منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • AMD با سرمایه گذاری 135 میلیون دلاری به 6G و AI می رود!

AMD با سرمایه گذاری 135 میلیون دلاری به 6G و AI می رود!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
AMD با سرمایه گذاری 135 میلیون دلاری به 6G و AI می رود!

روث کوتر، معاون بازاریابی، ارتباطات و منابع انسانی AMD، گفت: “از طریق این سرمایه گذاری اخیر، تیم های تحقیق و توسعه ما در ایرلند محاسبات با کارایی بالا و تطبیقی ​​را برای بهبود عملکرد مراکز داده، شبکه ها، ارتباطات 6G ارائه خواهند کرد و طراحی خواهند کرد. هوش مصنوعی.”

AMD اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد 135 میلیون دلار برای افزایش فعالیت های مهندسی و تحقیق و توسعه در ایرلند سرمایه گذاری کند. این سرمایه گذاری از پروژه های تحقیق و توسعه نسل های بعدی هوش مصنوعی، مراکز داده، شبکه ها، زیرساخت های ارتباطی 6G حمایت می کند و در نهایت 290 شغل جدید ایجاد می کند.
قبل از خرید Xilinx در سال 2022، AMD در حال همکاری با IDA Ireland در ایرلند برای پیشرفت بیشتر فناوری نیمه هادی است. آخرین سرمایه گذاری به مبلغ 40 میلیون دلار توسط Xilinx در سال 2017 برای گسترش فعالیت های مهندسی و تحقیق و توسعه و استخدام بیش از 100 متخصص دیگر انجام شد.

در همین راستا، مایکل لوهان، مدیر عامل IDA ایرلند، گفت: «این سرمایه گذاری جایگاه ایرلند را به عنوان پیشرو در فناوری نیمه هادی ها تقویت می کند و ایرلند را به عضویت مرکز تحقیقات و مهندسی اروپا AMD تبدیل می کند. IDA Ireland مفتخر است که از AMD پشتیبانی می کند. با حمایت از Xilinx برای سه دهه در گذشته، اکنون متعهد به حمایت از سرمایه‌گذاری‌های در مقیاس بزرگ است که تأثیر مثبتی بر صنعت نیمه‌هادی اروپا خواهد داشت.

تاسیسات AMD در ایرلند اولین مکان Xilinx در خارج از ایالات متحده بود که در سال 1994 افتتاح شد و بر تولید، پشتیبانی عملیات، مهندسی و خدمات اداری تمرکز داشت. پس از خرید Xilinx توسط AMD، یکی از مراکز کلیدی تحقیق و توسعه AMD در اروپا اکنون در ایرلند واقع شده است. این شرکت همچنین سابقه توسعه سیستم های تجاری موفق را در کارنامه خود دارد. مانند محصولات نیمه هادی AMD Zynq UltraScale+ RFSoC.

فناوری های کامپیوتری سازگار

روث کوتر می گوید: «از ابر و محاسبات گرفته تا ارتباطات و نقاط پایانی هوشمند، محاسبات نقش مهمی در آینده محاسبات امروز ایفا می کند. ایرلند بیش از سه دهه است که مرکز تحقیقات و توسعه اروپایی پیشرو بوده است که توسط متخصصان قوی و ماهر پشتیبانی می شود. ما متعهد هستیم که با افزایش سرمایه گذاری و حضور خود در دوبلین و کورک، به کمک به اکوسیستم نیمه هادی اروپا و تقویت نوآوری در ایرلند ادامه دهیم.

او ادامه داد: من از صمیم قلب جاه طلبی های AMD برای توسعه مهندسی و ظرفیت تحقیق و توسعه پیشرفته خود در ایرلند را تحسین می کنم. این سرمایه گذاری عمده باعث افزایش رونق در صنعت ما می شود و برای متخصصان با تجربه و فارغ التحصیلان مهندسی، چشم انداز شغلی طولانی مدت فراهم می کند.
هدف این شرکت برای سرمایه گذاری در طرح های تحقیق و توسعه و ایجاد 290 شغل جدید نشان می دهد که چقدر به زیرساخت ها و فضای تجاری ایرلند اطمینان دارد. “دولت ایرلند از حمایت از این روند خرسند است و ما متعهد به حمایت از این تحقیق، توسعه و ابتکار مهندسی هستیم.”