منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • 7 نوع رایج میزبانی وب که برای میزبانی وب سایت خود باید در نظر داشته باشید

7 نوع رایج میزبانی وب که برای میزبانی وب سایت خود باید در نظر داشته باشید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 نوع رایج میزبانی وب که برای میزبانی وب سایت خود باید در نظر داشته باشید

تبریک می گویم! وب سایت شما آماده است. اکنون مرحله بعدی انتخاب یک سرویس میزبانی وب برای وب سایت شما خواهد بود. با انواع مختلف گزینه های میزبانی وب، کدام یک را برای وب سایت خود انتخاب می کنید؟ پاسخ به این سوال آنطور که در ابتدا فکر می کنید آسان نیست، به خصوص اگر مزایا و معایب هر نوع میزبانی وب سایت را نمی دانستید.

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید هنگام انتخاب در نظر گرفت میزبانی وب. این می تواند قیمت، پشتیبانی مشتری، زمان آپدیت، مشخصات، ویژگی ها و نظرات مشتریان و رتبه بندی ها باشد. قبل از انجام همه این کارها، باید تصمیم بگیرید که چه نوع میزبانی وب برای کسب و کار خود نیاز دارید؟ هنگامی که به این سوال پاسخ دادید، می توانید جستجوی خود را با جستجوی یک ارائه دهنده میزبانی وب که این نوع خاص از میزبانی وب را ارائه می دهد، محدود کنید.

در این مقاله با هفت نوع رایج میزبانی وب و مزایا و تفاوت های آنها آشنا خواهید شد.

میزبانی وب چیست؟

میزبانی وب فرآیند خرید فضا برای میزبانی وب سایت در اینترنت است. ارائه دهنده میزبانی وب تمامی زیرساخت ها، فناوری و خدمات مورد نیاز برای دسترسی آنلاین وب سایت شما را فراهم می کند. این وب سایت ها معمولاً روی سرورها ذخیره می شوند و به هر کسی که سعی در دسترسی به وب سایت شما دارد تحویل داده می شود.

انواع مختلف میزبانی وب چیست؟

هفت نوع مختلف میزبانی وب وجود دارد:

 1. هاست اشتراکی
 2. میزبانی VPS
 3. هاست تخصصی
 4. هاست ابری
 5. هاست مدیریت شده
 6. میزبانی Ressller
 7. میزبانی کولوکیشن

انواع مختلف میزبانی وب

1. هاست اشتراکی

طبق هاست اشتراکی آماربازار میزبانی مشترک از آن زمان رشد کرده است 7.73 میلیارد دلار در سال 2010 به 22 میلیارد دلار در سال 2020. هاست اشتراکی یک انتخاب ایده آل برای وب سایت های جدید است. در یک محیط هاست اشتراکی، وب سایت شما روی سروری با سایر وب سایت ها میزبانی می شود. از آنجا که همه وب سایت ها بر روی یک سرور میزبانی می شوند، منابع سرور به اشتراک گذاشته می شوند.

این بدان معنی است که شما باید در مورد بهره وری مصالحه کنید، اما باید هزینه کمتری نیز بپردازید. این ساده ترین راه برای میزبانی وب سایت برای افراد یا مشاغل کوچکی است که تازه شروع به کار کرده اند. برخی از برنامه های میزبانی مشترک نیز همراه هستند هاست وردپرس.

2. میزبانی VPS

میزبانی VPS محیطی عالی بین هاست اشتراکی و اختصاصی ارائه می دهد. از فناوری مجازی سازی برای تقسیم سرور فیزیکی به بخش های جداگانه استفاده می کند. هر وب سایت دارای بخش منحصر به فرد خود است. اگرچه وب سایت شما مانند سایر وب سایت ها روی همان سرور میزبانی می شود، اما درست مانند یک محیط میزبانی مشترک، هر وب سایت از یکدیگر جدا شده و منابع خاص خود را دارد.

اشتراک گذاری، vps، هاست ویژه

هاست VPS به شما این امکان را می دهد که بدون پرداخت هزینه درجه یک از هاست تخصصی استفاده کنید. اگر به کنترل بهتری نسبت به هاست اشتراکی نیاز دارید، اما نمی خواهید پول اضافی برای خرید هاست اختصاصی خرج کنید، میزبانی VPS بهترین انتخاب برای شما است.

