TTFB چیست؟

TTFB چیست؟

راه های کاهش زمان پاسخ سرور یا TTFB چیست؟

کاهش زمان پاسخگویی سرور باید هدف اصلی صاحبان وب سایت و کارشناسان سئو باشد.

سرمایه گذاری منابع برای ساختن یک وب سایت اگر به کندی بارگذاری شود و مردم سایت شما را رها کنند اتلاف وقت است. چند ثانیه اول تعیین می کند که آیا مشتری در صفحه شما باقی می ماند یا به سراغ رقیب می رود.

53 درصد از بازدیدکنندگان سایت موبایل صفحه ای را ترک می کنند که بارگذاری آن بیش از سه ثانیه طول می کشد.

در این مقاله نحوه کاهش زمان پاسخگویی سرور را با هفت نکته کاربردی بیاموزید.

 

 

زمان پاسخگویی سرور چقدر است؟

زمان پاسخ سرور زمانی است که بین درخواست صفحه توسط مشتری در مرورگر و پاسخ سرور به آن درخواست می گذرد. با TTFB (زمان تا اولین بایت) اندازه گیری می شود. TTFB تعداد میلی ثانیه برای دریافت بایت صفحه اول پس از ارسال درخواست HTTP است.

 

 

چرا زمان پاسخگویی سرور مهم است؟

عواقب یک وب سایت کند می تواند برای یک تجارت فاجعه آمیز باشد. زمان بارگذاری وب سایت شما به شدت بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد.

 

 

 

۷۹۶ میلی‌ثانیه TTFB باید بهبود یابد.
تحقیقات نشان می دهد که بیش از 40 درصد از کاربران یک وب سایت را اگر بیش از 3 ثانیه طول بکشد، آن را رها می کنند. همچنین، هرچه زمان بیشتری برای بارگذاری طول بکشد، در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) رتبه بدتری دارد.

اثر زمان واکنش:

تجربه کاربری (UX)
بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

بهبود بهینه سازی موتور جستجو و تجربه کاربر از استراتژی های مهم در بازاریابی دیجیتال است. این دلیل خوبی برای بررسی زمان پاسخگویی سرور و نحوه بهبود آن است.

سرعت وب سایت و سئو

گوگل اعلام کرد که سرعت بارگذاری صفحه یک عامل اصلی رتبه بندی در سال 2019 است. این شرکت حتی PageSpeed ​​Insights را ایجاد کرد، ابزاری برای بهبود عملکرد وب سایت. معیار ساده است: هرچه TTFB بهتر باشد، رتبه شما در گوگل بالاتر خواهد بود.

سرعت بارگذاری بر UX تأثیر می گذارد
شهرت یک برند به تجربه کاربری که وب سایت آنها ارائه می دهد بستگی دارد.

با بارگذاری آهسته، شما در معرض خطر از دست دادن صبر بازدیدکنندگان و رفتن به صفحه رقیب هستید. این احتمال وجود دارد که یک موقعیت پاسخ ضعیف باعث شود که بازدید کننده هرگز به وب سایت شما بازگردد. یک وب سایت سریع سنگ بنای یک تجربه کاربری رضایت بخش است.

زمان پاسخگویی سرور خوب چقدر است؟

 

 

گوگل توصیه می کند که زمان پاسخ باید کمتر از 200 میلی ثانیه باشد. TTFB 100ms ایده آل است و هر چیزی بیش از 500ms یک مشکل است. مهم است که این زمان برای همه کاربران یکسان باشد. نباید بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربران تغییر کند.

گوگل وب سایت ها را بر اساس امتیاز سرعت به سه گروه طبقه بندی می کند:

سریع (90-100)
متوسط ​​(50-89)
آهسته (0-49)
طبق آمار گوگل، نیمی از سایت های آنلاین (50 درصد) کند و تنها 10 درصد سریع هستند. این بدان معناست که 40 درصد از وب سایت ها دارای رتبه متوسط ​​هستند که جای زیادی برای پیشرفت باقی می گذارد.

نحوه بهبود زمان پاسخگویی سرور
در اینجا هفت راه آسان برای کاهش زمان پاسخ سرور برای وب سایت شما وجود دارد.

1. از میزبانی وب مطمئن و سریع استفاده کنید

اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده هاست شما نیازهای مشتریان آنلاین شما را برآورده می کند.

حفظ زمان پاسخگویی سریع سرور که تزلزل نکند ضروری است. برای رسیدن به این هدف، سرمایه گذاری در یک سرور با کارایی بالا ضروری است. میزبانی وب رایگان، خدمات میزبانی ناکافی با حداقل یا بدون پشتیبانی، و منابع مشترک همه به کندتر شدن سرورها کمک می کنند.

