منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 7 مشکل بزرگی که در سال 2023 همچنان دامنگیر صنعت فناوری اطلاعات خواهد شد و نحوه غلبه بر آنها

7 مشکل بزرگی که در سال 2023 همچنان دامنگیر صنعت فناوری اطلاعات خواهد شد و نحوه غلبه بر آنها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 مشکل بزرگی که در سال 2023 همچنان دامنگیر صنعت فناوری اطلاعات خواهد شد و نحوه غلبه بر آنها

_____________________________________

7 مشکل بزرگ صنعت IT که در سال 2023 با آن مواجه خواهد شد

در اینجا هفت موضوعی که بر صنعت فناوری اطلاعات تأثیر منفی می‌گذارند و نحوه غلبه بر آن‌ها اشاره می‌کنیم.

یک تهدید در حال افزایش امنیت سایبری

حجم زیاد، مقیاس و پیچیدگی تهدیدات امنیت سایبری که مشاغل را هدف قرار می دهد، زندگی سازمان ها را دشوار می کند. اعداد قبلاً بالا بود کووید-۱۹ اما مطمئناً بعد از آن سر به فلک کشیده اند. با افزودن تنش های جهانی بین روسیه، اوکراین و سایر کشورها، می توانیم شاهد ادامه این روند تا سال 2023 باشیم.

شرکت‌ها باید با اولویت قرار دادن امنیت سایبری و داشتن یک استراتژی قوی امنیت سایبری و همچنین با استفاده از هوشمندی، برای کاهش خطر تهدیدات امنیت سایبری تلاش کنند. ابزارهای امنیت سایبریسیاست های سختگیرانه و معماری لایه ای امنیتی.

میانگین حملات هفتگی

علاوه بر این، القای آگاهی از امنیت سایبری در بین کارمندان به دنبال بهترین شیوه‌های امنیتی مانند استفاده احراز هویت چند عاملیداشتن یک طرح واکنش به حادثه و پشتیبان گیری منظم از داده های حیاتی کسب و کارتان، کمک زیادی به ایمن سازی دارایی های حیاتی کسب و کار شما خواهد کرد.

از آنجایی که عوامل تهدید از تکنیک‌های هوشمند برای جلوگیری از شناسایی استفاده می‌کنند، دیگر نمی‌توانید امنیت سایبری را نادیده بگیرید. فقط به این دلیل که شما یک سیستم امنیتی پیشرفته دارید به این معنی نیست که می توانید بنشینید و استراحت کنید. مجرمان سایبری به راحتی می توانند آسیب پذیری هایی را برای سوء استفاده و دور زدن حتی امن ترین سیستم ها پیدا کنند.

عدم استعداد

شکاف استعداد در حال رشد در صنعت فناوری اطلاعات و امنیت سایبری در حال تبدیل شدن به یک مشکل جدی است. با میلیون‌ها موقعیت خالی در امنیت سایبری و تعداد بسیار کمی از نامزدها که قادر به ایفای این نقش‌ها هستند، انتظار نداشته باشید که وضعیت در سال 2023 بهبود یابد. رقابت فزاینده برای استعدادها و “استعفای بزرگ” اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند.

به جای جستجوی استعدادهای جدید برای موقعیت های باز امنیت سایبری از بیرون، بهتر است اعضای فعلی تیم امنیت سایبری را برای ایفای نقش های جدید آماده و پرورش دهید. این را می توان با سازماندهی برنامه های آموزشی، تشویق کارکنان خود به شرکت در سمینارها و کارگاه ها یا شرکت در دوره ها به دست آورد. این نه تنها به آنها کمک می کند تا مهارت های خود را بهبود بخشند، بلکه به آنها کمک می کند تا از نردبان شغلی بالا بروند.

استخدام و نگهداری

نرخ گردش مالی بالا

موضوع دیگری که ارتباط تنگاتنگی با مشکل کمبود استعداد دارد، گردش مالی زیاد است. با وجود تیم های کم کار و پرکار، متخصصان فناوری اطلاعات و امنیت سایبری تمایل دارند شغل خود را بیشتر تغییر دهند یا زودتر از زمان مورد انتظار بازنشسته شوند. با تقاضا برای استعداد بالا و عرضه کم، انتظار داشته باشید که شرکت های بزرگ برای استخدام استعدادهای برتر دلار بالایی بپردازند. این به اعضای فعلی تیم امنیت سایبری شما دلیل دیگری برای تغییر می دهد.