1. هاست تخصصی

که در میزبانی ویژه راه اندازی، وب سایت شما تمام منابع را دریافت می کند زیرا این تنها وب سایتی است که بر روی سرور میزبانی می شود. این یک انتخاب عالی برای کسانی است که خواهان بالاترین عملکرد و کنترل کامل بر سرور خود هستند. می توانید سیستم عامل و برنامه های مورد علاقه خود را نصب کنید و حتی تنظیمات امنیتی خود را تنظیم کنید. بله، برای همه این مزایا باید هزینه بیشتری بپردازید، اما عملکرد، امنیت و کنترل بهتری خواهید داشت. اگر وب سایت شما هر روز تعداد زیادی ترافیک را جذب می کند سرور ویژه باید در بالای لیست شما باشد

2. هاست ابری

هاست ابری کمی متفاوت از سایر گزینه های میزبانی کار می کند. از قدرت شبکه ای از رایانه ها استفاده می کند و منابع رایانه های مختلف را برای میزبانی وب سایت شما ترکیب می کند. تمرکز اصلی میزبانی ابری، مقیاس پذیری آن است. شما می توانید منابع را با توجه به نیازهای کسب و کار خود افزایش و کاهش دهید. از آنجایی که وب سایت شما بر روی شبکه ای از سرورها میزبانی می شود، نه تنها یک سرور، بلکه نوید آپتایم بسیار بالاتری نسبت به سایر انواع میزبانی وب را می دهد.

3. میزبانی مدیریت شده

میزبانی مدیریت شده بار را از دوش شما برمی دارد و مسئولیت را به دوش ارائه دهندگان هاست مدیریت شده می اندازد. ارائه‌دهنده خدمات همه چیز را از سخت‌افزار گرفته تا نرم‌افزار، راه‌اندازی، پیکربندی و نگهداری و پشتیبانی فنی مدیریت می‌کند.

میزبانی مشترک مدیریت شده

آنها همچنین به‌روزرسانی‌ها، اصلاحات و نظارت بر نرم‌افزار را انجام خواهند داد. اگر برای مدیریت زیرساخت های فناوری خود فاقد مهارت های فنی هستید، میزبانی مدیریت شده موهبتی است. هاست مدیریت شده پلن ها گران تر از برنامه های میزبانی مدیریت نشده هستند، اما می توانند شما را از دردسرها و سردردهای زیادی نجات دهند.

1. میزبانی نمایندگی فروش

همانطور که از نام آن پیداست، میزبانی توزیع کننده درست مانند میزبانی وب با برچسب سفید است. شما به معنای واقعی کلمه میزبانی وب را از یک ارائه دهنده خدمات می خرید و سپس آن خدمات را به مشتریان خود می فروشید. از آنجا که شما یک توزیع کننده هستید، می توانید قیمتی را که می خواهید تعیین کنید، اما باید بالاتر از قیمتی باشد که ارائه دهنده خدمات شما از شما دریافت می کند تا بتوانید از آن درآمد کسب کنید. هاست نمایندگی فروش بهترین انتخاب برای کسانی است که می خواهند میزبانی وب را در وب سایت های دیگر بفروشند.

2. میزبانی کولوکیشن

اگر نمی خواهید سرور خود را در یک مرکز داده خصوصی قرار دهید، می توانید میزبانی کولوکیشن را در نظر بگیرید. شما می توانید به طور مشترک مکان تجهیزات خود را پیدا کنید و سرور را به مرکز داده کولوکیشن منتقل کنید. مرکز داده اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی مسئول ارائه تمام قدرت، پهنای باند، آدرس‌های IP، شبکه و منابع خنک‌کننده مورد نیاز سرور شما خواهد بود.

مزایای collocation

مزیت از میزبانی کولوکیشن این است که به شما امکان دسترسی به پهنای باند بیشتری را نسبت به سایر انواع میزبانی وب می دهد، اما هزینه زیادی دارد. شما می توانید با انتقال سرور به اتاق سرور داخلی خود با کسری از هزینه به همان هدف برسید، اما پهنای باند بالاتر را از دست خواهید داد. هنگامی که سرور را به خانه منتقل می کنید، مسئولیت همه چیز به عهده شما خواهد بود، اما نیازی به پرداخت هزینه های بالاتر نخواهید داشت.

شباهت ها و تفاوت های بین انواع مختلف میزبانی وب چیست؟

انواع مختلف میزبانی وب در موارد زیر بسیار متفاوت است:

 • سرعت
 • قابلیت اطمینان
 • کنترل
 • گنجایش انبار
 • پیچیدگی
 • قیمت

کدام نوع میزبانی وب را باید انتخاب کنید؟

در اینجا شرح مختصری از انواع میزبانی وب با توجه به نیازهای مختلف کسب و کار آورده شده است:

 • هاست اشتراکی: مشاغل با بودجه محدود و نیازهای اولیه باید هاست اشتراکی را انتخاب کنند.

میزبانی VPS: مشاغلی که سرور اختصاصی نمی خواهند، اما همچنان خواهان کنترل بهتر هستند، به آن نیاز دارند

نوع میزبانی وب را که باید انتخاب کنید

چه نوع میزبانی وب را انتخاب می کنید و چرا؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.