مراکز داده می توانند طیف گسترده ای از خدمات میزبانی و خدمات سرور مدیریت شده را ارائه دهند. PhoenixNAP نمونه ای از مرکز داده با سرورهای میزبانی شده است که عملکرد، امنیت و در دسترس بودن بالا را تضمین می کند.

2. از CDN استفاده کنید

بهتر است از Cloudflare استفاده کنید و DNS و وب سرور خود را در Cloudflare قرار دهید.

3. بهینه سازی پایگاه های داده

سرعت پاسخ به بهینه سازی پایگاه داده بستگی دارد. چه زمانی اولین باری که یک وب سایت راه اندازی می کنید، پایگاه داده به سرعت به درخواست ها پاسخ می دهد. با گذشت زمان، پایگاه داده اطلاعات را جمع آوری می کند.

راه هایی برای بهینه سازی پایگاه داده برای افزایش سرعت وب سایت شما وجود دارد. اگر از وردپرس استفاده می کنید، اولین قدم این است که پرس و جوهای کند را با Query Checker شناسایی کنید. هنگامی که تاخیر را پیدا کردید، روی بهینه سازی ها کار کنید.همچنین از ایندکس ها یا راه حل های دیگر مناسب برای مشکلات موجود استفاده کنید.

4. مدیریت وردپرس

وردپرس به شما این امکان را می دهد که به راحتی وب سایت های زیبا ایجاد کنید. دارای تم های جذاب و هزاران افزونه برای سفارشی سازی است. با این حال، مراقب باشید که موضوع خود را بیش از حد بارگذاری نکنید زیرا این امر می تواند زمان پاسخگویی را کاهش دهد.

اگر از تم WP استفاده می کنید، سعی کنید از تم های ساده و سبک استفاده کنید و از اضافه کردن افزونه های زیاد خودداری کنید.

از یک ابزار نظارت بر وب استفاده کنید و بررسی کنید که کدام افزونه ها سرعت صفحه وب شما را کاهش می دهند. افزونه های استفاده نشده را حذف کنید و آنهایی را که از منابع CPU استفاده می کنند غیرفعال کنید.

5. نظارت بر استفاده از PHP

هر چه سرور باید پردازش های بیشتری را برای ارائه یک صفحه به بازدیدکننده انجام دهد، سرعت آن کندتر خواهد بود. اگر از یک اسکریپت PHP استفاده می کنید، مطمئن شوید که از منابع حیاتی برای انجام کارهای غیر ضروری استفاده نمی کند.

مطمئن شوید PHP به روز شده است. بسیاری از شرکت های هاستینگ PHP را به صورت خودکار به روز نمی کنند. وب سایتی که هنوز با PHP 5 اجرا می شود، نسبت به وب سایتی که با PHP 7 اجرا می شود، زمان پاسخگویی کندتری خواهد داشت.

ببینید کدام نسخه را با افزونه PHP Compatibility Checker دارید. در صورت لزوم، از طریق cPanel یا با تماس با ارائه دهنده هاست خود، آن را به نسخه جدیدتر ارتقا دهید.

6. مخزن را پیکربندی کنید

انبارداری تحویل سریع به بازدیدکنندگان را تضمین می کند. بدون کش کردن، مرورگر هر بار که صفحه بارگیری می شود، به جای دسترسی به آنها از یک کش محلی یا میانی، دارایی ها را از سرور درخواست می کند.

افزونه های وردپرسی وجود دارد که امکان ذخیره فایل ها به صورت محلی در رایانه کاربر را فراهم می کند. سپس فایل ها در بازدیدهای بعدی مجددا استفاده می شوند. این عمل کش نامیده می شود. زمان بارگذاری را سرعت می بخشد و UX بهتری را ارائه می دهد.

7. اسکریپت ها را به حداقل برسانید

کوچک سازی کاهش اندازه کد است. شما با حذف متغیرهای اضافی و طولانی، کاراکترها و نظرات ناخواسته کوچک می شوید.

فایل های خارجی، جاوا اسکریپت و CSS یک صفحه وب می سازند و بر سرعت رندر تاثیر می گذارند. تمرین کوچک کردن و فشرده سازی اسکریپت ها یک راه حل محبوب در هنگام کار با فایل ها است. از حجم زیادی از داده ها پشتیبانی می کند، اما اجازه نمی دهد این مقدار عملکرد را به خطر بیندازد.

فایل های JS و CSS را به صورت خارجی یا داخلی بر اساس اندازه و اهمیت توزیع کنید. با قرار دادن فایل های کوچک در داخل به عنوان بخشی از فایل HTML، زمان بارگذاری را بهبود بخشید. در نهایت، فایل های مبهم را با نگه داشتن آنها در حافظه پنهان تسهیل کنید.

 

 

پست TTFB چیست؟ اولین بار در Server.ir پدیدار شد | نگرش جهانی، هاست ایرانی.