7 تفاوت ایران و خارج از کشور با جدول مقایسه

7 تفاوت ایران و خارج از کشور با جدول مقایسه

تفاوت بین ایران و خارج از کشور مشابه چالش انتخاب بین کالاهای اصیل ایرانی و خارجی با کیفیت یکسان است. به خصوص اگر جنس خارجی قلب شما را به دست آورده باشد. اما متریال ایرانی هم با قیمت مناسبش به شما چشمک می زند. در انتخاب هاست مناسب برای وب سایت خود، پس از پشت سر گذاشتن چالش هایی مانند لینوکس یا ویندوز بودن هاست و ابری یا اختصاصی بودن هاست، یک قدم دیگر در پیش دارید و آن انتخاب بین هاست ایرانی یا خارجی است. در این مقاله وبلاگ پارس پک با بررسی 7 معیار مهم و اساسی به شما می گوییم که هاست ایرانی بهتر است یا هاست خارجی. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

1. تفاوت هاست ایرانی و خارجی در ظرفیت پهنای باند. ظرفیت میزبان ایرانی محدود است

ابتدا ظرفیت پهنای باند هاست ایرانی را با هاست خارجی مقایسه می کنیم. با چک کردن با انگشت شست خود می توانید قیمت اینترنت در ایران برای ترافیک پرمصرف را دریافت کنید، نسبت به سایر کشورهای پیشرفته گران تر است. این بدان معناست که اینترنت ایران برای استفاده عادی و شخصی می تواند ارزان تر از اینترنت کشورهای خارجی باشد. اما در مقایسه با هزینه های سازمانی و شرکتی، هزینه اینترنت در ایران گرانتر است.

در بهترین حالت، ایران می تواند 1 ترابایت ظرفیت پهنای باند ارائه دهد. در حالی که در کشورهای خارجی این مقدار چندین برابر است. در حالی که سرورهای خارجی ترافیک نامحدودی را ارائه می دهند، وب سایت های میزبان ایرانی هزینه ترافیک اضافی را پرداخت می کنند. در نتیجه با توجه به ظرفیت محدود هاست ایرانی، وضعیت پهنای باند در هاست خارجی بهتر است.

2. زمان پینگ یا زمان پاسخ سرور را مقایسه کنید. یکی از تفاوت های مهم ایرانی و خارجی است

زمان پینگ زمانی است که سرور به درخواست کاربر پاسخ می دهد. برای بررسی این مشکل، عموماً اعتقاد بر این است که از آنجایی که سرورهای هاست ایرانی در داخل کشور قرار دارند و فاصله سرور و کامپیوتر کاربر نسبت به سرور خارجی نزدیک‌تر است، هاست ایرانی برنده رقابت خواهد بود. با این حال، بهتر است از این موضوع خیلی خوشحال نباشیم. زیرا زیرساخت میزبانی که انتخاب می کنید اهمیت بیشتری دارد. اگر هاست با زیرساخت ضعیف انتخاب کنید، آپ تایم هاست ایرانی ضعیف تر از هاست خارجی است. در نتیجه ممکن است موهای شما یکی یکی به دلیل بارگذاری کند وب سایت سفید شود. بنابراین سرعت بارگذاری وب سایت به سرعت اتصالی که شرکت میزبان استفاده می کند نیز بستگی دارد.

به طور کلی، هنگام انتخاب هاست با آپتایم معقول، هر چه مرکز داده ای که از وب سایت پشتیبانی می کند به کاربر و مکان میزبان نزدیکتر باشد، وب سایت سریعتر بارگذاری می شود. در مجموع با مقایسه تفاوت هاست ایرانی و خارجی برای وب سایت ها با کاربران ایرانی، هاست های ایرانی با هاست قدرتمند آپتایم بهتری دارند.

3. تاب آوری ایران بهتر است یا خارج از کشور؟

با توجه به زیرساخت های قدرتمند شرکت های هاست ایرانی و خارجی، پایداری وب سایت را می توان یکی از تفاوت های هاست ایرانی و خارجی دانست. وقتی از پایداری هاست صحبت می کنیم، قطعی اینترنت که در ایران اتفاق می افتد شرط مهمی برای انتخاب هاست ایرانی یا خارجی خواهد بود. اگرچه نمی توان در مورد پایداری وب سایت ها با هاست ایرانی نظر قطعی داشت اما در صورت عدم دسترسی به اینترنت بین المللی شاهد پایداری و بارگذاری هاست ایرانی و ناپایداری هاست خارجی خواهیم بود. جدا از این بحث، پایداری هاست بستگی زیادی به خدمات و زیرساخت شرکت میزبانی وب سایت شما دارد.

هاست در ایران برای کدام شرکت ها مناسب است؟ مزایا و معایب بهترین های ایران چیست؟ در مقاله زیر بخوانید.

