منو سایت

7 نکته موثر برای افزایش سرعت وب سایت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 نکته موثر برای افزایش سرعت وب سایت

شما عجله دارید و می خواهید از اینترنت اطلاعات کسب کنید. در وب جستجو کنید و روی پیوندی که به نظر می رسد با عبارت جستجوی شما مرتبط تر است کلیک کنید. اکنون منتظر بارگیری صفحه وب هستید، اما در چند ثانیه اول چیزی روی صفحه ظاهر نمی شود. شما تصمیم گرفتید چند ثانیه دیگر صبر کنید، اما به نظر می رسد هیچ چیز کار نمی کند.

تصور کنید این اتفاق برای وب سایت کسب و کار شما می افتد و مشتریان شما وب سایت شما را رها می کنند و از وب سایت رقیب شما بازدید می کنند. گوگل همچنین سرعت وب سایت را به عنوان یک عامل رتبه بندی در نظر می گیرد، به این معنی که اگر وب سایت شما به کندی بارگذاری شود، فهرست جستجو را پایین می آورد. تجربه کاربری ضعیف منجر به کاهش شدید نرخ تبدیل شما می شود. اگر نمی خواهید این اتفاق برای وب سایت تجاری شما بیفتد، باید سرعت آن را افزایش دهید.

در این مقاله با هفت نکته موثر برای افزایش سرعت وب سایت خود آشنا خواهید شد.

1. اجرا را در اولویت خود قرار دهید

اگر در مورد بهبود عملکرد وب سایت خود جدی هستید، باید آن را در اولویت قرار دهید. همانطور که براد فراست می گوید:من به مردم و سازمان‌ها کمک می‌کنم بفهمند که بهره‌وری فقط بهترین روش فنی نیست، بلکه یک اصل اساسی طراحی است. همه باید کارایی را در فرآیند کاری خود در اولویت قرار دهند، از صاحبان مشاغل گرفته تا مدیران، طراحان و توسعه دهندگان.وقتی وب سایت شما با در نظر گرفتن سرعت طراحی شود، عملکرد خوبی خواهد داشت. بنابراین باید از همان ابتدا سرعت را در اولویت قرار دهید.

2. تصاویر خود را بهینه کنید

تصاویر، فیلم ها و انیمیشن ها به افزایش زمان بارگذاری وب سایت شما و کاهش سرعت خزیدن وب سایت شما کمک می کنند. بدتر از همه، وب‌سایت‌ها از تصاویر باکیفیت برای رساندن آب نبات به بازدیدکنندگان خود استفاده می‌کنند، اما مشکل تجسم‌های با کیفیت بالا این است که بارگذاری آن بیشتر طول می‌کشد. در حالی که نمی توانید وب سایت خود را از تمام عناصر بصری محروم کنید و خطر ایستا و غیر جالب به نظر رسیدن را دارید، می توانید با بهینه سازی تمام تصاویر وب سایت خود برای به حداقل رساندن زمان بارگذاری شروع کنید.

3. زمان پاسخگویی سرور را کاهش دهید

راه دیگر برای کاهش چند ثانیه زمان بارگذاری صفحه وب سایت، کاهش زمان پاسخگویی سرور است. عوامل زیادی وجود دارند که در زمان پاسخگویی سرور به کندی نقش دارند و شما باید در مورد آنها بدانید. برخی از بزرگترین دلایل کاهش سرعت پاسخ سرور عبارتند از: کندی درخواست های پایگاه داده، منطق برنامه، چارچوب، کتابخانه ها، حافظه و CPU. اگر بتوانید همه این موارد را پیگیری کنید، به راحتی می توانید زمان پاسخگویی سرور را به حداقل برسانید.

زمان واکنش را اندازه گیری کنید

4. از کش مرورگر استفاده کنید

یکی دیگر از دلایل طولانی مدت بارگذاری صفحه ممکن است اتصال به اینترنت باشد. وب سایت شما ممکن است فوراً روی اتصال اینترنت شما بارگذاری شود، اما این مورد برای کاربرانی که اتصال اینترنت کندتری دارند صدق نمی کند. چگونه می توانید یک تجربه وب همه جانبه و تعاملی برای بازدیدکنندگان وب سایت خود فراهم کنید؟ اینجاست که کش مرورگر می تواند مفید باشد. شما می توانید از این تکنیک استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که وقتی کاربر دوباره وارد وب سایت شما می شود، وب سایت شما بلافاصله بارگیری می شود. زمان مورد نیاز برای استخراج منابع را به حداقل می رساند و تجربه کاربری بازدیدکنندگان وب سایت را بهبود می بخشد.

