منو سایت

Privacy Sandbox چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Privacy Sandbox چیست؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که این روزها کاربران اینترنت را درگیر کرده است، حفظ حریم خصوصی است. حریم خصوصی به معنای فراتر از حوزه‌های امنیتی مانند رمز عبور است و شامل هرگونه اطلاعات هویتی یا حتی داده‌های مربوط به تجربه کاربری افراد است. در این شرایط همه ارائه دهندگان خدمات در دنیای اینترنت تلاش می کنند تا از حریم خصوصی کاربران خود حتی در ظاهر محافظت کنند. در این میان گوگل به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران و یا حتی کارگردانان بازی در این زمینه در آینده از Privacy Sandbox به عنوان راه حلی در این زمینه استفاده خواهد کرد. در زیر، دقیقاً خواهید خواند که Privacy Sandbox چیست و در آینده چه کاری باید انجام دهد.

Privacy Sandbox چیست؟

Privacy Sandbox طرح گوگل برای جلوگیری از نقض حریم خصوصی کاربران توسط شرکت های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ. این ایده توانایی سایت ها و برنامه ها را برای ردیابی و ذخیره اطلاعات و رفتار کاربران کاهش می دهد و در عین حال ابزارهای دیگری برای انجام این کار در اختیار آنها قرار می دهد. Privacy Sandbox در واقع استانداردهایی را برای سطوح دسترسی وب سایت ها تعیین می کند و بر اطلاعاتی که می توانند ذخیره کنند نظارت می کند. البته این ایده هنوز به مرحله اجرا نرسیده و طبق آخرین اخبار از سه ماهه سوم سال 2023 شروع به کار خواهد کرد.

Privacy Sandbox چگونه کار می کند؟

یکی از ابزارهای اصلی که در حال حاضر برای شناسایی رفتار بازدیدکنندگان استفاده می شود، کوکی ها هستند. کوکی ها فایل هایی هستند که هنگام بازدید از یک وب سایت در سیستم شما ذخیره می شوند و حاوی اطلاعاتی درباره بازدید شما هستند. تعدادی از این کوکی ها برای بهبود تجربه کاربر مفید هستند و توسط خود گوگل استفاده می شود، اما دسته دیگر فقط برای اهداف تبلیغاتی وجود دارد و توسط وب سایت ها برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شود.

جعبه ایمنی حریم خصوصی

پست جعبه ایمنی حریم خصوصی چیست؟ اولین بار در Server.ir پدیدار شد | نگرش جهانی، میزبانی ایرانی.