت سایبری به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. به عنوان مثال، اگر به جای فایروال پویا یا فایروال نسل بعدی، فایروال ایستا را انتخاب کنید، مهاجمان به راحتی می توانند سطح اولیه حفاظتی را که یک فایروال استاتیک ارائه می دهد دور بزنند و حتی در زمانی که دچار حمله امنیت سایبری شده اید، ناخواسته قربانی یک حمله امنیت سایبری خواهید شد. یک فایروال . . در همین حال، یک فایروال پیشرفته می تواند شما را در برابر طیف وسیعی از حملات محافظت کند و خطر نقض داده ها و حملات امنیت سایبری که به کسب و کار شما آسیب می زند را به شدت به حداقل برساند.

5. داستان انعطاف پذیری سایبری خود را کنترل کنید

از آنجایی که مهاجمان امنیت سایبری یک قدم جلوتر از تجارت باقی می مانند، زمان آن فرا رسیده است که کسب و کارها داستان جدیدی در مورد پایداری امنیت سایبری ایجاد کنند که می تواند از آخرین تهدیدات امنیت سایبری جلوگیری کند.

هدف شما این است که تهدیدها را قبل از اینکه بتوانند در شبکه‌های شما حرکت کنند و باعث هرج و مرج در سازمان شما شوند، از بین ببرید. از اتوماسیون برای خودکارسازی نظارت و شناسایی تهدیدها و به دست آوردن اطلاعات مفید در مورد تلاش های مهاجمان استفاده کنید. برای اینکه بدانید اگر سازمان شما به دلیل امنیت سایبری مورد حمله قرار گرفت، دقیقاً چگونه واکنش نشان دهید، یک برنامه واکنش به حادثه تهیه کنید.

6. وضعیت موجود را به چالش بکشید

وقتی صحبت از امنیت سایبری و انعطاف‌پذیری سایبری به میان می‌آید، همیشه باید آماده به چالش کشیدن وضعیت موجود و شکستن قوانین امنیت سایبری باشید. مسیرها، ابزارها و فناوری‌های جدید مانند راه‌حل‌های نقطه پایانی خودکار و ابزارهای پیچیده شکار تهدید را کاوش کنید.

چگونه انعطاف‌پذیری سایبری سازمان خود را بهبود می‌دهید؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.