بهترین میزبانان ایران چه کسانی هستند؟

4. هاست سخت افزاری ایرانی یا خارجی; برگ برنده در دست خارجی های قدرتمند است

در بررسی تفاوت هاست در داخل و خارج از ایران از نظر سخت افزاری باید بگوییم که در هر کجای دنیا که باشید مطمئنا سیستمی با سخت افزار قدرتمند عملکرد بهتری خواهد داشت. نکته مهم دیگر این است که در سرور ایرانی حداکثر رم استفاده شده 128 گیگابایت است. در حالی که هاست خارجی حداکثر 512 گیگابایت رم ارائه می دهد.

به یاد داشته باشید که بحث تحریم مشکلاتی را برای هاست ایرانی ایجاد کرده است که از جمله آن می‌توان به کمبود قطعات باکیفیت یا گارانتی شرکت‌های سازنده اشاره کرد. زیرا هیچ یک از دیتاسنترهای ایرانی به تولیدکنندگان بزرگ قطعات سرور مانند اینتل دسترسی مستقیم یا غیرمستقیم ندارند. در صورت خرابی قطعات سرور ایرانی، دست ارائه دهندگان هاست به جایی بسته نیست. در نتیجه ترجیح می دهند از قطعات بسیار گران قیمت در تجهیزات سخت افزاری استفاده نکنند تا در صورت خرابی، هزینه زیادی برای آنها نداشته باشد. بنابراین هنگام بررسی تفاوت هاست ایرانی با هاست خارجی، کارت برنده به هاست خارجی با سخت افزار قدرتمند تعلق می گیرد.

اگر قصد انتخاب هاست ابری را دارید به یاد داشته باشید که هاست ابری ایران قیمت پایین تری دارد و برای وب سایت هایی که کاربران IP ایرانی دارند مناسب است. از طرفی هاست ابری خارجی قیمت گران تری دارد و برای وب سایت هایی که کاربرانی با IP خارجی دارند مناسب است. با توجه به نیاز روزافزون کاربران ایرانی به تغییر آدرس IP، ممکن است تعداد زیادی از کاربران شما با آدرس IP خارجی از وب سایت شما بازدید کنند.

5. تأیید قیمت. تفاوت اصلی آنها ایرانی و خارجی است

هنگام بررسی قیمت و هزینه هاست در ایران یا خارج از کشور دو هزینه سرمایه ای و مداوم داریم. هزینه سرمایه به معنای هزینه هایی است که در شروع عملیات باید پرداخت شود و هزینه های جاری مبلغی است که شرکت هاستینگ باید ماهانه بپردازد. شرکت های هاستینگ دو گزینه دارند: خرید سرور برای مرکز داده خود یا اجاره سرور از مرکز داده به صورت ماهانه.

اجاره سرور از خارج از کشور برای شرکت های هاستینگ در ایران مقرون به صرفه تر است. زیرا با هزینه ای که می پردازند سرور قدرتمندتری خواهند داشت با افزایش کیفیت سرور ارائه شده قیمت آن نیز برای کاربر افزایش می یابد. با این حال هزینه اضافی که برای خرید هاست خارجی می پردازید در دراز مدت به صرفه تر از هزینه اقتصادی هاست ایرانی خواهد بود.

به عنوان یک توصیه کلی برای مقایسه تفاوت هاست در داخل و خارج از ایران، پیشنهاد می کنیم اگر به تازگی شروع به کار کرده اید و قصد راه اندازی وب سایتی با کمترین قیمت را دارید، هاست ایرانی کسب و کار شما را راه اندازی خواهد کرد. با توسعه کسب و کار و افزایش بازدیدکنندگان وب سایت، می توانید با خرید هاست خارجی قدرتمند از پرداخت هزینه های اضافی هاست ایرانی صرفه جویی کنید.

هر آنچه که باید در مورد ویژگی ها و انواع هاستینگ از نظر مکان، کاربرد و سیستم عامل بدانید را در مقاله زیر بخوانید.

هاست چیست؟

6. در خصوص مسائل امنیتی و تحریمی بین ایران و خارج از کشور اختلافاتی وجود دارد

به گفته بسیاری از افراد، استفاده از هاست ایرانی هیچ خطری مانند در دسترس نبودن ناگهانی وب سایت به دلیل تحریم ها ندارد. به یاد داشته باشید که شرکت های هاستینگ معتبر همیشه از اطلاعات وب سایت کاربران خود نسخه پشتیبان تهیه می کنند و برای هر موردی نسخه های پشتیبان را روی چندین سرور نگهداری می کنند. بنابراین احتمال از دست دادن اطلاعات هاست خارجی یا ایرانی تقریبا غیرممکن است. مگر اینکه خودتان ریشه اطلاعات وب سایت را هک کنید.

پیشنهاد می کنیم اگر وب سایت دولتی دارید که از اطلاعات سیاسی یا اقتصادی ملی استفاده می کند، بهتر است از یک هاست در ایران استفاده کنید. با این وجود، هنگام بررسی تفاوت هاست ایرانی و خارجی از نظر مسائل امنیتی و تحریمی، نگهداری منظم و پشتیبان گیری از شرکت میزبان مهم است.