بنابراین چگونه کسب و کارها می توانند با گردش مالی بالای کارکنان در امنیت سایبری مقابله کنند؟ با فراهم کردن محیطی قانع کننده و نردبان شرکتی برای بالا رفتن برای کارکنان. با دادن فرصت به آنها برای یادگیری و رشد به عنوان حرفه ای و اجازه دادن به آنها برای پیشرفت در حرفه خود. حجم کاری خود را به گونه ای متعادل کنید که هیچ کارمندی در معرض فرسودگی شغلی و استرس ناشی از کار قرار نگیرد.

هزینه بالون

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های CIOها، بهبود کارایی و بهره‌وری تیم خود بدون افزایش هزینه‌ها است. تورم و رکود باعث افزایش هزینه ها می شود و در عین حال شرکت ها را مجبور می کند بودجه IT خود را کاهش دهند. طلوع خورشید هزینه های نقض داده ها و عملیات امنیت سایبری، و همچنین هزینه‌های غیرمنتظره، مانند مهاجرت ناگهانی از یک محیط کار اداری سنتی به یک محیط کاری دورافتاده و ترکیبی، فشار بیشتری را بر کاهش بودجه فناوری اطلاعات وارد می‌کند. CIOها باید به دنبال فناوری ها و راه های جدیدی باشند که بتواند به آنها کمک کند تا هزینه ها را تحت کنترل داشته باشند.

تحول دیجیتال

هر کسی که تا به حال در صنعت فناوری اطلاعات یا امنیت سایبری کار کرده است، می‌داند که چقدر می‌تواند هولناک باشد. حتی قبل از وضعیت پاندمیتیم های IT استرس و فرسودگی شغلی را گزارش می دهند. با افزایش فشار به سمت تحول دیجیتال، حجم کار اعضای تیم فناوری اطلاعات چندین برابر افزایش یافته است.

ابتکارات برتر شرکت

علاوه بر این، شرکت‌هایی که قبلاً تحول دیجیتال را در یک واحد عملکردی پیاده‌سازی کرده‌اند، سعی می‌کنند آن را به بخش‌های دیگر درون سازمان گسترش دهند و فشار را بر تیم‌های فناوری اطلاعات که این طرح‌ها را مدیریت می‌کنند، افزایش دهند. از آنجایی که تحول دیجیتال در یک واحد عملکردی به طور مستقیم با تحول دیجیتال در بخش‌های تدارکات مرتبط است، تیم‌های فناوری اطلاعات برای دستیابی به موفقیت نیاز به حمایت از سوی ذینفعان مختلف دارند.

اختلالات زنجیره تامین

اختلال زنجیره تامین مشکل دیگری است که منجر به مشکلات متعدد می شود. کمبود تراشه، تاخیر در دریافت اجزای فناوری و افزایش هزینه‌های تجهیزات، کسب‌وکارها را مجبور می‌کند با تجهیزاتی که دارند کار کنند. حتی اگر قصد خرید محصولات جدید را دارند، باید به محصولات تولیدکنندگان مختلف با قیمت بالاتر بسنده کنند. برای به حداقل رساندن شوک آنها حملات زنجیره تامینکسب و کارها باید سازگار و انعطاف پذیر شوند.

اختلالات زنجیره تامین

کار از راه دور یا ترکیبی

با قرنطینه شدن جهان، کسب‌وکارها مجبور بودند برای انجام کارهای آنلاین و فرستادن کارمندان به دورکاری یا فرستادن کارمندان عجله کنند. کار ترکیبی. این نه تنها هزینه ها را افزایش داده است، زیرا مشاغل باید تجهیزاتی را برای کارکنان فراهم کنند، بلکه خطر امنیت سایبری را نیز افزایش داده است، زیرا کارگران از راه دور در برابر حملات امنیت سایبری آسیب پذیرتر هستند. تیم‌های امنیت سایبری با دید کم یا بدون دید دستگاه‌ها و شبکه‌ای که استفاده می‌کنند، سطح کنترلی مانند محیط‌های اداری سنتی را ندارند.

در یک شبکه خصوصی مجازی سرمایه‌گذاری کنید و دستگاه‌های اختصاصی را برای کارکنان راه دور خود فراهم کنید که به تیم‌های امنیت سایبری شما کنترل بیشتری می‌دهند. آگاهی امنیت سایبری را بالا ببرید تا قربانی حملات مهندسی اجتماعی نشوند. از آنها بخواهید از شبکه های بی سیم ناامن اجتناب کنند و هنگام ورود به حساب های خود از بهترین روش های رمز عبور استفاده کنند.

به نظر شما بزرگترین مشکل پیش روی صنعت IT در حال حاضر چیست؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.