از مرورگر Chaching استفاده کنید

5. از فشرده سازی استفاده کنید

فرض کنید وب سایت شما از نظر بصری سنگین است و حاوی تصاویر، فیلم ها و انیمیشن های خارق العاده است. ده ها دکمه و ویجت وجود دارد که هر بار که شخصی وارد وب سایت شما می شود باید بارگذاری شوند. اگر به اندازه کلی وب سایت خود نگاه کنید، متوجه خواهید شد که بسیار بزرگتر از میانگین صنعت است، به همین دلیل بارگذاری وب سایت شما بیشتر طول می کشد. اگر می خواهید این مشکل را نادیده بگیرید، می توانید با استفاده از فشرده سازی، وب سایت خود را به سرعت بارگذاری کنید.

از فشرده سازی استفاده کنید

ابزارهایی مانند gzip فایل های شما را به جای ارسال به index.html فشرده می کنند. با انجام این کار، نه تنها حجم فایل را کاهش می دهید، بلکه زمان بارگذاری سریع تری را نیز ارائه می دهید. برای انجام این کار باید کد gzipping را بدانید، اما اگر نمی دانید، می توانید کد gzipping را پیدا کنید. اینجا. اگر وب سایت خود را از یک توسعه دهنده وب شخص ثالث توسعه می دهید، حتماً از توسعه دهنده وب خود بخواهید که این کار را انجام دهد.

6. کد را کاهش دهید

هنگام توسعه وب سایت خود یک رویکرد مینیمالیستی برای کدنویسی داشته باشید. فقط آنچه را که نیاز دارید ذخیره کنید و بقیه را حذف کنید. با به حداقل رساندن کدهای HTML، CSS و جاوا اسکریپت خود، می توانید زمان بارگذاری وب سایت خود را تغییر دهید. زمانی که مرورگر نیاز به خواندن کد کمتری داشته باشد، وب سایت شما را سریعتر می کند و کاربران شما نیازی به منتظر ماندن طولانی برای بارگذاری وب سایت شما نخواهند داشت، که بلافاصله تجربه کاربری را بهبود می بخشد. نوشتن کد پاک‌تر همچنین کار را برای دیگر طراحان وب آسان‌تر می‌کند، زیرا گاهی اوقات مجبور می‌شوند در پروژه‌های خاصی همکاری کنند.

7. از CDN استفاده کنید

CDN به معنی شبکه تحویل محتوا است. این در اصل مجموعه ای از سرورهای وب است که در نقاط مختلف جهان برای ارائه محتوای مؤثر به کاربران توزیع شده است. به عنوان مثال، اگر به وب سایتی دسترسی داشته باشید که از CDN برزیل استفاده می کند، سرور نزدیک به مکان شما فعال می شود و به شما امکان دسترسی به وب سایت را می دهد. با نزدیکترین سرور با کمترین تعداد پرش، زمان پاسخگویی سریع تری دریافت می کنید. استفاده از CDN سرعت وب سایت شما را افزایش می دهد، بنابراین ارزش آن را دارد که این گزینه را در نظر بگیرید، به خصوص اگر عملکرد وب سایت و زمان بارگذاری صفحه اولویت شما باشد.

از CDN استفاده کنید

نتیجه

اگر وب سایت شما است شارژ آهسته، مشکل را شناسایی و برطرف کنید. با اولویت دادن به سرعت شروع کنید. رسانه ها را به عنوان تصاویر بهینه کنید و کد را تا جایی که می توانید به حداقل برسانید. روی CDN ها سرمایه گذاری کنید و از تکنیک های فشرده سازی برای بارگذاری سریعتر وب سایت خود استفاده کنید. با استفاده از برخی از نکات فوق، می توانید تفاوت زیادی در زمان بارگذاری وب سایت، بهره وری و تجربه کاربری خود ایجاد کنید.