7. مقایسه وضعیت سئو در هاست ایرانی و خارجی

بهینه سازی سئو وب سایت به مسائل مختلفی بستگی دارد. یکی از این مسائل بررسی سرعت بارگذاری و تجربه کاربری وب سایت است. یک وب سایت با سرعت بارگذاری سریع موقعیت بهتری نسبت به وب سایتی با سرعت بارگذاری پایین یا وقفه متناوب دارد. بنابراین، از آنجایی که میزبانی ایران خطر تحریم و حذف اطلاعات را به همراه ندارد، دسترسی آسان‌تری برای کاربران ایرانی دارد. البته این دسترسی مشروط به ورود کاربران با آدرس IP ایرانی است. اگر کاربران آدرس IP را برای هر گونه دسترسی تغییر دهند، ممکن است به طور موقت در دسترس نباشد و تجربه کاربری نامناسبی برای بازدیدکنندگان وب سایت ایجاد کند. در نتیجه تفاوت هاست ایرانی و خارجی در سئو تنها زمانی است که یکی از این دو هاست از یک سرور قدرتمند و پرسرعت برای بارگذاری سریع صفحه استفاده کند.

میزبان ایرانی یا میزبان خارجی؛ کی بهتره؟

وقتی به تفاوت های ایران و خارج از کشور نگاه می کنیم، کدام یک را باید انتخاب کنیم؟

اجازه دهید با جمع بندی نکات ذکر شده در این قسمت به شما در تصمیم گیری نهایی کمک کنیم. در مقایسه جدول زیر به عواملی که بر هاست تاثیر می گذارند نگاه کرده ایم.

میزبان ایرانی یا میزبان خارجی میزبان ایران میزبان بیرون است
سرعت شارژ ثابت و عملکرد مداوم *
خطرات ناشی از تحریم ها را حذف کنید *
سخت افزار قدرتمند *
پهنای باند و ترافیک بیشتر *
سرعت پورت چشمگیر *
ارزان قیمت *
محدودیت های کپی رایت را بردارید *
امنیت اطلاعات * *
پایداری وب سایت در شرایط بحرانی اینترنت بین المللی *
پایداری وب سایت در شرایط قطع بین المللی اینترنت با استفاده از IP خارجی *

این تصور که برای استفاده از هاست ایرانی باید دامنه ir داشته باشید یک تصور اشتباه است. زیرا در هنگام انتخاب هاست در ایران یا خارج از کشور می توانید از هر دو دامنه ir و .com استفاده کنید.

نتیجه

تفاوت ایران و خارج از کشور مشابه انتخاب کالای ایرانی و خارجی است که دلالت بر کیفیت یکسان دارد. زمانی که هر دو نوع کالا دل شما را به دست آورده اند و نمی دانید کالای مقرون به صرفه و ارزان تر را انتخاب کنید یا آن را که ممکن است برای شما موثرتر باشد. در این مطلب از وبلاگ پارس پاک به تفاوت هاست ایرانی و خارجی از جنبه های مختلف پرداخته ایم.

هنگام تحقیق در مورد تفاوت هاست ایرانی و خارجی، اگر قصد دارید یک وب سایت قوی با عملکرد مستمر داشته باشید و در آینده بازدیدکنندگان زیادی داشته باشید، هاست خارجی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. هاست ایرانی تنها زمانی مفید است که قصد راه اندازی یک وب سایت دولتی، خبری، اقتصادی یا اجتماعی را دارید. در این صورت ممکن است با استفاده از یک مرکز داده خارجی، وب سایت به دلیل مشکلات مختلف متوقف شود.

همچنین هنگام کار با هاست خارجی، در صورت استفاده از نرم افزار نال در وب سایت، ممکن است وب سایت شما به دلیل قوانین کپی رایت آسیب ببیند. در ضمن برای وب سایت های کم بازدید و کاربران با IP ایرانی هاست ایرانی گزینه مناسبی خواهد بود.

تجربه شما در این زمینه چیست؟ به نظر شما میزبان ایران بهتر است یا خارج؟ شما می توانید نظرات و سوالات خود را از طریق نظرات با ما در میان بگذارید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر برای انتخاب هاست ایرانی یا خارجی می توانید از طریق مشاوره رایگان با کارشناسان پارس پک بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای مشاوره رایگان می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

1. ایران و خارج از کشور چه تفاوت هایی دارند؟

هاست خارجی دارای سخت افزار قدرتمند و سرعت پورت مناسب و ترافیک نامحدود است. هاست ایران نیز با قیمت پایین تر، عملکرد بدون وقفه و امنیت مناسب محدودیت کپی رایت ندارد.

2. میزبانی وب سایت ایرانی را انتخاب کنیم یا خارجی؟

اگر وب سایت دولتی با اطلاعات ملی مانند خبرگزاری ها یا سایت های دانشگاهی دارید، میزبانی در ایران را انتخاب کنید. شایان ذکر است برای وب سایت های با ترافیک و پهنای باند بالا یک هاست خارجی قدرتمند مناسب است.

3. قیمت هاست ایرانی ارزانتر است یا هاست خارجی؟

با توجه به امکانات و سخت افزار، قیمت هاست ایرانی نسبت به هاست خارجی ارزان تر است.