NFT چیست؟

NFT چیست؟

 

 

 

NFTها امروزه بسیار رایج هستند، اما به دلیل اطلاعات کمی که در مورد آنها وجود دارد، همه توانایی واقعی آنها را درک نمی کنند. NFT ها توکن های دیجیتالی هستند که با تغییر روش اشتراک گذاری و مصرف، تمامی صنایع تجاری، فرهنگی و اقتصادی را متحول خواهند کرد.

در اوایل دهه 2010 یا حتی قبل از معرفی فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و لینکدین، مردم در مورد استفاده از آنها تردید داشتند. بسیاری از مردم تعجب می کردند که چرا کسی برای ناهار یا قبل از شام اهمیت دارد. یا اینکه چرا کسی باید در لینکدین پست بگذارد در حالی که این وب سایت فقط برای به اشتراک گذاری رزومه مناسب است.

NFT دقیقا چیست و چه کاربردی دارد؟

NFT به معنای توکن های غیر قابل تعویض است. این یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد مانند هنر، کارت ویزیت، میم، گیف، ویدیو، کلیپ صوتی، توییت، حتی این مقاله یا کتاب الکترونیکی است. اساساً هر چیزی که می تواند در بلوک چین ایجاد، ذخیره و فروخته شود. پس از ایجاد توکن، این دارایی ها را می توان با استفاده از ارز دیجیتال خرید، فروخت و معامله کرد. اما این فقط یک دارایی دیجیتال هنری یا خلاقانه نیست که بتوانید آن را به دوستان، همسایگان و خانواده خود نشان دهید. حتی می‌توانید با امتیازات ویژه مانند دسترسی به یک کنفرانس خصوصی، مصاحبه‌های پادکست، رویدادها و مهمانی‌های اختصاصی و غیره معاملات دیجیتالی انجام دهید.

این که NFT ضروری است به چه معناست؟

NFT همچنین اثرات غیر قابل برگشت نامیده می شود. مثلا شما یک اسکناس 10000 تومانی دارید که می توانید آن را با دو اسکناس 5000 تومانی مبادله کنید زیرا هر دو دارای ارزش یکسانی هستند. اما فرض کنید کتابی در مورد هری پاتر با امضای نوع اسلام دارید. مطمئناً با ارزش یک کتاب بدون امضا و ساده هری پاتر مطابقت ندارد.

چرا NFT بخریم؟

اگر تا به حال با اثر NFT در فضای مجازی مواجه شده باشید، متوجه خواهید شد که آنها اغلب یک تصویر هستند. این سوال پیش می آید که چرا NFT بخریم اگر به راحتی قابل دانلود باشد؟ بله، شما به راحتی می توانید افکت NFT را از یک فایل JPEG کپی و پیست کنید. اما این نه به شما حقوق تجاری برای استفاده از این هنر در جای دیگر می دهد و نه شما را صاحب آن می کند. یک شب پر ستاره یا مونالیزا اصلی قیمتی ندارد و هر کسی می تواند از آنها کپی کند. اما اصل اثر هنری همیشه در موزه‌های مربوطه باقی می‌ماند و هیچ‌کس نمی‌تواند از آن برای مقاصد تجاری مانند آرم شرکت‌ها و غیره استفاده کند، مگر اینکه به صورت قانونی آن را خریداری کند.

کدام سرور برای خرید NFT مناسب است؟

اکنون برای شروع خرید و فروش NFT باید یک کیف پول ارز دیجیتال راه اندازی کنید و در یکی از بازارهای NFT مانند OpenSea حساب کاربری ایجاد کنید که برای آن می توانید از یک سرور مجازی فرانسوی با حداقل 4 گیگابایت رم و 4 رم استفاده کنید. یک هسته برای استفاده از مرورگر آن با استفاده از سرور ویندوز ارائه کنید.

 

 

 

 

نشریه NFT چیست اولین بار در Server.ir پدیدار شد نگرش جهانی، هاست ایرانی.